Wypełnij ankietę, przypomnij sobie, jak to było!

Dopiero 11 września 2001 roku utworzone zostało KPH, w tym samym roku odbyła się pierwsza parada równości w Warszawie. Pamiętacie te wydarzenia? A może tylko mieliście możliwość o nich poczytać? Co pamiętamy z dziesięciolecia, co było ważne, co czytaliśmy, jakie filmy były dla nas ważne? Nie chcieliśmy przynudzać i dlatego to Wam proponujemy wybór najważniejszych wydarzeń, też tych homofobicznych, najważniejszych książek, filmów, sztuk teatralnych. Redakcja Homików.pl stworzyła długie listy, z których zaproszeni jurorzy i jurorki wybrali w wewnętrznym głosowaniu nominacje w kilku kategoriach.

Teraz czas na Was! Głosować możecie TUTAJ

W każdej kategorii można zagłosować na więcej niż jedną pozycję. Pamiętajcie, że wybieramy najważniejsze wydarzenia, książki czy filmy, a więc te, które były głośne, które zmieniały naszą rzeczywistość.

Głosowanie przedłużyliśmy do 10 stycznia. Potem gala, uroczyste podsumowanie pierwszej dekady XXI wieku, wspomnienia – i planujemy następne 10 lat!

3 komentarzy do:Wypełnij ankietę, przypomnij sobie, jak to było!

 • Wiktor Dynarski

  [Re: Wypełnij ankietę, przypomnij sobie, jak to było!]

  Ciekawe w całej ankiecie jest to, że nie ma w niej (poza queerową UFĄ) praktycznie żadnych spraw spoza cisgenderowego LGB. Ani słowa o Trans-Fuzji, ani słowa o tłumaczonej transowej beletrystyce, ani naszej polskiej, też transowej. Rozczarowałem się, naprawdę.

 • Voca

  [Re: Wypełnij ankietę, przypomnij sobie, jak to było!]

  Hej, chyba warto zmienić to: „najważniejsze dla osób LGBTQ” – na dla osób LGB :P Jest w tej ankiecie coś o trans wydarzeniach ::P

 • Abiekt

  [Re: Wypełnij ankietę, przypomnij sobie, jak to było!]

  Na szerokiej liście były – taki urok plebiscytów.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa