HBO i FOX najbardziej przyjazne społeczności LGBTQ

GLAAD (organizacja przeciwstawiająca się braku informacji/walką z dezinformacją o osobach LGBTQ) kolejny raz policzyła ilość bohaterów, wątków, seriali – które są przyjazne tęczowym mniejszościom w USA. Największe uznanie należy się twórcom „Glee” oraz „True Blood”, którzy okazali się zwycięzcami rankingu.

Jako wierny widz „Czystej krwi”, jestem mile zaskoczony wynikiem badania. I chodź Lafayette nie należy do moich ulubionych postaci, to jest na pewno barwną postacią, podobnie jak do niedawna jego chłopak Jezus 😉 W ostatniej serii także Tara zaliczyła wątek lesbijski. Ilość procentowa poszczególnych grup (wątki, główne postaci) zmienia się razem z zakończeniem, kontynuacją poszczególnych serii. I tak na przykład sieć ABC zaliczyła duży spadek, gdy zakończył się 5 sezon „Braci i Sióstr”.

Aktorzy z True Blood wspierają również kampanię It Gets Better:

Nelsan Ellis (Lafayette)

Kristin Bauer (legendarna Pam!)

Alexander Skarsgard (Eric, znany także z teledysku Lady Gagi „Paparazzi”)

[DN]

2 komentarzeHBO i FOX najbardziej przyjazne społeczności LGBTQ

  • Soniasonia

    [Re: HBO i FOX najbardziej przyjazne społeczności LGBTQ]

    „Czystej krwi” nie powinni byli brać pod uwagę, ponieważ scenariusz oparty jest na cyklu powieści pani Charlaine Harris, wobec czego nie jest to oryginalna produkcja stacji.

  • Loth

    [Re: HBO i FOX najbardziej przyjazne społeczności LGBTQ]

    .. ale nie zdecydowali się jej wyciąć 😉 a tak na poważnie, to słyszałem, że dużo jest książek z tego cyklu. Są równie dobre?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa