- homiki.pl - http://homiki.pl -

Strach się śmiać

Ta informacja powinna nas wkurzyć niemiłosiernie, ale co mamy zrobić widząc godowy taniec rządu naszego wobec Episkopatu?

Rzeczpospolita dotarła do listu ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskeigo do Episkopatu, w którym przekonuje, że nie ma „furtki” dla małżeństw homoseksualnych.

To kontynuacja sprawy niedawno przyjętej zmiany ustawy Prawo prywatne międzynarodowe, która została oprotestowana przez PIS. Żeby było zabawniej poprawkę, która definiowała małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny odrzucił Mieczysław Golba – poseł PiS – przez pomyłkę, co zaważyło na głosach (209 za przyjęciem poprawki, 210 przeciw, 3 wstrzymało się od głosu). Tymczasem minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uspokaja Episkopat, że ustawa nie legalizuje związków np. Polaka z osobą, w której kraju legalny jest związek partnerski czy małżeństwo. Jak mówi: „Moim zadaniem (…) jest rozwiewanie wszelkich wątpliwości pojawiających się wokół projektu, który przygotował mój resort”.

Rozumiem, że rolą ministra jest rozwiewanie wątpliwości. Naprawdę. Czy to jednak zawsze muszą być rozwiewane wątpliwości Episkopatu? To kolejna sytuacja – po spotkaniu w sprawie prezydencji Polski, na którym była mowa o ochronie rodziny i wolności religijnej, która budzi niesmak.

A może i pan minister ugryzie się w język, kiedy miliony homików zatrzasną „furtkę” dla polityki miłości PO w następnych wyborach parlamentarnych?

[dn]

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/minister-pisze-do-episkopatu-w-sprawie-gejow,1,4194953,wiadomosc.html [1]