- homiki.pl - http://homiki.pl -

MNW w Eltonie – impreza benefitowa

Akcja „Miłość nie wyklucza” (www.miloscniewyklucza.pl) w Trójmieście już w marcu! Z tej okazji zapraszamy 5 marca od godz. 20:00 na imprezę benefitową do sopockiego kluby Elton (ul. Sportowa 1, przystanek SKM: Sopot Wyścigi).

W trakcie imprezy: licytacja przedmiotów związanych z akcją, pokazy tańca towarzyskiego, występy Drag Queen, akcje artystyczne.
Możliwość spotkania z twórcami akcji.

Cały dochód z imprezy przeznaczmy na organizację akcji w Trójmieście oraz kolejnych miastach (następny przystanek kampanii – Kołobrzeg).

Kampania „Miłość nie wyklucza” trwa od listopada ub. roku i ma zwrócić uwagę na brak w polskim prawie uregulowań dotyczących związków osób tej samej płci. Polska jest obecnie największym krajem Unii Europejskiej, w którym związki takie nie mają żadnych zabezpieczeń prawnych, a także jednym z niewielu państw, w którym dyskusja nie została podjęta przez władze. Chcemy wykazać, że refleksja nad możliwością utworzenia ram prawnych dla związków osób tej samej płci i ich gospodarstw domowych jest ogólnoeuropejskim standardem cywilizacyjnym, a zmiany społeczne, jakie zaszły w państwach Europy, dotyczą także Polski.