Reggae łagodzi obyczaje

Tolerancja wkracza do muzyki reggae. Przełomem jest płyta Tolerance jamajskiego artysty Misty Majah P.

Jak podaje portal www.pinknews.co.uk, Tolerance to pierwsza pro-homicza płyta reggae na świecie. Składa się z 11 piosenek traktujących o związkach partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne, a przede wszystkim potępiających mowę nienawiści. Album jest, między innymi, odpowiedzią na wyjątkowo nietolerancyjne wyczyny innego piosenkarza Benniego Man.

Mista Majah P jest heteroseksualny, ale, jak podkreśla, całym sercem popiera homicze prawa. „Chciałbym sprzeciwić się stereotypom, że wszyscy jamajczycy są homofobiczni oraz, że muzyka reggae jest pełna nienawiści do osób homoseksualnych. Chciałbym przeciwstawić się nietolerancji i wspomóc działania gejów i lesbijek.” – powiedział portalowi Pinknews.

A jest o co walczyć. Prawo na Jamajce jest ciągle wyjątkowo surowe. Za stosunek homoseksualny w tym kraju można trafić do więzienia na 10 lat.

Peter Tatchell, koordynator akcji „Stop Murder Music”, słynnej z protestów przeciwko homofobicznom albumom reggae, powiedział, że Mista Majah P wykazał się dużą odwagą. Po ukazaniu się albumu artyście grożono śmiercią; został ostrzeżony też przed powrotem na Jamajkę. Mista Majah P obecnie mieszka w Kalifornii.

[pb]

źródło: http://www.pinknews.co.uk/2011/08/26/pro-gay-reggae-album-worlds-first/

4 komentarzeReggae łagodzi obyczaje

 • Erico

  [Re: Reggae łagodzi obyczaje]

  Nie lubie reggae, zreszta trudno bylo sobie wyobrazic mi nienawistnosc tego umpa-umpa. Ale to nosnik emocji i idei dla sporej czesci czarnego swiata. Brawo dla tego pana.

 • niunios

  [Re: Reggae łagodzi obyczaje]

  Ciekawe, bo mi regae zawsze kojarzylo sie z miloscia, pokojem i tolerancja a tu prosze bardzo.

 • luzacka muza?

  [Re: Reggae łagodzi obyczaje]

  Reggae jest akurat dobrze znane z nienawiści do homoseksualizmu i nawet Amnesty International podejmowało akcje zbierania podpisów wobec represji na Jamajce z reggae w tle.

  W tym utworach nawołuje się wprost do upokarzania a nawet kamienowania ludzi homo.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa