Strach się śmiać

Ta informacja powinna nas wkurzyć niemiłosiernie, ale co mamy zrobić widząc godowy taniec rządu naszego wobec Episkopatu?

Rzeczpospolita dotarła do listu ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskeigo do Episkopatu, w którym przekonuje, że nie ma „furtki” dla małżeństw homoseksualnych.

To kontynuacja sprawy niedawno przyjętej zmiany ustawy Prawo prywatne międzynarodowe, która została oprotestowana przez PIS. Żeby było zabawniej poprawkę, która definiowała małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny odrzucił Mieczysław Golba – poseł PiS – przez pomyłkę, co zaważyło na głosach (209 za przyjęciem poprawki, 210 przeciw, 3 wstrzymało się od głosu). Tymczasem minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski uspokaja Episkopat, że ustawa nie legalizuje związków np. Polaka z osobą, w której kraju legalny jest związek partnerski czy małżeństwo. Jak mówi: „Moim zadaniem (…) jest rozwiewanie wszelkich wątpliwości pojawiających się wokół projektu, który przygotował mój resort”.

Rozumiem, że rolą ministra jest rozwiewanie wątpliwości. Naprawdę. Czy to jednak zawsze muszą być rozwiewane wątpliwości Episkopatu? To kolejna sytuacja – po spotkaniu w sprawie prezydencji Polski, na którym była mowa o ochronie rodziny i wolności religijnej, która budzi niesmak.

A może i pan minister ugryzie się w język, kiedy miliony homików zatrzasną „furtkę” dla polityki miłości PO w następnych wyborach parlamentarnych?

[dn]

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/minister-pisze-do-episkopatu-w-sprawie-gejow,1,4194953,wiadomosc.html

9 komentarzyStrach się śmiać

 • Walpurg

  [Re: Strach się śmiać]

  Ja właśnie nie wiem, co bardziej mnie wkurza: pisowskie straszenie wprowadzaniem „od tyłu” „małżeństw gejowskich” czy peowskie przekonywanie, że nic takiego nam „nie grozi”.

  W każdym razie nic się nie zmieni, dopóki w większości będziemy głosować na PO. :((

 • krzsz1986

  [Re: Strach się śmiać]

  R****ć w d*** takiego ministra!

 • Erico

  [Re: Strach się śmiać]

  no miejmy nadzieje, ze czeka nas rzad mniejszosciowy PO-SLD, w ktorych troche do powiedzenia beda mieli ministranci z SLD… miejmy nadzieje.

 • Soniasonia

  [Re: Strach się śmiać]

  A nie sądzicie, że to jest bardziej na zasadzie „Dajcie nam wreszcie spokój”? Że po prostu minister ma już dosyc straszenia homomałżeństwami ze strony kleru?

 • Twoje imię

  [Re: Strach się śmiać]

  Czas najwyższy wystąpić z Kościoła katolickiego.

 • krzsz1986

  [Re: Strach się śmiać]

  @ Sonia

  Nie, jestem pewien, że było zupełnie inaczej. Minister uspokaja biskupów i tłumaczy się przed nimi. WSTYD!

  Wystąpić z Kościoła? A co ma Kościół do tego? Tutaj szwankuje państwo Polskie, a nie Kościół.

 • IvA

  [Re: Strach się śmiać]

  …Z kościoła to ja dawno wystąpiłam…
  Przeraża mnie jednak to,że głosowałam na PO. I nie wierzę własnym oczom, gdy widzę co wyprawiają. Cały cywilizowany świat zalegalizuje związki homoseksualne, tylko my, jak taki średniowieczny zaścianek, tego nie zrobimy?

  Skoro my, hetero, możemy męczyć się w małżeństwach, czemu homo tego nie umożliwić…? 😉 Żartuję z tego, bo rozwalają mnie zachowania polityków…Naprawdę nie wiem, co ich tak w tym pomyśle mierzi.

 • gapa

  [Re: Strach się śmiać]

  Głosujcie na SLD, może nareszcie będzie się dało tu żyć.

 • lucjaro

  [Re: Strach się śmiać]

  na kościół to się glosuje kolendą i tacą a to nie moja partia polityczna .Niby nie ma inkwizycji a krew niewiniątek nadal się leje. To katolickie pranie mózgów jakim podlegamy w młodości,skazuje nas na lata wychodzenia z traumy , nie kazdy to wytrzymuje . Mam nadzieje ze następny beneficjent naszych glosów nie jest farbowanym liskiem chytruskiem .

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa