- homiki.pl - http://homiki.pl -

Premier o związkach i przeciw homofobom

Premier stwierdził, że Polska powoli zbliża się do momentu, gdy oficjalnie zostaną zaakceptowane związki jednopłciowe. W ten sposób Donald Tusk odniósł się do projektu ustawy o związkach partnerskich, zgłoszonego przez SLD.

Szef rządu jednocześnie zadeklarował, że nie toleruje homofobów, choćby nawet znajdowali się w szeregach jego partii. To wyraźna aluzja do posła Węgrzyna, który został usunięty z PO przez krajowy sąd koleżeński za homofobiczne wypowiedzi.

***

Donald Tusk mrugnął okiem do środowiska LGBTQ, licząc na poparcie w zbliżających się w wyborach parlamentarnych. W ten sposób premier chce zatrzymać tych gejów i lesbijki, którzy do tej pory głosowali na Platformę, a którzy – być może – zechcą poprzeć przy urnach wyborczych SLD, ponieważ to ta partia zgłosiła projekt ustawy o związkach partnerskich.

Premier coś tam deklaruje, ale nie obiecuje, no i na pewno nie przed wyborami. W sumie odkrywa na nowo Amerykę, bo MY wiemy nie od dziś, że zbliżamy się do momentu, gdy związki będą. W końcu harujemy na to od lat. Wypowiedź Tuska nie jest żadną rewolucją, nie wynika też z politycznej odwagi męża stanu, którym szef rządu po prostu nie jest.

Donald Tusk czyta gazety – w jednym dzienniku przeczytał wczoraj, że społeczeństwo związki partnerskie pomiędzy osobami tej samej płci popiera (54 proc. jest za). I nie jest do końca tak, że JP II i Smoleńsk, i Grunwald to chleb powszedni Kowalskiego i Nowaka. Okazuje się bowiem, że Polacy ewoluują zdroworozsądkowo ku społeczeństwu otwartemu. Powoli, ale jednak. Ufff – pewnie odetchnął nasz premier, teraz można spokojnie ukłonić się politycznie gejom i liczyć na garść głosów. No i polska prezydencja… A i Arłukowiczowi będzie teraz łatwiej… Bo tak się chłopak ostatnio zmęczył, że aż szkoda było patrzeć! 😉

(Za: Gazeta.pl, koment własny)

(Je)