O dobrych uczynkach

Ponoć bożonarodzeniowy okres to czas tzw. filantropii. Zjawisko to polega na tym, że raz do roku przypominamy sobie o potrzebujących naszej pomocy. Oczywiście ten tekst będzie reklamowy i nie chcemy tu stawać w jednym szeregu z organizacjami dziecięcymi, broniącymi zwierząt i im podobnymi. Stowarzyszenie Otwarte Forum i Grupa Tel-Aviv działają na polu, które – niestety – w Polsce często jeszcze nie jest uznawane za godne wsparcia. Lobbing i walka o prawa osób LGBT to, delikatnie mówiąc, bardzo niszowa działalność. A przecież ciągle się powtarza, że jest nas około dwóch milionów, że „podwójny przychód bez dzieci” (Double Income No Kids), że homomarketing i „tęczowe pieniądze”. Gdyby te stwierdzenia były podparte faktami – organizacje LGBT nie borykałyby się z wieloma problemami i nie musiałyby szukać grantów na zasadach, które opisał kiedyś Wojtek Szot w tekście LGBTQ-izacja.

Chcemy Was dziś namówić do zrobienia przelewu. W ramach świątecznej filantropii obdarujcie nie tylko siebie ale i tych co walczą o Waszą (zabrzmi górnolotnie, ale musi) lepszą przyszłość. To, że przekazujesz 1 procent podatku w ramach corocznego rozliczania PIT nie sprawia, że to Ty dajesz te pieniądze. Jeśli nie wpiszesz tam żadnej organizacji – państwo te pieniądze zabierze. Dlatego namawiamy do prawdziwej filantropii.

Oczywiście nie namawiamy Was byście w ciemno przekazali swoje dotacje. Przyjrzyjcie się, co robią organizacje, jak działają – jakie cele chciał(a)byś wesprzeć. Organizacje muszą zawsze pamiętać o tym, że pracują dla ludzi, od których zależą.

My sami zaś zachęcamy – pamiętaj również o kampanii „Miłość nie wyklucza”. Kampania rusza obecnie do mniejszych miejscowości – organizatorzy co miesiąc chcą być w innym województwie, jednak by to zrobić potrzebują Waszego wsparcia. Żeby zobaczyć co zostało zrobione do tej pory wejdź na naszą stronę: http://www.miloscniewyklucza.pl , zajrzyj też do naszego rozliczenia finansowego – zobaczysz, co się już wydarzyło, jakie są plany, a także ile będą kosztować (http://miloscniewyklucza.pl/promocja.html).

Jeśli chcesz, by akcja była większa lub by trwała dłużej – wesprzyj nas. Twoje zaangażowanie jest cenne – jeśli sami nie będziemy głośno krzyczeć, że żądamy ustawy o związkach partnerskich – nikt nam nie pomoże.

Jak wesprzeć nas finansowo? Dokonaj wpłaty przez PayPal (przycisk na naszej stronie) lub wykonaj przelew na następujące konto:
Stowarzyszenie Otwarte Forum
ul. Bolesławicka 24/172, 03-352 Warszawa
81 2130 0004 2001 0460 1332 0001
(IBAN PL 81 2130 0004 2001 0460 1332 0001)
Tytuł płatności: Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia – Miłość nie wyklucza.

Możesz również wesprzeć całość działalności Stowarzyszenia, które oprócz wydawania portalu homiki.pl zajmuje się innymi działaniami, takimi jak choćby http://www.ofakademia.pl/. W tym celu przelew zatytułuj po prostu „Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia”.

To naprawdę świetny prezent bożonarodzeniowy. Świadomy, mądry – i przyszłościowy!

1 komentarz do: O dobrych uczynkach

  • czytelniczka

    [Re: O dobrych uczynkach]

    Do renata/y:
    Wyluzuj, człowieku. To, że Ty nie masz ochoty na aktywizm, nie znaczy, że nie ma jej nikt. A przedsiębiorstwa to wręcz mogą chcieć pozbyć się kaski przed końcem roku, więc zamiast robić kreatywną księgowość, mogą wpłacić i mniejszy podatek potem oddawać.
    Trochę luzu i wesołego karpia!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa