Nasza Sprawa 2 – pierwsza rozprawa

We wtorek o godzinie 12:00 w Sądzie Okręgowym dla Warszawy-Śródmieście odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie Michała Minałto i Urszuli Pawlik przeciwko Tomaszowi Terlikowskiemu, Andrzejowi Krauze, Pawłowi Lisickiemu i Presspublica. Sp z.o.o..

Jak Czytelniczki i Czytelnicy zapewne pamiętają, sprawa dotyczy publikacji w „Rzeczpospolitej” rysunku Andrzeja Krauzego porównującego dążenie do ustawy o związkach partnerskich do dążenia do zalegalizowania związku zoofilskich, felietonu (nieżyjącego już) Macieja Rybińskiego, a także artykułu Terlikowskiego pt. „Rewolucja homoseksualna”. W tym ostatnim przeczytać możemy m.in: Jeśli prokreacja, wychowanie i wierność nie mają znaczenia w stosunkach dwóch partnerów, a celem jest tylko ich zadowolenie, to nie ma powodów, by czynić różnicę między relacją homoseksualną a zoofilską, czy: Małżeństwo zrównane ma być z konkubinatem, i relacjami homoseksualnymi. A w dalszej perspektywie (wbrew pozorom, biorąc pod uwagę rosnący w siłę ruch przeciwko szowinizmowi gatunkowemu, wcale nie jest to niemożliwe) także z zoofilskim związkiem pana z kozą.

Powód i powódka jako osoby zaangażowane w działania na rzecz wyrównania statusu prawnego par tej samej płci z parami heteroseksualnymi poczuli się powyższymi materiałami zaatakowani i poniżeni. Domaganie się przeprosin lub jakiejkolwiek krytycznej wobec tych działań reakcji nie przyniosły skutku. Kolejnym krokiem było więc wytoczenie sprawy sądowej.

Powódka i powód domagają się od wydawcy gazety zamieszczenia przeprosin w gazecie i na stronie internetowej oraz 10 tysięcy złotych na wyznaczony przez powódkę i powoda tzw. cel społeczny. Powoda i powódkę reprezentuje pro bono mecenas Jacek Świeca, do sprawy przyłączyły się również dwie organizacje LGBT – Lambda-Warszawa oraz toruńskie Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności.

Oczywiście pierwsza rozprawa nie zamknie sprawy, jednak jest to dla nas niejako drugie otwarcie – po prawie dwóch latach pracy nad pozwem, oczekiwania na decyzje i intensywnej wymiany dokumentów zaczynamy nowy etap sprawy – na sali sądowej.

Więcej szczegółów na temat Naszej Sprawy 2, rozliczenia wsparcia udzielonego przez darczyńców oraz jej pełna historia na stronie internetowej: http://www.naszasprawa2.pl.

 

6 komentarzyNasza Sprawa 2 – pierwsza rozprawa

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa