Wyoutowany gej radnym

Numer jeden na liście SLD i Zielonych (startujących wspólnie do Rady Miasta Stołecznego Warszawy) na Mokotowie, Krystian Legierski, został wybrany radnym. Uzyskał drugi wynik w całym warszawskim SLD.

Jest to przełomowe wydarzenie, bo Krystian Legierski to pierwsza wybrana w powszechnych wyborach osoba jawnie mówiąca o swojej nieheteroseksualności. Czy wyborcy docenili odwagę osobistą, czy program (skupiony na kulturze), czy przynależność do Zielonych – zapewne można się spierać (polecamy zresztą lekturę komentarzy w blogosferze, np. na zaprzyjaźnionym blogu http://abiekt.blogspot.com,) najważniejsze teraz, co Krystian Legierski zrobi z mandatem, jak go wykorzysta – oby z jak największym pożytkiem dla Warszawy.

W wywiadzie dla Gazety Stołecznej mówi tak: Działam w kulturze niszowej i mam wrażenie, że ta kultura bardzo bulgocze, ale ma mało ujść. W Warszawie jest mało rozwiązań, które mogłyby ją wesprzeć np. niskie czynsze na pracownie artystyczne. Mało jest instytucjonalnych udogodnień, które artystom działającym na poziomie lokalnym, a nie w obiegu galerii światowych mogłoby pomóc. Tak jak to robi Berlin, gdzie masa zwyczajnych artystów wkomponowuje się w krajobraz miasta, tworząc jego klimat. Mogą spokojnie tworzyć i przeżyć z tego, co robią. Berlin oferuje im tanie mieszkanie, tanią pracownię. U nas pracownię wynajmuje się na komercyjnych warunkach, ściga się z bankami. Trzeba zacząć od infrastruktury, od wyznaczenia w dzielnicach rewirów, budynków na kulturę, dla drobnego rzemiosła typu – szewc, krawiec.

Gratulujemy, życzymy powodzenia, będziemy bacznie obserwować i wspierać.

11 komentarzyWyoutowany gej radnym

 • Walpurg

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  Bardzo się cieszę i bardzo gratuluję!

  Jeśli Krystian ma II miejsce w warszawskim SLD pod względem liczby głosów, to liczę że za rok, wystawią go w wyborach parlamentarnych.

  Krystian, bierz się do roboty! Masz rok na przekonanie heteryckiego elektoratu! :))

  Chciałbym widzieć minę Anny Sobeckiej :)))) I radną została podobno też Alicja Tysiąc – a to się nasza konserwa ucieszy…

 • antoś

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  to absolutnie nieprawda, że KL jest 1wszym radnym – gejem.
  z dawnych czasów pamiętam reportaż prasowy o parze męsko-męskiej, która przeprowadziła się do jakiejś niewielkiej miejscowości, byli tak lubiani, że jeden z nich został właśnie radnym.jeśli to czyta – niech się odezwie.

 • taki ktoś

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  Jestem dumny z Krystiana! I z jego wyborców też!

 • Alicja

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  :-)) Radość!

  Krystian naszym Harveyem 🙂

  czas na rewolucję!

 • antoś

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  alicjo, odpukaj w niemalowane z tym harveyem.

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  warto pamiętac, że Krystianowi Legierskiemu dodają pewności siebie i napędu jego wybitne osiagnięcia – stworzenie/kierowanie tak znaczącymi placówkami jak Le madame czy M25, a także Tombą Tombą/Ustami Mariana. Poza tym zawsze świetnie wypada w dyskusjach w TV – jego inteligencja po prostu robi swoje. Czyli jednym słowem, jak ktos soba naprawde cos reprezentuje, to zostaje to w końcu dostrzeżone i docenione.

 • kicia

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  Ach, to brzydkie SLD, całe zło to oni. Prawda?

 • hello kiciu

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  wybrali geja, który nie płacił czynszu i wytegował wspólnika podobno – typowe dla tej partii homoseksualistów na MO celem outingu zaciągającej…
  A zapomniałem, oni powstali dwa dni przed rozwiązaniem SdRP. Przepraszam, ślijcie mi pogróżki na telefon za tę homofobiczną pomyłkę.

 • Soniasonia

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  @ Krzysztof Zabłocki
  Wybitne przedsięwzięcia? Inteligencja? Te „osiągnięcia” to szczyt kiczu, i to kiczu rozwiązłego, tylko w stylu homo zamiast hetero.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  Sonia jaka odważna 😉 ale ma rację. Widać, że Pan K. Zabłocki jest niezdrowo zauroczony tą naszą rodzimą czekoladką. 😉

 • Gizmo

  [Re: Wyoutowany gej radnym]

  „Wyoutowany” to brzmi jak dla mnie jak wywalony poza nawias (boisko). Idiotyczne określenie.

  @ hello kiciu
  „wybrali geja, który nie płacił czynszu i wytegował wspólnika podobno”. Nie podobno, na pewno 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa