Braterstwo już niedługo w kinach

Wraz z dystrybutorem zapraszamy na przedpremierowy pokaz duńskiego filmu „Braterstwo”, objęty matropatroqueeronatem naszego portalu. A po seansie spotykamy się na wspólnym toaście wzniesionym 70 butelkami szampana i na dancingu w foyer Kinoteki do późnej nocy!

8 września, godz. 21.00

KINOTEKA
pl. Defilad 1
Warszawa

22.30 Dancing
Na dancingu zagra DJ Jedynak z Collab Club – czołowy promotor dobrych dźwięków w Warszawie, odpowiedzialny za zaproszenie na koncerty/imprezy do Polski takich gwiazd jak: Dam-Funk, Glass Candy, Tensnake, Holy Ghost!,
Classixx, Jessica 6 i wielu, wielu innych. Jedynak to jednak przede wszystkim doskonały didżej, który potrafi rozgrzać klubowe parkiety, ale także zapewnić doskonały soundtrack do plażowego lenistwa.

Impreza jest biletowana, ale u nas możecie zdobyć 10 pojedynczych zaproszeń. Zostaną one wylosowane spośród osób, które dziś do godz. 23.59 wyślą na adres listy[at]homiki.pl maila z tytułem „Zaproszenie do braterstwa”. W treści proszę podać imię i nazwisko osoby, która odbierze ewentualne wygrane zaproszenie.

O FILMIE:

„Braterstwo” zgłębia środowisko duńskich neonazistów, w którym najbardziej błyskotliwy spośród rekrutów – Lars – jest jednocześnie zakamuflowanym gejem. Zawiedziony po pominięciu go przy rozdzielaniu awansów (najprawdopodobniej jako konsekwencja plotek o jego skłonnościach homoseksualnych) Lars wydaje się kwestionować swoją męskość. Gdy trafia do neonazistowskiej grupy, gdzie jest szanowany i doceniany, wnika w nią totalnie. Poznaje tam Jimmy’ego, bodaj najbardziej agresywnego w otwierającej film scenie katowania młodego geja.
Lars staje się kimś na kształt protegowanego Jimmy’ego; razem wyjeżdżają remontować chatę jednego z liderów grupy – Ebbe. Szybko ich wzajemna fascynacja przeobraża się w romans zbyt intensywny, by mógł trzymany w sekrecie. Lars i Jimmy nie mają pojęcia, co robić z taką namiętnością, w której szczęście nieodłącznie wiąże się z lękiem i wstydem.

Film porusza ważną kwestię tzw. braterstwa; pogmatwane relacje między jej członkami elektryzują, przybierając co raz inną formę: przyjaźni, twardej rywalizacji, a momentami homoseksualnej fascynacji i pożądania. Gdy Lars edukuje grupę o Ernście Röhmie, liderze nazistowskich oddziałów SA, a jednocześnie geju, straconym w 1934 roku, ta odczuwa wyraźny dyskomfort, upierając się, że może Röhm gejem jednak nie był.

Reżyser Nicolo Donato został podwójnie nagrodzony na swój debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie. Jury pod przewodnictwem Milosa Formana uznało “Braterstwo” za najlepszy film w konkursie, honorując najważniejszą statuetką festiwalu.
„Braterstwo” to debiut fabularny Donato – dotychczas zajmował się głównie fotografią modową, realizacją teledysków, reklam i krótkich metraży.

REZYSER NICOLO DONATO O FILMIE: Dawno temu zobaczyłem film dokumentalny o nazistowskich gejach i poczułem się dziwnie. Byłem wtedy anty-nazistą i robiłem mnóstwo głupich rzeczy. [Leni] Riefenstahl zrobiła intro do jednego ze swoich filmów o olimpiadzie, gdzie atleci myją się nawzajem, szorują pod prysznicem, wszyscy oczywiście nadzy. I pomyślałem: co tu się dzieje? Czy to ma być hitlerowski film? Nie pasowało to do mojego wyobrażenia nazizmu. Ale, oczywiście, nie można wybierać orientacji seksualnej. Nie wiem, czy w Danii są geje wśród nazistów, ale w Niemczech są. Dlatego zrobiono ten dokument.

Trailer „Braterstwa”: www.youtube.com/rainbowcollectionPL

1 komentarz do: Braterstwo już niedługo w kinach

  • aaa

    [Re: Braterstwo już niedługo w kinach]

    To jakaś kpina. Jak zwykle wszystko w Polsce z opóźnieniem. Od ponad miesiąca film z polskimi napisami w internecie ;P

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa