Projekt ustawy o związkach partnerskich w maju w Sejmie?

Od drugiej połowy marca mamy gotowy projekt ustawy o związkach partnerskich przygotowany we współpracy z Grupą Inicjatywną ds. związków partnerskich. Uznaliśmy, że maj będzie najlepszym miesiącem na rozpoczęcie publicznej debaty o nim. Wtedy też projekt trafi pod obrady poselskiego klubu SLD i – prawdopodobnie – do laski marszałkowskiej – mówi Tomasz Kalita, rzecznik prasowy SLD.

Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich powstała w czerwcu 2009 r. W jej skład wchodzą Krystian Legierski (Zieloni 2004), Yga Kostrzewa (Lambda Warszawa) oraz Mariusz Kurc i Tomasz Szypuła (obaj z Kampanii Przeciw Homofobii). Na przełomie 2009 i 2010 r. Grupa odbyła serię debat o związkach partnerskich w 16 miastach Polski. Na ich bazie powstały główne założenia dotyczące ustawy o związkach partnerskich. Stały się one podstawą prac nad finalną wersją projektu ustawy. Przewiduje on m.in. możliwość decydowania o miejscu i sposobie pochowania zmarłego partnera, dziedziczenia ustawowego, korzystania przez partnera niepracującego z ubezpieczenia zdrowotnego partnera pracującego, wspólnego opodatkowania się.

Mamy nadzieję, że projekt rzeczywiście trafi do laski marszałkowskiej w maju. Liczymy na rzetelną dyskusję o nim. Sami w naszym skromnym zakresie też będziemy się starali organizować debaty o projekcie – mówi Yga Kostrzewa z Grupy Inicjatywnej.

[na podst materiałów GI]

1 komentarz do: Projekt ustawy o związkach partnerskich w maju w Sejmie?

 • Jakbyco

  [Re: Projekt ustawy o związkach partnerskich w maju w Sejmie?]

  Buhahaha.
  Ech.
  Tekst na głównej jest do tego chyba najlepszym komentarzem. Podoba mi się zresztą postawa autorki – nie zwala wszystkiego na SLD żeby się na partię obrazić, tylko pisze, że trzeba mocno lobbować i naciskać.
  Dobra, partio, naciskamy na ciebie!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa