- homiki.pl - http://homiki.pl -

Poseł PO: „(…) z lesbijkami chętnie bym popatrzył”

Posted By Uschi On 10 lutego 2011 @ 08:08 In Kraj | 24 Comments

Żarty z lesbijek i gejów w polskiej polityce to rzadkość – przynajmniej oficjalnie. Mówi się o nas albo w kategorii śmiertelnego zagrożenia, bo jesteśmy utożsamiani z cywilizacją śmierci (sic!), albo po prostu nie istniejemy. Tymczasem w kuluarach jak się okazuje, jest zupełnie inaczej. Robert Węgrzyn, który zasiada z ramienia PO w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oznajmił ze szczerym i rubasznym śmiechem, że:

Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami to chętnie bym popatrzył. My z Andrzejem (red. Andrzej Czuma) mamy specyficzny czasami dialogi (…). Natura ludzka i człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim no zgodnie z naturą właśnie. Pytanie dziennikarza: A jak ktoś chce inaczej? Odpowiedź: To niech się z tym nie obnosi

Całość dostępna TUTAJ [1].

Pomijamy fakt, że cała wypowiedź jest poniżej pewnego poziomu kultury i przyzwoitości, ale dodatkowo poseł chyba przez pomyłkę daje prawo do związków partnerskich. Ciekawe, że na swojej stronie http://www.robertwegrzyn.pl/?page=7 [2] oficjalnie oznajmia, że został wychowany w wierze chrześcijańskiej. Być może potrzebna jest reedukacja? Nie wiemy bowiem, czy chrześcijańskie jest podglądanie dwóch lesbijek…

Wypowiedź ta pojawiła się w ramach debaty o zmianach w ustawie Prywatne prawo międzynarodowe (niestety, jest równie symptomatyczna dla poziomu całej debaty sejmowej…). Osoby zainteresowane merytoryczną jej treścią odsyłamy do bloga Abiekta, który wyjaśnia, jak to lobby homoseksualne pragnie wprowadzić tylnymi drzwiami do systemu prawnego cywilizację śmierci:

Zatem – w Ustawie Prawo Prywatne Międzynarodowe nie będzie stwierdzenia, że związek małżeński to związek kobiety i mężczyzny. [...]PiS robi teraz awanturę w mediach, ale to wszystko jest właśnie – bzdurą. Identyczne brzmienie tej ustawy obowiązuje od lat 60-tych… W skrócie – znaleziono sobie kolejny pretekst by przejechać się po PO, tym razem idiotycznie bzdurny. Zatem w Sejmie nic ciekawego, ale media pewnie podchwycą temat i będą do poniedziałku go przerabiały. (całość TUTAJ [3], natomiast dokładne wyjaśnienie, dla pragnących głębiej poznać temat, Abiekt zestawił z wypowiedzi ekspertów TUTAJ [4]).

(nj)


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2011/02/pose-po-z-lesbijkami-chtnie-bym-popatrzy/

URLs in this post:

[1] TUTAJ: http://homiki.pl”http://wiadomosci.onet.pl/kraj/z-gejami-dajmy-sobie-spokoj-ale-z-lesbijkami-to-by,1,4169947,wiadomosc.html”

[2] http://www.robertwegrzyn.pl/?page=7: http://www.robertwegrzyn.pl/?page=7

[3] TUTAJ: http://homiki.pl”http://abiekt.blogspot.com/2011/02/dzisiaj-w-sejmie-odrzucono-poprawke.html”

[4] TUTAJ: http://homiki.pl”http://abiekt.blogspot.com/2011/01/dzisiaj-w-sejmie-komisja-praw-czowieka.html”

[5] Premier o związkach i przeciw homofobom: http://homiki.pl/index.php/2011/06/premier-o-zwizkach-i-przeciw-homofobom/

[6] Decyzja opolskiego PO: http://homiki.pl/index.php/2011/03/decyzja-opolskiego-po/

[7] RPO w sprawie popisów posła Węgrzyna: http://homiki.pl/index.php/2011/03/rpo-w-sprawie-popisw-posa-wgrzyna/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.