Siedmiolatki!

Ani się nie obejrzeliśmy, a stuknął nam kolejny roczek! A wydawałoby się, że tak niedawno kroiliśmy nasz „zerówkowy” tort w jednej z warszawskich knajp i zdmuchiwaliśmy świeczki…

Tymczasem siódmy rok działania portalu obfitował w wydarzenia, głównie natury politycznej, bo też dla całej Polski rok 2010 był taki właśnie burzliwie-polityczny… Ton nadawały związki partnerskie – prowadziliśmy debatę na temat kształtu przyszłej ustawy o związkach partnerskich, towarzyszącą wypełnianej przez wszystkich zainteresowanych ankiecie. W oparciu o głosy w debacie i wyniki ankiety przygotowany został projekt ustawy o związkach partnerskich, zwany „projektem społecznym” lub „projektem homików”.

Spośród zaprzyjaźnionych blogerów i blogerek oraz grona czytelniczego homików wyłoniła się tzw. Grupa Tel-Aviv. Jej budząca niezwykłe kontrowersje nazwa pochodzi od nazwy gościnnej knajpy, która otworzyła swe podwoje na nasze spotkania oraz na wydarzenia w ramach „Homiki.pl w Tel-Aviv”. Dziełem Grupy jest szeroko już znana kampania społeczna Miłość Nie Wyklucza, która po raz kolejny pozwoliła nam uwierzyć w moc inicjatyw oddolnych w Polsce. Bez wsparcia dużych organizacji, bez grantów i mitycznych „unijnych pieniędzy” udało się nam stworzyć wyrazistą akcję o jasnym przekazie – nie jesteśmy równi, żądamy ustawy!

Dziełem Grupy i homików jest również słynny już różowiasty baner z żądaniem ustawy o związkach partnerskich, który nieśliśmy podczas EuroPride i który „występował” następnie m.in. podczas marszu we Wrocławiu czy happeningu MNW pod Uniwersytetem Warszawskim. Dzięki jego rozmiarom i kolorowi żadne media nie mogły już zrobić relacji z tych wydarzeń ignorując nasze postulaty!

Tyle polityki. A ze spraw kulturalnych? Staraliśmy się trzymać rękę na pulsie ważnych wydarzeń w polskiej kulturze LGBTQ. Homiki objęły swoim patromatroqueeronatem bardzo różne wydarzenia. Od literatury po film, od kultury wysokiej po – hm – niższą… Dystrybucja filmów o tematyce LGBTQ przez Tongariro Releasing, przełomowy album „Art Pride – Gay Art from Poland”, „Tropiki smutku” Tadeusza Olszewskiego i „Bierki” Mariusza Szczygielskiego, spektakl „Belinda. Retrospekcja” i „Teleswizja Barbie Girls”, i jeszcze anglojęzyczny spacer QueerWarsaw. Patronaty nie uciekały oczywiście od polityki! Byliśmy na Queerowym Maju (z marszem w Krakowie) i Marszu Równości we Wrocławiu oraz na cyklu debat „Dylematy LGBT”.

Wystarczy jednak tego chwalenia się. Tak naprawdę prawdziwym naszym powodem do dumy jesteście nieustająco Wy – Czytelnicy i Czytelniczki, Komentujący, Polecający, Angażujący się, Współpracujący, Działający. Cieszymy się, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że pomożecie nam być coraz lepszymi.

Tymczasem zaś zachęcamy do:
– zerknięcia do stopki redakcyjnej, w której zaszły ostatnio pewne zmiany,
– polubienia naszej strony na Facebooku, gdzie wrzucamy sporo informacji ciekawych, ale jednak nie zasługujących na tekst na portalu; dołączenia do grupy homików na Last.fm, gdzie część redakcji uzewnętrznia swoje gusta,
– napisania w komentarzach, co cenicie na homikach, czego oczekujecie, co chcielibyście zmienić,
zaangażowania się w pracę nad portalem – nie bać się! warto!

A urodziny? Cóż, będziemy je świętować na sali sądowej – jutro, czyli 15.02, odbędzie się pierwsza rozprawa w Naszej Sprawie 2, w której powodami są dwie osoby z zespołu redakcyjnego portalu. Bądźcie z nami myślami i trzymajcie kciuki!

17 komentarzySiedmiolatki!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa