„Bez skrupułów”

W ślad za lipcową projekcją głośnego filmu „Capote” (2005) zapraszamy tym razem na mniej znany film o podobnej treści, czyli o relacjach pisarza z dwoma zabójcami oczekującymi na egzekucję, o których napisał swoją słynną książkę „Z zimną krwią”.

Film powstał na podstawie biograficznej powieści George’a Plimptona z 1997 roku zatytułowanej „Truman Capote: In Which Various Friends, Enemies, Acquaintances and Detractors Recall His Turbulent Career” (“O Trumanie Capote: rozmaici przyjaciele, wrogowie, znajomi i krytycy wspominają jego burzliwą karierę”). Obraz skupia się na znajomości Copote’a z Dickiem Hickockiem i Perrym Smithem, których spotkał, kiedy czekali na egzekucję w celi śmierci. Ci dwaj recydywiści włamali się do domu farmera z Kansas i z zimną krwią zamordowali wszystkich jego mieszkańców.
(wg Filmweb)

Będzie zatem okazja porównać oba te filmy i zastanowić się, który z nich w bardziej wnikliwy sposób ukazuje zarówno osobowości morderców, jak i postać sławnego i bardzo oryginalnego i narcystycznego pisarza, który, jak wiadomo, wręcz afiszował się ze swoim homoseksualizmem, co w owych latach świadczyło o dużej odwadze.

W filmie występują sławni aktorzy, w tym Sandra Bullock, Gwyneth Paltrow, Isabella Rossellini. Postać pisarza odtwarza Toby Jones.

Na film i dyskusję zapraszają Marcin Miksza, Mariusz Bieńko i Krzysztof Zabłocki

Lambda Warszawa,
Żurawia 24A, lokal nr 4
Sobota, 3 września 2011, godz.18.00

6 komentarzy„Bez skrupułów”

  • Peter Pan

    [Re: „Bez skrupułów”]

    Isabella Rossellini jest masakryczna (rzadko mi się to zdarza mówić o Włoszkach), G. Palltrow jest jedną z najładniejszych żyraf jakie znam a S. Bullock choć najlepsza z nich, jest zbyt kanciasta.
    Może chociaż grają tam jacyś ładni panowie ? Wie ktoś coś na ten temat ?
    Bo coś się obawiam, że się raczej wybiorę na Transformers 3. Efekty specjalne, strzelaniny, ładni aktorzy płci obojga; no i ulubione zabawki Peterka z dzieciństwa 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa