Przedparadowo w Warszawie

Na tydzień przed paradą Warszawa robi się tęczowa… Zapraszamy do naszego skrótowego zestawienia atrakcji na pierwszą połowę czerwca.

1. Portal Homiki.pl jest współorganizatorem pierwszych Dni HomoWarszawy. Impreza wyrosła z tradycji „spacerów po HomoWarszawie”, a w tym roku oprócz spaceru właśnie (sobota, godz. 13, Zachęta) obejmie panele dyskusyjne (sobota – o mniejszościach, niedziela – o literaturze LGBTQ) oraz przygotowanie transparentów na paradę (piątek).
Program, szczegóły – tu: http://dnihomowarszawy.blogspot.com/

2. Po raz drugi wystartuje Pomada! W tym roku być może mniej kontrowersyjnie, ale nie mniej ciekawie. Będzie mowa o poliamorii czy islamie, będzie pożegnanie Lei Divine, a my serdecznie polecamy drugą edycję „Wspomnień czar”, czyli opowieści Ewy Tomaszewicz i Gosi Rawińskiej o początkach ruchu LGBT (głównie L) – już w niedzielę.
Program: http://pomada.info.pl/

3. Konferencja „Strategie queer” na Uniwersytecie Warszawskim zaczyna się już dzisiaj. Perspektywa queer w przeróżnych dziedzinach badań naukowych będzie omawiana przez dwa dni, a co ciekawe – przewidziano transmisję on-line! Informacje: http://www.queer.uw.edu.pl/

4. Kolejna konferencja – tym razem o doświadczeniach Holandii i Flandrii w temacie związków partnerskich i o tym, czy takie doświadczenia można przenieść na grunt polski. 7 czerwca na Czerskiej, informacja tu: http://wyborcza.pl/1,76842,9667184,Ustawa_o_zwiazkach_partnerskich__Doswiadczenie_Holandii.html

5. No i oczywiście Parada Równości! Wyruszy w sobotę 11 czerwca spod Sejmu o 13 (a my wraz z MNW zapraszamy tam już o 12 na rozgrzewkę), ale przed i po organizatorzy zapraszają na różne atrakcje. Koncert, nabożeństwo, projekcje filmów – kalendarz wydarzeń tu: http://paradarownosci.eu/?page_id=26

A prognozy pogody pokazują, że upał nas nie zawiedzie…

Tymczasem świeżynka – zapraszamy na FLASH MOB ‘ZGORSZENIE W MIEJSCU PUBLICZNYM’!
Stacja Metro Centrum, peron w kierunku Kabaty, 5 czerwca o godz. 16

Organizatorzy piszą:
Jakiś czas temu do Grupy Prawnej KPH zgłosił się chłopak, który został wyproszony z peronu warszawskiego metra za przytulanie się ze swoim parterem. Po interwencji KPH otrzymaliśmy od Metra Warszawskiego informację, iż ‘podstawą do interwencji było naruszenie zasad zachowania w miejscu publicznym’ oraz iż było to zachowanie, które ‘wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym’, oraz stanowi ‘wybryk nieobyczajny’ (takie występki kryją się pod art. 51 par. 1 i 140 Kw).
Jeśli chcesz zaprotestować przeciwko takiej nadinterpretacji przepisów przez strażników metra i promować równouprawnienie – przyjdź z osobą do przytulania/całowania. Zapraszamy pary homo- i hetero-, które będą przez 3 minuty w wyraźny sposób okazywać sobie publicznie uczucia na peronie metra – poprzez przytulanie, całowanie się. Chcemy pokazać, iż nie ma nic złego w publicznym wyrażaniu uczuć, niezależnie od płci, wieku, czy orientacji. Będzie to także świetny sposób na inaugurację Tygodnia Równości, który zakończy się Paradą 11 czerwca!
Przyjdźcie wyrazić swoje uczucia i siać zgorszenie w metrze!

4 komentarzePrzedparadowo w Warszawie

 • Peter Pan

  [Re: Przedparadowo w Warszawie]

  Wyrażania uczuć w miejscach publicznych nie lubię. Jestem na to zbyt zimny i cyniczny. Zawsze mnie dziwi, że gejom tak na tym zależy. Ja, nawet będąc w związku z dziewczyną, kiedy mógłbym wyrażać swoje uczucia nie wywołując zgorszenia, wcale nie mam na to ochoty. Jeżeli mnie kocha to niech się wykaże w czymś pożytecznym (gotowanie, sprzątanie, sex) a nie w wiszeniu mi na szyi. W końcu ona nie jest małpą a ja nie jestem drzewem.

  Inna sprawa, że ci na dworcu, wykazali się niesamowitym wieśniactwem a wieśniactwo trzeba wyśmiewać i tępić. Dlatego bardzo popieram tę akcję. Jest konkretna, wiadomo z czym walczy i co zamierza pokazać. Na serio : fajny pomysł.

 • Srulek Zylbersztajn

  [Re: Przedparadowo w Warszawie]

  @ Peter Pan

  W pierwszym zdaniu drugiego akapitu przed „a” powinien być przecinek.

  Co do meritum: zbyt wylewne wyrażanie sobie uczuć w miejscu publicznym z pewnością nie należy do dobrego tonu. Trzymanie się za rękę, przytulanie, a nawet pocałunki powinny być jednak tolerowane. Europa tym różni się, np. od krajów arabskich, że nie ma u nas na to paragrafów. I dobrze.

  Do Redakcji: napiszcie, kiedy i na której stacji będzie ta akcja. Chętnie przyjdę popatrzeć.

 • d_biskupa

  [Re: Przedparadowo w Warszawie]

  @ PP:
  A między „dworcu” a „wykazali się” w tym samym zdaniu przecinka nie powinno być.

  @ Srulcio:
  Stacja Metro Centrum, peron w kierunku Kabaty, 5 czerwca o godz. 16, ślepulcu! Ja też tam będę i punkt szesnasta wyskoczę zza węgła i dam ci buzi 🙂

 • KaFor

  [Re: Przedparadowo w Warszawie]

  Będzie kilka kamer. Będzie zatem relacja video z wydarzenia. 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa