Trans-jaskiniowiec odkryty w Pradze

„Wierzymy, że znaleźliśmy w Pradze najwcześniejsze znalezisko szczątków osoby transseksualnej” – powiedziała dla gazety Česká Pozice archeolożka Katerina Semradova.

Za tym cytatem nagłówki międzynarodowych gazet rozszalały się na temat znaleziska „geja jaskiniowcy”. A za nimi w ślad podążyli tropiciele gejów z przeszłości (ci, którzy dalej utrzymują, że Chopin tworzył związek partnerski z Georgem Sandem).

Powodem takiej hipotezy czeskiej badaczki było nietypowe ułożenie szkieletu. Mimo, iż szczątki należały do mężczyzny, zostały ułożone w typowo „kobiecy” sposób – na lewym boku, z głową w kierunku zachodnim.

Ponadto przedmioty ułożone w grobie wskazywały na typowo „kobiecy” pochówek. Inne odkryte pochówki w pobliżu potwierdzały tę inność i, co ciekawe, pokazywały, że osoba transseksualna została pochowana „wśród swoich”, nie na odosobnieniu.

Potem wiadomość dostała się do tabloidów i nagłówki krzyczały już o „Geju jaskiniowym”, przeinaczając prawie wszystko.

John Hawks, profesor antropologii uniwersytetu Wisconsin-Madison zaprzeczył, iż ze szkieletu można wyczytać orientację seksualną.

A redakcja wie swoje i trzyma się teorii koleżanki zza miedzy. Przy okazji wkłada tą wiadomość obok homoseksualnych pingwinów i podejrzeń Harrego Pottera o gejostwo. Tka na wszelki wypadek, gdyby pan Hawks miał jednak rację. Miło się dowiedzieć, że nasz praprapraprapradziadek był kobietą.

[pb]

3 komentarzeTrans-jaskiniowiec odkryty w Pradze

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa