MNW w Kędzierzynie-Koźlu cd.

Kędzierzyn-Koźle to chyba najciekawszy przystanek wyprawy kampanii Miłość Nie Wyklucza po Polsce. Po akcji w mediach, zrywaniu plakatów i zaklejaniu ich plakatami „prawdziwych rodzin” – doszło do poważniejszego aktu wandalizmu.

Oto co piszą organizatorzy akcji:

Akcja Miłość Nie Wyklucza pojawiła się na plakacie na kędzierzyńskim dworcu PKP. Po fali wandalizmu plakatów na słupach ogłoszeniowych ufaliśmy, że zawieszony kilka metrów nad ziemią plakat na monitorowanym dworcu będzie bezpieczniejszy. Otóż się pomyliliśmy. W nocy ze środy na czwartek jak to się podaje w kronikach policyjnych – nieznani sprawcy – zdewastowali spory fragment dworca próbując uszkodzić plakat.

Cyt. za serwisem lokalna24.pl: Plakat, który ma zwracać uwagę na brak w polskim prawie uregulowań dotyczących związków osób tej samej płci, oblany został farbą. Ucierpiały też zdobiący hol główny wielki, socrealistyczny malunek na ścianie.

Chcielibyśmy wyrazić swoje oburzenie takimi metodami dyskusji, jakie zostały zastosowane. Nie było naszym celem prowokowanie do wandalizmu, a do dyskusji. Zwraca uwagę fakt, że jedynie w Kędzierzynie akcja spotkała się z tak nieprzychylną reakcją. Przypominamy, że w pobliskim Brzegu swego czasu zdelegalizowano ONR, a środowiska neofaszystowskie są na Opolszczyźnie wyjątkowo silne. Jeśli same plakaty z wizerunkami par homoseksualnych wzbudzają takie reakcje, to – pytamy – jak mają się czuć homoseksualni mieszkańcy i mieszkanki miasta? W jaki sposób policja i władze miasta przeciwdziałają dyskryminacji osób homoseksualnych?

W dużej mierze odpowiedzialność za reakcje spada również na tygodnik, który atakował akcję na kilka tygodni przed jej pojawieniem się w mieście, a następnie „odwołał” ją na swoich łamach. Wsparcie udzielone tym samym grupkom wandali znalazło swój finał w tego typu akcjach. Proponowane przez nas podjęcie publicznej debaty przez władze miasta nie znalazło się z żadnym odzewem oprócz medialnych zapewnień, że władze chętnie wezmą w takim spotkaniu udział. Nam nikt nie odpowiedział.

Czekamy na wykrycie przez policję sprawców zniszczeń.


Pierwotnie plakat wyglądał tak (świetna lokalizacja!)


Plakat po zniszczeniu

* * *
Kampania w najbliższych tygodniach odwiedzi kolejne miasto, na słynnym portalu społecznościowym pytamy o to gdzie w pierwszej kolejności mamy się pojawić. W chwili obecnej wygrywa Zakopane. Ponieważ zbliża się Parada Równości w Warszawie – przygotowujemy niespodzianki na Paradę i już teraz zapraszamy na 11 czerwca na godzinę 12:00 pod Sejm.

www.facebook.com/Miloscniewyklucza
www.miloscniewyklucza.pl

2 komentarzeMNW w Kędzierzynie-Koźlu cd.

 • d_biskupa

  [Re: MNW w Kędzierzynie-Koźlu cd.]

  Mam pytanie, ale takie na poważnie tym razem, bo chodzi o pieniądze. Załóżmy, że chciałabym wesprzeć finansowo kampanię, i załóżmy, że chciałabym to zrobić za pomocą PayPala. Na stronie MNW jest odpowiedni link, z czego bardzo się cieszę, ale na stronie PayPala, do której prowadzi, jest jedynie napisane, że kasa pójdzie na konto SOFy, nic zaś się nie wspomina o MNW. Moje pytanie jest zatem następujące: jaką bym miała gwarancję, że przekazane przeze mnie w ten sposób pieniądze poszłyby rzeczywiście na kampanię, a nie na–tylko przykładowo–miskę humusu dla Naczelnej?

 • Uschi

  [Re: MNW w Kędzierzynie-Koźlu cd.]

  Wszystkie wpłaty na PayPala SOFy przeznaczane są na MNW.

  W razie wątpliwości polecam kontakt http://www.miloscniewyklucza.pl/kontakt.html

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa