Film i spotkanie z policjantem nt. homofobicznej przemocy

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza 6 maja do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat się pokaz filmu krótkometrażowego „Chcę wstąpić do policji” oraz rozmowę z policjantem, ekspertem od Praw Człowieka na temat przestępstw motywowanych uprzedzeniami i przemocy wobec osób LGBT.

Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, kiedy i jak zgłaszać przypadki homofobii na policję i jakie mamy prawa w kontakcie z policją.

„Chcę Wstąpić do Policji ”
Główna bohaterka filmu – Gaba to dwudziestoletnia dziewczyna, która wstępując do policji jednocześnie zadziera z otoczeniem nieprzychylnym jej orientacji seksualnej. Uświadamia sobie, że spełnianie swych marzeń nie zawsze jest zapowiedzią lepszego życia. Historia oparta na prawdziwych zdarzeniach.

Po filmie spotkanie z pełnomocnikiem ds Praw Człowieka w Komendzie Głównej Policji.

Podczas dyskusji po filmie porozmawiamy o możliwych scenariuszach spotkania policjant – osoba LGBT i procedurach policyjnych związanych ze zgłaszaniem przestępstw. Będzie to okazja, aby reprezentant policji dowiedział się o problemach i postawach społeczności LGBT wobec policji a osoby LGBT poznały swoje prawa w styczności z funkcjonariuszami. Spotkanie jest częścią kampanii przeciwko homofobicznej przemocy Razem Bezpieczniej (www.bezpieczniej.kph.org.pl).

Wydarzenie będzie miało miejsce 6 maja o godz 18.00 w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na ulicy Nowy Świat 63 w Warszawie.
Nowy Wspaniały Świat: http://www.nowywspanialyswiat.pl/event/381

[mat. organizatorów]

2 komentarzeFilm i spotkanie z policjantem nt. homofobicznej przemocy

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa