W kwietniu nowa książka AdPublik

„Tęczowa rewolucja” to zbiór wywiadów Mariusza Kurca i Krzysztofa Tomasika z ludźmi, dla których seksualność – również ich własna – nie jest tematem tabu. Geje i lesbijki, znane postacie życia publicznego opowiadają o tym, co znaczy być „odmiennej” orientacji seksualnej w Polsce początku XXI wieku. Jest też miejsce dla osób biseksualnych i transpłciowych. Wtórują im przyjaźni idei równości heterycy i heteryczki, bez których tęczowa rewolucja nie byłaby możliwa.

Dziś, jak mówisz „jestem gejem”, to opowiadasz się za pewnym sposobem życia i pewnym światem, którego namiastkę już w Polsce mamy (…). A gdybyś w PRL-u to powiedział, to jakbyś się wystrzelił w kosmos.
Tomasz Raczek, krytyk filmowy

Jest wielu gejów, sam znam kilku, którzy chcieliby mieć dziecko. U niektórych w okolicach trzydziestki budzi się instynkt ojcowski, a moja sytuacja tak się szczęśliwie ułożyła, że już mam syna.
Michał Sieczkowski, aktor

W audycji Woobie Doobie, poświęconej viagrze (wydawałoby się, z lesbijkami nie mającej wiele wspólnego) słuchaczka wyraziła pogląd na mój temat: „A Laszuk jest cipoletką i powinna się zająć swoim kutasem!”. Osłupiałam.
Anna Laszuk, dziennikarka

Byłem na zakupach z bratem i jakiś facet przechodząc koło mnie syknął „pierdolony pedał”. Ale nie robi to na mnie wrażenia. Gość nie może znieść gejów – to jego problem.
Michał Piróg, choreograf

Mariusz Kurc – redaktor naczelny „Repliki”, publicysta portalu Innastrona.pl, członek Kampanii Przeciw Homofobii oraz Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich; wraz z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Krzysztof Tomasik – członek redakcji „Repliki”, publicysta, autor książki „Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku” (2008). Członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Prowadzi seminarium biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym KP i na Queer Studies w KPH.

Rozmowy pochodzą z „Repliki”, pisma wydawanego od pięciu lat przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Premiera: 7 kwietnia 2011 r.
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa AdPublik. Więcej na stronie wydawnictwa AdPublik: www.adpublik.pl

8 komentarzyW kwietniu nowa książka AdPublik

 • homoś

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  Super! Super! Super!

 • Imię twoje

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  A po co płacić za coś co jest za free dostępne? Ściagajcie Repliki z netu 🙂

 • zen

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  no wlasnie bez sensu, bo te wywiady juz byly dostepne, po gejdarze nic fajniejszego sie nie pojawi, ale to ich kasa wylozona na druk, wiec nie moj problem.

 • Peter Pan

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  Ja mam tylko nadzieję, że ta książka będzie lepsza od wywiadów Konarzewskiej i Pacewicza, bo choć nie jestem szczególnie skąpy, tej straty kasy do dziś nie mogę odżałować.

 • rasko

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  nie każdy ma dostęp do darmowej Repliki, co więcej, nie w każdej miejscowości są kluby, gdzie można ją dostać. Mam nadzieję, że w księgarniach książka będzie dostępna.

 • junior

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  dobrze, że wyjdzie książka

 • d_biskupa

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  Ktoś, komu podobały się te wywiady w darmowej Replice, może zdecydować się na wydatek, żeby mieć książkę u siebie na półce i równocześnie choćby symbolicznie wesprzeć jej autorów. Ale jak się ma mentalność fornala, to takie wydawanie piniążków nie mieści się w głowie…

  Ja to bym i na homiki łożyła, gdyby nie były takie do kitu 🙂

 • Imię twoje

  [Re: W kwietniu nowa ksiażka AdPublik]

  Replika jest do ściągnięcia w pdfie – 12 numerów przynajmniej

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa