Klub Filmowy LGBT zaprasza

Klub Filmowy LGBT Krytyki Politycznej wraz z ale kino! zaprasza 11 lipca br. na pokaz filmu „Nieobecny” – tegorocznego laureata Teddy Award, nagrody przyznawanej na festiwalu w Berlinie. Pokaz filmu poprzedzi jego telewizyjną premierę w ale kino!, która odbędzie się w czwartek 28 lipca o 20:10 w ramach lipcowego cyklu „Kino Mówi: LGBT”.

W „Nieobecnym” (2011) Marco Berger, młody argentyński reżyser (wcześniej zrobił m.in. „Plan B” o dwóch zakochanych w sobie heteroseksualistach) odwraca schemat molestowania seksualnego. W jego filmie to nastolatek ewidentnie prowokuje swojego nauczyciela pływania. Wprasza się do niego do domu, zostaje na noc. Berger używa środków charakterystycznych dla thrillerów, by zbudować napięcie wokół kwestii: pójdą ze sobą do łóżka czy nie pójdą? A jednocześnie stawia istotne i na pewno drażliwe pytanie o relacje seksualne między dorastającym uczniem a jego opiekunem. Czy w każdym przypadku są one naganne i zasługują na potępienie? Świetny, prowokacyjny film.

Po seansie dyskusja z udziałem Bartosza Żurawieckiego i Mariusza Kurca.

Seans filmu „Nieobecny” odbędzie się w poniedziałek, 11 lipca 2011 r. o godz. 19.00 w Nowym Wspaniałym Świecie, czyli siedzibie Krytyki Politycznej w Warszawie, ul. Nowy Świat 63 (skrzyżowanie Nowego Świata z ul. Świętokrzyską), I piętro.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa