- homiki.pl - http://homiki.pl -

Galliano, czyli zła i głupia moda?

Zachodnimi mediami wstrząsnęła sprawa brytyjskiego projektanta mody Galliano, który stanie przed sądem oskarżony o szerzenie faszyzmu.

50-letni kreator jest oskarżony o antysemickie zachowania w restauracji w paryskiej homiczej dzielnicy Marais. Galliano oprócz obrażania współbiesiadników w restauracji ponoć publicznie zapewniał że „kocha Hitlera”.

Nie byłoby w tej informacji nic ciekawego dla nas, gdyby nie fakt, że Galliano jest gejem, a na dodatek gejem romskiego pochodzenia…

Skutki „złego zachowania” Galliano poniesie nie tylko sądowe. Również firma Dior zerwała z nim kontrakt oraz usunęła jego produkty z Paris Fasion Week.

Redakcja ma nadzieję, że pan Galliano przestanie robić nam, homikom, wstyd. Z drugiej strony widać, że coraz częstsze stają odwołania do faszyzmu i fascynacje Hitlerem na blogach, tumbrlach i innych produktach masowej cyberkultury, także na zagranicznych blogach osób LGBT. Czy to brak znajomości historii, a może stępienie uczuć w cyberświecie, w którym emocje panują nad zdrowym rozsądkiem?

[pb]

źródło: http://www.pinknews.co.uk/2011/03/04/dior-catwalk-show-goes-ahead-without-disgraced-british-designer-galliano/ [1]