- homiki.pl - http://homiki.pl -

Przepis na miłość (Chicken Tikka Masala) w Klubie Filmowym Lambdy

Posted By Uschi On 16 września 2011 @ 09:44 In Kraj | 14 Comments

Klub Filmowy Lambdy zaprasza na film Przepis na miłość (Chicken Tikka Masala)
(W.Brytania, 2005, reż. Harmage Singh Kalirai)

Sobota, 17 września, 2011, godz. 18.00
Lambda Warszawa, Żurawia 24 A, lok. 4

Jimi (Chris Bisson) to jedyny syn indyjskich imigrantów. Ten tchórzliwy chłopak jest doktorem w Lancashire. Kiedy babcia (Zohra Sehgal) aranżuje jego małżeństwo z młodą kobietą z ich wioski, nie ma odwagi przyznać się, że jest zakochany w Jacku (Peter Ash), którego wszyscy uważają za jego przyjaciela. Siostrzenica Jacka, Hannah mówi przyszłej żonie Jimiego, że jest jego córką. Rodzina chłopaka przełyka ten fakt i teraz chce doprowadzić do małżeństwa z matką dziewczynki – niechlujną, wulgarną oraz często i dużo pijącą Vanessą. Czy kobieta przystanie na to? Czy Jimi w końcu wyzna prawdę?

(w/g filmweb)

Chicken Tikka Masala – kawałki kury w gęstym, dość ostrym sosie w klimatach curry – to danie nibyindyjskie, ale uważane za niemal brytyjskie, bo stało się tak popularne na Wyspach Brytyjskich jak niemal Roast Beef and Yorkshire Pudding. Danie to symbolizuje multikulturowy tygiel, jaki właśnie ukazuje ten film – bo to nie tylko ciepła, zabawna komedia, ale także pełen ciekawych obserwacji obraz społeczności indyjskiej w Wielkiej Brytanii i jej interakcji z „tradycyjną” Anglią.

Wielu z nas jeździ obecnie na Wyspy – to niemal druga Polska w Europie – i każdy z nas ma wtedy styczność z Brytyjczykami pochodzenia indyjskiego. Bez nich Anglia i Londyn nie byłyby tym, czym są. Wielkie Indie i Wielka Brytania – to bardzo ubogacająca, esencjonalna i urokliwa mieszanka…

Zapraszamy więc na film i rozmowę

Marcin Bieńko, Mariusz Miksza, Krzysztof Zabłocki

[1]


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2011/09/przepis-na-mio-chicken-tikka-masala-w-klubie-filmowym-lambdy/

URLs in this post:

[1] Image: http://homiki.plimages/foto/chickentikka460.jpg

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.