Lambda Warszawa zaprasza na film

Na żądanie fanów Klubu Filmowego Lambdy: w najbliższą sobotę, 21 maja, o godz.18.00, specjalny i nadprogramowy pokaz kultowego filmu

Mulholland Drive (Francja, USA, 2001, reżyseria David Lynch)

Mulholland Drive – tak nazywa się słynna droga, która przechodzi przez Góry Santa Monica i łączy Hollywood z morzem. Rozciąga się z niej przepiękny widok na tę dzielnicę Los Angeles.
Film opowiada historię dwóch kobiet wplątanych w intrygę kryminalną. Mamy tu do czynienia z typowym dla Davida Lyncha światem, w którym nic nie jest takie, jak się na początku wydaje i nikt nie jest tym, za kogo się podaje. W swej opowieści Lynch maluje wizję miasta Los Angeles, w którym niewinność miesza się z korupcją, miłość z samotnością, a piękno z moralnym zepsuciem. Prowadzi nas przez tajemniczy labirynt doznań, aż do miejsca gdzie spotykają się ze sobą senne marzenia i przerażające koszmary.
Film rozpoczyna się sceną miłości Diane i Camilli, podczas której ta druga stwierdza iż „nie możemy tego dłużej ciągnąć” i odrzuca Diane… Diane nie potrafi pogodzić się z porażką. Zleca morderstwo Camilli, a sama popełnia samobójstwo…
(w/g Wikipedii)

Na ten mroczny, wielopłaszczyznowy i oniryczny film zapraszają

Marcin Miksza, Mariusz Bieńko i Krzysztof Zabłocki

• Sobota, 21 maja 2011, godz.18.00
• Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24 A, lokal 4

19 komentarzyLambda Warszawa zaprasza na film

 • d_biskupa

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  To będzie film w czeskiej wersji językowej, tak? Wpadłabym. Głównie ze względu na pana Zabłockiego, ale też z czystej ciekawości, bo nie pamiętam z tego filmu żadnych wątków LGBT. Może dlatego, że oglądałam go, będąc pod wpływem jakichś nielegalnych substancji.

 • Peter Pan

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  @ d.biskupa

  Oj, był tam wątek LGBT, był. Konkretnie, te laski zaczęły się ze sobą zabawiać, w którymś momencie. Pamiętam to, bo to jedna z moich ulubionych scen kinowych. Mało mi się odtwarzacz DVD nie zniszczył przez te przewijania, pauzy i zoomy.

  Mimo wszystko, też jestem zaskoczony tym pokazem filmowym. Zawsze, gdy się pojawiają lesbijskie sceny w filmach nakręconych przez heteroseksualnych mężczyzn, lesbijkom włącza się płyta o patriarchalnej wizji homoseksualnej kobiety i męskich fantazjach, które z ich seksem nie mają nic wspólnego.

 • pustak

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  „Zawsze, gdy się pojawiają lesbijskie sceny w filmach nakręconych przez heteroseksualnych mężczyzn, lesbijkom włącza się płyta o patriarchalnej wizji homoseksualnej kobiety i męskich fantazjach, które z ich seksem nie mają nic wspólnego.”

  to tak jak Tobie przy jakiejkolwiek wzmiance o genderach, feminizmie i heteronormie. Widocznie i Ty i one musicie bo inaczej się udusicie. 😉

 • d_biskupa

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  Dobrze mu powiedziałeś, pustak! Bardzo dobrze, brawo 🙂

 • Peter Pan

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  @ dupa i pustak

  Uwielbiam jak mi tu ktoś mówi, że to ja mam obsesję na punkcie feminizmu i genderów.
  Mam taką samą jak na punkcie katolicyzmu, chłopcy.
  Ale gdyby on nie był religią obowiązującą w Polsce, to bym nie miał. Gdyby natomiast środowisko LGBT nie czyniło z feminizmu swojej głównej wykładni, gdyby co drugi inteligentny gej nie poświęcał swej inteligencji „gender studies”, tylko w drodze wyjątku, czemuś innemu, to ja bym nic o feminizmie nie mówił. Co najwyżej, że feministki są piękne, ale to z wrodzonej galanterii.

 • Peter Pan

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  A tak w ogóle, nie zauważyliście nawet, jakie Peter zadał istotne pytanie.
  Czemu lesby obowiązkowo zapewniają, że robią to inaczej, niż sobie wyobrażają faceci ?
  Może wreszcie opisałyby jak ? I co się nie zgadza ?
  Ja bym się chętnie dowiedział o co kaman. Że robią to ostrzej, czy właśnie delikatniej ?

 • d_biskupa

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  Feminizm jest główną wykładnią dla środowiska LGBT jedynie w twojej głowie. Garstkę blogerów i troje wykładowców akademickich na krzyż bierzesz za środowisko LGBT. I właśnie to jest główny przejaw twojej obsesji. O czym piszę ci już nie pierwszy raz, ale być może boldem pomoże.

 • Peter Pan

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  @ d. biskupa

  Niestety nie masz racji. Ubzdurałeś sobie, iż Peter mówiąc „środowisko LGBT” myśli, że każdy gej czytał J. Butler.
  A Peter tak nie myśli. Peter myśli jedynie, iż właśnie tam, gdzie mówi się o ideologiach, gdzie próbuje się dokonać jakiegoś socjologicznego opisu grupy LGBT, króluje feminizm i gender studies.
  Wśród gejów-intelektualistów panuje taka moda i ona mnie wk****. A ja tu polemizuję zawsze z osobami, które się do tej grupy zaliczają a nie z każdym gejem tego świata. Nawet nie każdym polskim.
  Kumasz to wreszcie, dupcia ?

 • d_biskupa

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  Chodzi ci o to, że socjologicznych opisów środowiska LGBT dokonuje się językiem feminizmu i gender studies, czy o modę wśród gejów-intelektualistów na ów feminizm itd.? To dwie różne rzeczy, więc się zdecyduj. W kwestii pierwszej, nie jestem socjolożką, ani nawet socjologiem, więc nie wiem, ale może socjologom akurat ten język do opisu tego zjawiska pasuje? Jeśli uważasz, że to źle, napisz do jakiegoś odpowiedniego czasopisma, albo chociaż zgłoś się z odczytem na jakąś konferencję. A nuż zabłyśniesz i będziemy ci zazdrościć. Jeśli zaś chodzi ci o rzekomą modę, patrz moja uwaga powyżej o garści blogerów i twojej …obsesji.

 • Peter Pan

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  @ d.biskupa

  Te dwie mody wynikają z siebie nawzajem.
  Nie mów mi, kochany co jest moją obsesją, bo to, że ty wśród poznanych przez siebie gejów nie zauważyłeś tendencji, którą ja zauważam wśród tych, których poznałem ja, o niczym raczej nie świadczy. Może mamy inne doświadczenia.
  Poza tym portale gejowskie, opracowania dotyczące tematyki LGBT a może nawet blogi (akurat tych ja z kolei nie czytam) pełne są lewacko-feministycznego dyskursu (przyprawionego czasem naiwną psychoanalizą). A na resztę gejów, ma to taki wpływ jak intelektualny neokonserwatyzm na ogół polskiego społeczeństwa. Pewne idee wypracowane zostają na górze, ale mają swój wpływ na „doły”. Nawet, jeśli większość Polaków nie wie co to „neokonserwatyzm” a większość gejów nie wie, kto to Butler.

 • d_biskupa

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  to, że ty wśród poznanych przez siebie gejów nie zauważyłeś tendencji, którą ja zauważam wśród tych, których poznałem ja, o niczym raczej nie świadczy. Może mamy inne doświadczenia.

  To samo właśnie próbowałam ci wytłumaczyć powyżej. Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie, i z mojej strony EOT 🙂

 • Peter Pan

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  @ dupa

  To dobrze, że EOT. Bo dyskusja o queerach wymaga zaangażowania a ja ostatnio mam mało czasu i jestem z tego powodu skłonny dyskutować wyłącznie o pisi i o siusiakach.

 • d_biskupa

  [Re: Lambda Warszawa zaprasza na film]

  No, Peter. Weź się w garść! Ja rozumiem niechęć do angażowania się, ale tak całe życie bez zobowiązań to się nie może udać 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa