Festiwal Transeuropa w Lublinie

European Alternatives, organizacja pozarządowa działająca w czterech europejskich krajach na rzecz badania i promowania kultury i polityki europejskiej ponad granicami, organizuje w Lublinie w dniach 5-15 maja festiwal Transeuropa.

Jest to wydarzenie społeczne o charakterze międzykulturowym, integrujące mieszkańców miasta oraz miast Europy w których odbywa się symultanicznie. Działania podczas wydarzenia są społecznie zaangażowane, oraz ukierunkowane na zmianę postaw społecznych i edukacje. Odbywać się będzie od 6 do 14 mają 2011 roku. Równolegle będzie trwać w takich miastach Europy jak: Berlin, Sofia, Rzym, Bolonia, Londyn, Bruksela, Cluj, Paryż.

W Festiwal zaangażowane są lubelskie środowiska twórcze: Labirynt, Tektura, Amnesty International, Maat, „Spółdzielnia”, Krytyka Polityczna, KPH, Kamienica Cudów i Lublin 9-Ta Obca.

Wydarzenia, w których będzie można wziąć udział to m.in. wystawy „Miłość to miłość. Sztuka jako aktywizm LGBTQ” i „Przeciwdziałaj dyskryminacji”, wykłady i warsztaty o współczesnej polityce, filozofii i ekologii, debaty, performensy i filmy. Pełen program można znaleźć TU

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa