- homiki.pl - http://homiki.pl -

JEDYNA taka stypa

Posted By Uschi On 14 marca 2011 @ 19:28 In Kraj | No Comments

Przyjaciółki i przyjaciele pragną pożegnać Darię „Jedyną” Chmielewską symboliczną kontynuacją tego, co stworzyła.

* * *
Daria „Jedyna” Chmielewska (1972-2011) – z zawodu fotoedytorka w wielu renomowanych gazetach i magazynach, warszawianka z wyboru, pasjonatka podróży, muzyki i fotografii, od 2005 r. aktywna działaczka na rzecz środowisk LGBT.

Współzałożycielka internetowego portalu lesbijka.net, współorganizatorka jedynych cyklicznych warszawskich imprezy „tylko dla dziewczyn” w latach 2005–2011, które cieszyły się ogromną popularnością. Uczestniczka kampanii KPH „Nienawiść boli” w ramach której pojawiła się na plakatach „Co się gapisz, lesbo?!”.

Po prawie rocznej walce z nowotworem, odeszła od nas w nocy 5 marca.
Pozostanie w naszej pamięci jako osoba otwarta, pełna ciepła, zawsze chętna do pomocy, ale też jako społecznie zaangażowana aktywistka na rzecz emancypacji kobiet nieheteroseksualnych.

O Darii można posłuchać audycji w Tok FM [1]

______________________
„Wszystko zaczęło się jesienią 2005 roku. Zaczęłyśmy od założenia portalu www.lesbijka.net [2] i jego inauguracji, w nieistniejącej już knajpie Wolny Czas. Potem zaliczyłyśmy kilka jednonocnych przygód w różnych miejscach, żeby znaleźć dom najpierw w Le Madame, a później w TombaTomba, gdzie grałyśmy dwa sezony.
Byłyśmy pionierkami, więc ważny był dla nas czytelny przekaz – imprezy nazwałyśmy „Tylko Dla Kobiet”. Po szaleństwach młodości przyszedł czas na dorastanie i zmiany i tak trafiłyśmy do Eternalu, Levelu i wielu innych warszawskich klubów pod nazwą „Chix on Dex”.

Współtworzyłyśmy inicjatywy społeczne, feministyczne i kulturalne, nie zapominając nigdy o dobrej zabawie.

Dzisiejsza noc będzie specjalna, bo pożegnamy Matronkę i współtwórczynię dzieła, Darię Chmielewską „Jedyną”, która po rocznej walce z rakiem opuściła nasze szeregi. My staniemy z szacunkiem, miłością i dumą, robiąc dla Niej miejsce w naszych sercach, żeby była z nami dziś i zawsze.”
Marta Kościuk „Est” (współzałożycielka internetowego portalu lesbijka.net)

Tej nocy ku pamięci Darii Jedynej oraz dla przyjemności wszystkich kobiet zagrają: Ciah, Est, Goga, Heńka, Isnt, Kate Sun, Lazy Daisy, DJ madaM, Pe, 66.6% „szu buce”

1.500m2 do wynajęcia
ul. Solec 18
18.03.2011, od godz. 22.00
wjazd: 15zł (Wpływ z bramki zostanie przeznaczony na tablicę upamiętniającą działalność Darii w Warszawie.)

Bez problemu wchodzą: panie, transki, trasboye, all transgender. Biologiczni mężczyźni wchodzą w asyście koleżanek, najlepiej dwóch.

 


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2011/03/jedyna-taka-stypa/

URLs in this post:

[1] audycji w Tok FM: http://bi.gazeta.pl/im/3/9249/m9249123.mp3

[2] www.lesbijka.net: http://www.lesbijka.net

[3] JEDYNA taka D'Raka: http://homiki.pl/index.php/2012/09/jedyna-taka-draka/

[4] Co się działo na mszy żałobnej za Darię Jedyną: http://homiki.pl/index.php/2011/03/co-si-dziao-na-mszy-aobnej-za-dari-jedyn/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.