Igraszki księdza w Soho

Londyńska dzielnica Soho jest bodajże najsłynniejszą na świecie dzielnicą gejowską i mekką dla ludności homiczej z całego świata. Nic dziwnego, że mieszkają tam i pracują osoby conajmniej nietuzinkowe. Niektóre za bardzo nietuzinkowe. Taki jest rektor anglikańskiego kościoła św. Anny David Gilmore. Ojciec miejscowej parafii został oskarżony o zachowanie, nie przystające pełnionej świętej funkcji.

Zaczęło się od tego, że ojciec David udzielił noclegu dwóm członkom kościoła, podczas gdy oni brali udział w konferencji dla gejów i lesbijek sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. Duchowny chciał potraktować gości zbyt miłosiernie, gdyż odwiedził ich w pokoju w momencie kiedy uprawiali seks. Dla pikanterii dodajmy, że rektor był w stroju Adama, czyli bez stroju. Gdy goście odmówili, rektor jeszcze im zaproponował nocleg w jego własnym łóżku. Następnego dnia o świecie noclegowicze opuścili plebanię, a ponadto napisali zażalenie do władz kościoła. Szanownemu Czytelnikowi warto wiedzieć, że co jak co ale nic tak nie poprawia Anglikowi humoru jak skreślenie kilku uwag w formie reklamacji. W pisaniu skarg i zażaleń Anglicy prawie dorównują Polakom.

Jaki morał tej historii? Prawie żaden, bo molestowanie zawsze pozostanie naganne, bez względu na orientację, ale warto wspomnieć, jaka kara czekała Davida GiIlmore. Otóż kościoł anglikański na dwa lata odsunął go od pełnienia obowiązków duchownego. Może więc były proboszcz parafii w Soho powinien się cieszyć, gdyż za podobne przewinienie w miłosiernym kościele katolickim zostałby ukamieniowany, albo przynajmniej na dożywotnie słuchanie albumu ze śpiewem i recytacją Benedykta XVI.

[pb]

Źródło: http://www.pinknews.co.uk/2011/01/11/gay-soho-priest-sacked-after-propositioning-gay-men/

1 komentarz do: Igraszki księdza w Soho

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa