Gayglers

Gigant, ojciec i matka, czyli Google, znany jest od lat ze wspierania polityki różnorodności. Pomaga finansowo paradom równości na całym świecie, a jego platformy widoczne są na wielu takich wydarzeniach (także w Polsce).

Od lat funkcjonuje również wewnątrz firmy silna grupa osób LGBTQ, którą od mniej-więcej 2007 r. nazywa się „Gayglers” (od słowa „Googler” określającego pracownika firmy).

Nie można oczekiwać, że taka grupa w takiej firmie nie nakręci virala…

Występujący w filmiku Polak, Kuba Piwowar, tak odpowiedział homikom.pl na pytanie, co skłoniło go do wzięcia w nim udziału:

Pojechałem na konferencję, gdzie skorzystano z okazji i zaproszono do udziału w filmie jej uczestników (konferencje dotyczyła działań diversity w ramach firmy). Film miał później pojawić się w sieci z prostym przekazem: że w Google znajdzie się miejsce dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku, wyznania, koloru skory czy tez orientacji seksualnej. Nie tylko w to mocno wierzę, ale też osobiście odczuwam – Google jest miejscem, w którym można „być sobą” i które wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu podkreślanie wartości różnorodności kulturowej pracowników w firmie. W Polsce to wydaje się być szczególnie ważne, bo wydaje mi się, że takich pracodawców nad Wisłą wielu nie ma.

Powyższy tekst nie jest sponsorowany przez Google. Powstał z podziwu, szacunku i odrobiny zazdrości.

[sass]

2 komentarzeGayglers

  • d_biskupa

    [Re: Gayglers]

    No właśnie. Homiki ledwo co, z jakimś lekko licząc pięcioletnim poślizgiem, zainstalowały wtyczkę do fejsa (i prawie od tego pękły), a tu już czas na +1!!! 🙂

  • benek

    [Re: Gayglers]

    fajny filmik. ale zauważcie co mówi w nim Polak: „Przez całe życie miałem jakieś problemy”. nic dodać, nic ująć. oto nasz wkład do dorobku ludzkości.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa