”Homoseksualność w rodzinie – ujawnianie tajemnicy”

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne wydało publikację dotyczącą psychologicznych aspektów homoseksualności i jej ujawniania w rodzinie.

Autor opisuje i wyjaśnia dynamikę procesu coming out na podstawie ponad 150 wywiadów z młodymi ludźmi. Omawia zmiany zachodzące w relacjach między nimi a członkami ich rodzin podczas ujawniania się i po ujawnieniu. W nowatorski sposób przedstawia interakcje diadowe: córka – matka, córka – ojciec, syn – matka, syn – ojciec. Podkreśla różnorodność doświadczeń młodych przedstawicieli mniejszości seksualnych. Opisane historie uzupełniają dane z badań. Książka skierowana jest do osób należących do mniejszości seksualnych, do ich rodzin oraz do pracujących z nimi specjalistów. To także znakomite źródło informacji dla psychologów, pedagogów i badaczy zainteresowanych zjawiskiem coming outu.

Dr Ritch Savin-Williams jest profesorem psychologii klinicznej i rozwojowej oraz kierownikiem studiów dyplomowych na Wydziale Rozwoju Człowieka w Cornell University. Zajmuje się orientacją seksualną młodzieży, relacjami społecznymi i procesem coming outu. Jest również licencjonowanym psychologiem klinicznym.

Z niecierpliwością czekamy na książkę – czy okaże się dopełnieniem wydanej kilka lat temu na naszym rynku publikacji „Coming out. Ujawnienie orientacji psychoseksualnej – zaproszenie do dialogu” Agaty Engel-Bernatowicz i Aleksandry Kamińskiej? Czy perspektywa amerykańska okaże się diametralnie inna, czy może uniwersalna?

Portal homiki.pl objął patronat medialny nad publikacją.

HOMOSEKSUALNOŚĆ W RODZINIE Ujawnianie tajemnicy
Autor: Savin-Williams Ritch C.
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN 978-83-7489-263-6
Data wydania 2011
Wydanie I
Okładka broszurowa
Liczba stron 320
Format B5
EAN 9788374892636
Przekład Ewa Jusewicz-Kalter

Informacje o książce na podstawie materiałów prasowych wydawcy

4 komentarzy do:”Homoseksualność w rodzinie – ujawnianie tajemnicy”
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa