- homiki.pl - http://homiki.pl -

Wyślij wiadomość premierowi

Zachęcamy do udziału w spontanicznej akcji, która narodziła się zupełnie nieformalnie i raptem wczoraj na Facebooku.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, w ramach dialogu społecznego wyrażającego się m.in. publikacjami w Gazecie Wyborczej, przygotowała formularz do zgłaszania opinii, postulatów, wniosków, ocen.

Formularz znajduje się na stronie internetowej KPRM [1]. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z niego w celu wyrażenia żądania ustawy o związkach partnerskich. Po raz kolejny mamy możliwość uświadomić rządowi, że istniejemy, że jesteśmy silną grupą społeczną – i że całkowicie pomija się nasze potrzeby, nasze postulaty.

Napiszmy, że nasza sytuacja prawna jest gorsza niż par różnopłciowych. Napiszmy, że chcemy pewności prawnej, rozwiązań ułatwiających życie, możliwości zabezpieczenia przyszłości najbliższych, prawnie wymaganych obowiązków wobec nich. Napiszmy, że ŻĄDAMY USTAWY O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH!

Zachęcamy do pisania swoich własnych wiadomości, dlatego nie podajemy przykładowej treści do wykorzystania metodą „Ctrl+c, Ctrl+v”. Jeśli potrzebujecie konkretów, zajrzyjcie na stronę http://www.miloscniewyklucza.pl/postulaty.html [2]. Jeśli chcecie podrzucić Panu Premierowi gotowy materiał, MNW ma projekt ustawy [3].

Działajmy! Może to działanie symboliczne, ale przecież wiele przemian społecznych zaczęło się właśnie od kropli drążącej skałę. Poza tym – idą wybory…

Strona akcji na Facebooku jest TU [4]. Facebookowe homiki [5] aktywnie ją wspierają.