Nowy Jork: Tak dla małżeństw homoseksualnych

Stan Nowy Jork opowiedział się za przyznaniem związkom homoseksualnym prawa do zawierania małżeństw. Ustawa regulująca tę kwestię została przegłosowane 33 głosami do 29.

Nowy Jork stał się szóstym i największym stanem, który zalegalizował małżeństwa dla mniejszości seksualnych. Kampania na rzecz wprowadzenia takich rozwiązań była wspierana nie tylko przez polityków (burmistrz Michael Bloomberg czy Bill Clinton), ale również gwiazdy show biznesu, w tym Lady Gagę. Na 33 głosy popierające – 29 należało do demokratów, 4 do republikanów, natomiast na 29 głosów przeciwko, 1 należał do demokratów.

Andrew Como – lider kampanii na rzecz rozwiązań dla gejów i lesbijek powiedział, że: „Inne stany spoglądają na rozwiązania przyjęte przez Nowy Jork, które wytyczają nowe kierunki w ustawodawstwie na rzecz równości obywateli. Nowy Jork przegłosował prawo, które ma olbrzymie znaczenie nie tylko dla nowojorczyków, ale dla całego narodu”.

NYT/Politico.com

Wydaje się, że Polskę lata świetlne dzielą od takich rozwiązań. Gdy my sobie dyskutujemy czy związek przed notariuszem jest be czy ok., w Stanach likwiduje się wszystkie różnice między osobami hetero, a homoseksualnymi w dostępie do instytucji małżeństwa. Tam pomagają znani i docenieni politycy, nawet celebryci. Nasze gwiazdy wolą puszczać oko do środowiska LGBTQ przy okazji promocji własnych dokonań. Przykre, ale w końcu bezpieczniej jest smażyć schabowe na wizji, niż porozmawiać o legalizacji związków gejów i lesbijek.

DN

3 komentarzeNowy Jork: Tak dla małżeństw homoseksualnych

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa