Wyłazi szydło z worka?

Akcja Miłość Nie Wyklucza – zupełnie przez przypadek – stała się papierkiem lakmusowym nie tylko tolerancji poza dużymi miastami, ale też wiarygodności SLD. Jak już pisaliśmy, przy okazji „peregrynacji” po Polsce MNW robi zamieszanie na północy, południu i wschodzie Polski.

Dziś szanownym Czytelnikom i Czytelniczkom przedstawiamy nagie fakty (a w zasadzie doniesienia medialne). Wnioski zostawiamy Wam.

Kędzierzyn Koźle:

Tygodnik 7Dni:
Organizacje homoseksualistów posuwają się do coraz ostrzejszych prowokacji, by narzucić Polakom swój styl życia i seksualny światopogląd.

Suwałki:

Kurier Suwalski:
My tu lubimy nasze zacofanie, a tolerancję wykazujemy, nie zaglądając nikomu pod kołdrę. Kogut może wytarmosić koguta, ale jajek z tego nie będzie, a nam jajka są potrzebne na wielkanocny stół. Kogut ma tarmosić kury i już, gej twoja mać!

Rzeczpospolita, wywiad z szefem SLD na Podlasiu:
Problem w tym, że cała ta akcja niczemu nie służy. Znamy mieszkańców Suwałk i wiemy, że oni nie chcą tych plakatów. Pracujemy przecież dla nich, a nie przeciwko nim. Katolicy, prawosławni, Białorusini, Tatarzy i Polacy od wieków żyją tutaj w zgodzie. Homoseksualiści też mogą tu z nami mieszkać, ale po co przekonywać innych do swojego stylu życia?
Uważa pan, że ta akcja to homoseksualna propaganda?
Tak sądzę. Homoseksualiści muszą tylko zrozumieć, że pewne sprawy lepiej załatwiać po cichu.

Wywiad z tym samym panem w Wyborczej:
Skoro homoseksualiści wybrali sobie taką drogę, to niech żyją, jak chcą. Tylko czy muszą się z tym obnosić w Suwałkach?

(zwracamy uwagę na zbieżność sformułowań użytych przez pana z SLD ze słowami pana z radomskiego PiS: W przypadku homoseksualistów to ich świadomy wybór, nie chcę, by takie osoby epatowały swoją innością, i nie chciałbym, by dyskusja o ich problemach była w kalendarzu imprez kulturalnych miejskiej placówki kultury).

Nie wie lewica, co czyni prawica? A w zasadzie to chyba wie doskonale… A czy góra lewicy wie, co czynią doły partyjne?

34 komentarzeWyłazi szydło z worka?

 • Uschi

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Pojawia się pytanie, czy istnieje w Polsce siła polityczna reprezentująca społeczno-prawne interesy osób LGBT.

 • kivi

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Istnieją różne partie kanapowe, które znajdują się poza parlamentem. A tutaj mamy smutny pokaz homofobii z prowincji ujawnionej dzięki tej akcji.

 • KaFor

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Partie, partiami – liczą się konkretni w nich ludzie; ludzie, którzy chcą, potrafią przeforsować dla nas przyjazne prawo.

  PS. Prof. Maria Szyszkowska myśli poważnie o starcie do Sejmu w najbliższych wyborach.

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Można jeszcze zestawić 100 takich cytatów i całkiem się załamać.
  Ja jednak wolę po pierwsze optymizm a po drugie rozróżnianie pewnych spraw.
  Radny PiSu gada od rzeczy. Radny SLD natomiast, chyba raczej nie jest jakimś fanatykiem. On po prostu sobie myśli, że są różni mieszkańcy i w imię spokoju, należy unikać fermentów. To też głupie, ale z nim chyba dałoby się jakoś rozmawiać.

  Kolo z Kędzierzyna Cośtam, to rzeczywiście burak. Ale widzieliście komentarze ludzi pod tym artykułem? Nie wiem czy Kędzierzyn jest taki tolerancyjny czy na forum siedzieli sami geje. Nawet jeśli to drugie, widać, że nie dają się obrażać wioskowym głupkom w rodzaju tego dziennikarzyny. To chyba też powód do optymizmu.

  Poza tym nie rozumiem co to za dziwny pogląd, że SLD traci swoją wiarygodność, ponieważ pan X w dziurze Y coś powiedział.
  Ważne co robiłoby SLD w parlamencie a nie co jakiś jej, mało istotny, członek sobie myśli na temat gejów.
  Kurcze, nie myślałem, że kiedyś będę żarliwie bronił jakiejkolwiek lewicowej partii, ale te zarzuty o jej „udawane zainteresowanie związkami” bywają tak histeryczne, że aż nie mogę inaczej … .

 • timiak

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @Peter
  ależ przeciwnie, to ważne co szeregowi członkowie partii mówią w kwestiach mniej wygodnych. to bowiem pokazuje faktyczne nastroje, a nie to, co sobie wierchuszka kurtuazyjnie rzuci w tę czy inną stronę na jakiejś konferencji prasowej.
  z SLD problem polega właśnie na tym, że w parlamencie ani nic nie robiło, jak rządziło, ani by nie zrobiło kiedykolwiek indziej, ograniczając się przedwyborczo do kurtuazji, które Pan Szef od Podlasia tak ślicznie punktuje.
  poza tym podziwiam logikę, że jak dwóch panów z różnych partii mówi podobnie, bo podobnie myśli, to jeden ‚gada od rzeczy’ a z drugim ‚dałoby się jakoś rozmawiać’. a trzeciego z PO jednak za to samo wyrzucili…

 • KaFor

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @Peter – forum – jak zauważyłeś były tam również kobiety 🙂 zatem nie tylko geje, ale ludzie związani z MNW jak najbardziej 🙂 (także hetero.), ponieważ nie można innym pozostawiać mówienia (i czynienia) w obszarach, które NAS dotyczą. Zatem trzeba i mówic i działać, na rzecz naszych praw, aby nie było wrażenia, że ‚ludzie są przeciwni’ – bo ludzie to również my i osoby naszym prawom sprzyjające.

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ timiak

  Kiedy rządziło SLD związki partnerskie były tylko w kilku krajach Europy a w Polsce dopiero zaczynała się debata na temat środowiska LGBT. W krajach zachodnich środowisko to funkcjonowało w debatach publicznych od lat 70., regulacje prawne pojawiały się z reguły w drugiej połowie lat 90. Trudno było przypuszczać, że w Polsce wszystko (parady, pierwsze debaty, związki) odbędzie się w ciągu 2-3 lat i trudno też za to winić SLD.

  Przepraszam, ale gadanie o „nastrojach w partii”, to jakieś dziwaczne niezrozumienie mechanizmów politycznych.
  Wpisanie się do partii, jest aktem zgody na większość jej poglądów a nie myśleniem w 100% tak samo. Zdarzają się więc osoby nam nieprzychylne w SLD oraz osoby nam przychylne w PiS.
  Tylko to nie ma znaczenia. Partie polityczne działają bowiem, według programów i szczególnie w kwestiach ogólnopolskich, znaczenie ma ich ogólnopolski PROGRAM a nie to, co ten czy inny poseł lub radny „tak naprawdę” myśli o gejach.
  Oczywiście koleś powinien dostać jakieś upomnienie z warszawskiej centrali, ponieważ głosi poglądy niezgodne z tymi, z jakimi ogólnie identyfikuje się partia.
  Ale lanie łez nad tym, że SLD „jednak nas nie kocha” w związku z wypowiedzią pana X z jakiejś dziury, to jest jakaś groteska.

 • Jakbyco

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Ktoś dobrze podsumował na facebookowym profilu Miłość nie Wyklucza (a przeczytałam to na blogu Abiekta) „Błędem jest iż ów pan pozwolił sobie na wyrażanie swojego prywatnego zdania będąc w pracy. Przyniósł wstyd partii do której przynależy, moim zdaniem należy mu się nagana.” Poglądy sobie może mieć jakie chce (Czy ktoś na sali wierzy jeszcze w ideowych polityków? Las rąk, jak widzę…), ale linia partii to linia partii.

  A swoją drogą chciałabym zwrócić Waszą uwagę, co pan z Suwałk powiedział:
  „Ta sprawa została za bardzo rozdmuchana. Jesteśmy za tym, żeby homoseksualistom przysługiwały wszystkie prawa poza prawem do adopcji dzieci.” Czyli on nie jest do końca przeciwny linii centrali. On tylko ma te swoje konserwatywne poglądy, hm, obyczajowe?

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Jakbyco

  Ciesze się, że na to zwróciłaś uwagę, bo właśnie o to mi chodzi. O „przestrzenie” dające nadzieję na możliwość dyskusji, negocjacji pewnych spraw.
  Jak się zrobi, swoją drogą dość nieczytelną, akcję a potem się krzyczy „O, Boże! Homofobia! Ciemnota! Oszuści! Jednak nas nie lubią … kłamcy !!!”, to sprawa jest przegrana.
  A ja coraz mniej się dziwie opiniom o „przewrażliwieniu gejów i lesbijek”, które mi się zdarza w realu słyszeć … .
  Przy czym zaznaczam, że na takie buractwo jak ten artykuł z Suwałk, absolutnie nie można dawać przyzwolenia.

 • Jakbyco

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Czy SLD to oszuści i kłamcy, to się okaże po czym innym. Jeśli centrala potwierdzi, że oni kochają LGBT i będą walczyć o nowelizację KK oraz ustawę o związkach, to w porządku. Najlepiej, jakby to walczenie potwierdzili przestając wreszcie przesuwać termin przedstawienia projektu ustawy, bo to się już nudne robi. Natomiast jeśli schowają głowę w piasek i reakcji nie będzie żadnej, to będzie można mówić o oszustach i kłamcach.

  Pan z Suwałk wykazał się bucerą i homofobią spod szyldu „róbcie to w domu po kryjomu”, powinien zostać upomniany przez wierchuszkę, ale żadnej zdrady ani innego kłamstwa tu jeszcze nie było.

  Natomiast – to chciałabym podkreślić mocno – wierchuszka SLD nawala w kwestii ustawy o związkach, a doły partyjne wykazują się konserwatywnością obyczajową nielicującą z lewicą, nawet tak zaprzeszłą jak dawne PZPR.

 • Anka Zet

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  hM, wróżka Anna powiada:
  „Widzę las rąk w Parlamencie głosujący za ustawą o Związkach Partnerskich… A czyje to ręce? LGBT-ątka wybrane w wyborach jesienną porą.
  Powiadam Wam, nie zrażajcie się otychczasowymi słabymi wynikami, kandydujcie, głosujmy, wygrywajmy…
  Naszą Sprawę!
  Serdecznie Państwa pozdrawiam!

 • lewicowiec

  [Psy szczekają, SLD zyskuje w sondażach]

  A ja spokojnie głosuję na SLD.

 • KaFor

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Anno, dlaczego Yga nie ustosunkowuje się do postępowania SLD wobec projektu GI – gdzie on jest?

 • Zuza

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Peter Pan
  dlaczego MNW uważasz za dość nieczytelną akcję? I co w takim razie należałoby w niej zmienić?

 • Gauloises

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Peter Pan, na prawdę uważasz że trudno winic SLD? Jeśli uważasz że liczy się program, to obawiam się że jesteś na dobrej drodze do rozczarowania. Program to już mieli, a robili dokładnie odwrotnie. Powyliczałbym gdyby nie sennośc która mnie właśnie dopadła, grunt że owoce tego ich dziadostwa zbieramy do dziś. Na podobnej zasadzie trudno byłoby winic np NSDAP za II wojnę światową (chodzi o mechanizm, nie o skale!).

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Gauloises

  Kiedy mieli program a robili odwrotnie ? Jeśli chodzi o okres, w którym rządzili, to były to, jak już pisałem, „inne czasy”.
  „Progresywny” kierunek, partia ta obrała po wygranej PiSu oraz po odmłodzeniu partii.
  W tym kształcie, nie miała okazji rządzić.

  Tak w ogóle, można odwrócić pytanie. Co konkretnie może w kwestii związków, zrobić niebędąca u władzy partia, żeby nie narażać się na tę gejowską histerię ?

 • KaFor

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  SLD: po kwietniu (kolejny m-c obietnic – od roku) teraz zapowiadają ustawę w Sejmie na maj

  – pytanie, którego roku

 • Gauloises

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Peter Pan
  Te inne czasy to dozwolone związki partnerskie osób tej samej płci w około 30 państwach. Mniej więcej jest to stan na moment w którym Cimoszewicz mówił że nie będzie się głupotami zajmowc. Bo są ważniejsze sprawy. Program z 2001 zakładał rozdział państwa od Kościoła. Tajemnica poliszynela jest to, władza SLD była z Kościołem katolickim zblatowana była jak mało kto. Byc może to efekt wyrzutów sumienia dawnych prlowskich działaczy – szkoda że moim kosztem. To za Łybackiej w szkołach funkcjonował podręcznik i zresztą do tej pory funkcjonuje takiej specjalistki jak Teresa Król czy Maria Ryś. Pierwsza jest chyba jakąś filozofką po KULu, druga psychologiem ale żeby nie było, na UKSW. Mają zatem panie pojęcie o temacie, jak ja o gramatyce języka węgierskiego. Stąd zapewne takie kwiatki jak ten: Cytat:
  „I chociaż w homoseksualizmie wzajemne przyciąganie się osób tej samej płci jest nieraz silne, to jednak jest ono nie tyle wyrazem prawdziwej miłości, co raczej zaspokojenia pewnego przymusu emocjonalno-seksualnego”
  Heh, dobre.
  Ja już nie wspomnę podpisania przez Kwaśniewskiego Konkordatu – wszak prezydentem wszystkich Polaków był.

  I tak bym Ci wymieniał do u…ej śmierci drogi Peter Pan. gdyby nie to że muszę wychodzic. Wesołego świętowania.
  PS Sory za brak litery „Ci” ale coś mi się zrąbało w kompie i nie miałem póki co czasu przestawic tego.

 • Gauloises

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  A jeszcze sobie złośliwie dopiszę – idąc Twoim tropem, to ustawę o związkach jednej płci Parlament Polski powinien uchwalic po tym, jak na takie związki zezwoli właściel Arabii Saudyjskiej do spółki ze swymi kapłanami. Wtedy z pewnością SLD miałoby czas odpowiedni.

 • Anka Zet

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  do KaFor:
  KaFor dlaczego pytasz Annę o stosunek Ygi? Dlaczego Ygi, skoro GI ma członków też?
  Możesz Anne prosić o wyrażenie Jej stosunku wobec działań różnorakich.
  Serdecznie Państwa pozdrawiam!

 • Anka Zet

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Powtarzam Wam zaprawdę powtarzam Wam, nie oglądajcie się na SLD, co ono może zrobić dla LGBTQ. Zastanówmy się, co LGBTQ może zrobić dla nas. Zatrzymajmy się w wojnach torebkowych, masowo zgłaszajmy się na kandydatów/ kandydatki do Parlamentu RP aby nasze różowe dłonie uchwaliły prawa dla nas należne.
  SLD i inne partie powinny mieć w dłoniach m.in. „Fakty przeciwko mitom o lesbijkach i gejach”, „Pokochałaś kobietę”, „Tęczowy elementarz”, „Kiedy kobieta kocha kobietę”, „Dziewczyny wyjdźcie z szafy”, by wreszcie przestano opowiadać Bajki o równouprawnieniu lesbijek i gejów!
  Zamiast szukać wśród działaczy chorób psychicznych,malwersacji i niemoralnego prowadzenia się, najwyższy czas na wspólne działanie…
  Serdecznie Państwa pozdrawiam!

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Gauloises

  Wszystko to prawda. Powtarzam jednak, że SLD jest partią, która profiluje się jako progresywna obyczajowo od czasu dojścia do władzy PiSu i odmłodzenia kadr … . A ty mi wciąż piszesz, co oni robili wcześniej.
  Polityka to nie jest koncert wspomnień a partie to nie sekty czy związki wyznaniowe. Dochodzi w nich do zmian programowych- czasem np. dlatego, że wewnątrz partii, pewne frakcje stają się silniejsze a inne słabsze.

  Od czasu, kiedy SLD zaczęło nawiązywać do liberalnego obyczajowo elektoratu, jej najwyższe władze i najczęściej występujący w TV przedstawiciele (Napieralski, Piekarska, Senyszyn, Kalisz itd.) opowiadali się za związkami.
  Dlatego należy im o tym przypomnieć, jeśli będą u władzy a nie wypominać im grzechy Millera, Cimoszewicza i postkomunistycznej kadry tej partii. Nie dlatego, że mi żal SLD, tylko dlatego, że to nic nie daje.
  Najlepszym dowodem na to, że o nic innego mi nie chodzi niż o skuteczność, jest to, że ja generalnie bardzo nie lubię lewicy i marzyłbym o jakiejś partii liberalnej.

 • KaFor

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @Anka Zet
  Anno, zdanie członków GI znam – Ygi nie.

  Jeśli jesteś władna przekazać prośbę Ygi by zechciała się tu wypowiedzieć – może poprzez artykuł na głównej stronie homików? – to proszę o to.

 • Mors

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ PP
  A od kiedy to partie liberalne są liberalne w kwestiach obyczajowych? Wydaje mi się, że statystycznie jest wręcz przeciwnie. Dlatego z ich strony nie na na co liczyć, zwłaszcza w Polsce! Nam po drodze tylko z lewakami, czy nam się podobają, czy nie, taki już nasz pedalski los…

 • Grzyborz Napierniczak

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  W Polsce partie liberalne są zarazem konserwatywne. Przykładów jest wiele – od PO po Korwina Mike.

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Mors

  W większości krajów Europy Zachodniej, istnieją partie odwołujące się do tradycyjnego liberalizmu, który jest antykonserwatywny i antysocjalistyczny.
  W Polsce takimi partiami były Unia Wolności, oraz KLD, dziś częściowo reprezentowane w PO, w której niestety niesamowicie dominuje dawny ZChN.
  Byli też demokraci.pl. Niestety odeszli na całkowity margines sceny politycznej.
  Obecnie program tradycyjnie liberalny reprezentuje Palikot, choć on to w pewnym sensie osobna kwestia, na inną dyskusję.

  Tak w ogóle, Polscy liberałowie, zrobili wielki błąd, myśląc, że trzeba się jakoś układać z kościołem ze względu na nastroje społeczne oraz „dług moralny”. To był ich wielki błąd. W ten sposób doprowadzili do upadku liberalizmu w Polsce. Na szczęście młodzi liberałowie (np. młodzieżówki PO, niektóre środowiska intelektualne) myślą inaczej i jest to pewna nadzieja na przyszłość.

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Grzyborz

  Korwin-Mikke jest guru w swoim sekciarskim ruchu. Jego poglądy są jego.
  To nie jest liberalizm. To tylko skrajna wolnorynkowość połączona ze skrajnym konserwatyzmem, czyli coś w rodzaju najbardziej fanatycznych działaczy Tea Party.

  Dzisiejsza PO, to natomiast typowa chadecja. Nie jest skrajnie konserwatywna, ale bardzo „zachowawcza”.

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  Sorry za powtórzenie „wielkiego błędu”.
  Wzięło się chyba stąd, że błąd rzeczywiście był po ch*** wielki !!!

 • Miron

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  PP, mylisz się, Korwin-Mikke jest jak najbardziej liberałem (no, właśnie ta „wolnorynkowość” o tym świadczy). A że konserwatywny w sferze obyczajowej? A co ma piernik do wiatraka??

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Miron

  Korwin-Mikke reprezentuje konserwatywny liberalizm. Tak to się nazywa i znacznie różni się od europejskiego liberalizmu reprezentowanego w parlamencie EU przez partię ELDR.
  Tu są partie, które wchodzą w jej skład:

  http://members.eldr.eu/

 • Gauloises

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  „A co z politykami starszego pokolenia: Millerem, Józefem Oleksym? Piszecie dla nich rolę czcigodnych starców? – Jeżeli będą chcieli kandydować do Sejmu czy Senatu, to będą mieli taką możliwość. Nie wolno marnować ich doświadczenia” To taki cytat z Przewodniczącego. Ja rozumiem, jeden premier, drugi premier, ale się im powinno jakiegoś członka ze złotą legitymacją dać, honorowego superbibliotekarza partyjnej biblioteki, a do Sejmu już raczej nie prowadzać!
  Brakuje mi zaufania do tej organizacji. Wątpię żeby byli w stanie reformować Polskę w dziedzinie kulturowej.Bo hamulcowymi będą właśnie tacy jak ten facet z Podlasia, jak rzeszowski prezydent Ferency. Będą następcy profesora Kika który chciał Sojusz bardziej otworzyć na Kk (a bardziej się chyba już nie dało). Dlatego ja już dziękuję. Może kiedyś.
  PS
  Fatalne jest to niestety, że w dzidzinie takiej powiedzmy kulturowo – społecznej, UE zostawia członkom szaloną autonomię. UE więc nie wyedukuje nam młodzieży w dziedzinie seksualności, nie mogła powstrzymać przekazywania majątku Kościołowi katolickiemu, nie wyrówna praw związkom hetero, etc. To wszystko mogło swego czasu załatwić SLD.

 • Gauloises

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  A to powyżej to odbita piłeczka do @PP

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  JKM nie jest wolnorynkowcem. Owszem, jest za mniejszym ograniczeniem wolnosci ekonomicznej niz wszystkie inne widocze opcje w Polsce, ale jednoczesnie uznaje pare rzeczy ktorych nijak z wolnym rynkiem pogodzic sie nie da. A „konserwatywny liberalizm”, parafrazujac jego samego, jest jak „elektryczne krzeslo”.

 • Peter Pan

  [Re: Wyłazi szydło z worka?]

  @ Lilianne

  „jednoczesnie uznaje pare rzeczy ktorych nijak z wolnym rynkiem pogodzic sie nie da”

  Mogłabyś napisać co masz na myśli ?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa