Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza

Czwartek był dniem inauguracji cyklu „Homiki.pl w Tel-Avivie”, który widzimy jako w miarę regularne spotkania organizowane przez nasz portal oraz grupę związanych z nim osób w zaprzyjaźnionej przestrzeni Cafe+Deli Tel Aviv i we współpracy z Fundacją Uptown. Jak szanowni Czytelnicy i szanowne Czytelniczki widzą, do stworzenia takiego cyklu zabrało się wiele stron i mamy nadzieję, że będzie to gwarancją stworzenia czegoś naprawdę ciekawego.

Ponieważ tematem często ostatnio poruszanym zarówno na naszych łamach, jak i w działaniach osób z nami związanych, jest kwestia kampanii społecznych, tworzenia wizerunku i dialogu społeczności LGBTQ z tzw. większością społeczeństwa, pierwsze spotkanie postanowiliśmy poświęcić właśnie temu zagadnieniu. Oczywiście, pragnęliśmy, jako Grupa Tel-Aviv, pokazać wreszcie publicznie przygotowywaną przez nas od dawna akcję MNW.

Po zwalczeniu drobnych a nieuniknionych trudności technicznych niedługo po godz. 19 w czwartek Wojtek Szot (http://abiekt.blogspot.com/) mógł rozpocząć spotkanie wykładem i prezentacją na temat wybranych akcji wizerunkowych oraz akcji towarzyszących walce o małżeństwa/związki partnerskie na całym świecie. Omówił reklamy wykorzystujące wizerunek (pozytywny) osób LGBTQ do sprzedaży towarów, a reklamy te dobrał tak, że w rzeczywistości można byłoby je uznać bardziej za reklamy budujące pozytywny wizerunek, a zaledwie przy okazji, w kąciku niejako, usiłujące sprzedać konkretny towar. Następnie Abiekt przeszedł do prezentowania filmików reklamowych oraz powiązanych z kampaniami społecznymi, a dobrał je tak, że mogliśmy zobaczyć cały przekrój strategii. Obejrzeliśmy filmy skupiające się na podobieństwie osób LGBTQ do reszty społeczeństwa, wykorzystujące podejście roboczo zwane „podejściem Niech Nas Zobaczą”, przezroczystość orientacji seksualnej, a nawet strategie, których wykorzystanie w Polsce mogłoby być ryzykowne, czyli pokazywanie rodzin LGBTQ z dziećmi. Obejrzeliśmy też filmy akcentujące wyjątkowość osób LGBTQ i kładące nacisk na budowanie silnej, wewnętrznej tożsamości. Szczególną uwagę Wojtek Szot poświęcił dwóm głośnym ostatni kampaniom, a mianowicie „We Give A Damn” (związanej z kwestią Porposition 8 w Kalifornii) oraz „It Gets Better” (skutkowi niedawnej serii samobójstw nastolatków LGBTQ w USA). Mimo szwankującemu momentami nagłośnieniu prezentacja robiła wrażenie.

Drugą część spotkania poświęciliśmy omówieniu i przedstawieniu przez Wojtka Szota i Uschi Pawlik przygotowanej przez Grupę Tel-Aviv kampanii „Miłość nie wyklucza – żądamy ustawy o związkach partnerskich” (http://miloscniewyklucza.pl). Opowiedzieliśmy o tym, skąd wziął się pomysł, jakie były nasze plany i założenia, przedstawiliśmy też Gościnie i Gościa – cztery osoby spośród sześciu par, które zdecydowały się wziąć udział w naszym projekcie. Opowiadaliśmy, jak przygotowaliśmy (a właściwie ciągle przygotowujemy) kampanię i jak można włączyć się w nią, nawet najprostszymi sposobami. Całe spotkanie ukoronowała dyskusja z publicznością na temat tego, jakie wzorce z kampanii zagranicznych można byłoby zaimportować na polski grunt do kampanii wizerunkowych oraz kampanii politycznych walczących o związki; padło kilka ciekawych pomysłów, które na pewno warto wziąć pod uwagę w przyszłości, jak choćby zaangażowanie rodziców osób homoseksualnych (więź emocjonalna z odbiorcą) czy „podpięcie się” pod istniejącą już dużą kampanię w rodzaju WOŚP (poszerzenie zasięgu przekazu).

Bardzo serdecznie dziękujemy. Publiczności, gościom i gościniom, gospodarzom. Spotkanie było bardzo udane i mamy nadzieję, że dobrze wróży to naszemu cyklowi na przyszłość.


Prezentacja akcji Miłość nie wyklucza – żądamy ustawy o związkach partnerskich

Wojtek Szot omawia akcje wizerunkowe


Część publiczności i gości(ń) siedziała nawet na parapetach

66 komentarzyHomiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Musiało być ciekawie, skoro goście i gościnie słuchali tak uważnie.

 • d.biskupa

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Raczej nudy dobre dla kałamarzy, ale jeśli Krzysztof Zabłocki bywa, to może wpadnę na następną imprezkę.

 • Alicja

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Było całkiem ciekawie – zdziwiłam się tylko, że było tak mało osób – wydawało mi się, że powinny być tłumy nas. Zastanawiam się jak to się będzie toczyło dalej, bo niestety widzę wciąż dość małe zainteresowanie tematem w samym środowisku.

 • benek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  co w dzisiejszych czasach oznacza słowo ” środowisko” ?

 • mrowka

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Osób nie było mało wcale, to i tak większa liczba niż na innych tego typu pogadankach, na spotkaniu KPH z Kaliszem, które odbyło się w tym roku na temat związków przyszło 8 osób tylko, a więc wychodzi na to, że to nie jest chwytliwy temat. Bo to od tematu zależy w dużej mierze.
  Niezależnie od wszystkiego, ważne, że przyszli ci faktycznie zainteresowani.

 • Alicja

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Miałam na myśli „środowisko” osób LGBT i zaprzyjaźnionych (może powinnam użyć innego określenia, np. „zainteresowani”).
  Co chcę powiedzieć – ok, fajnie że było trochę zainteresowanych osób, jakkolwiek podtrzymuję swoje zdanie – zbyt małe jest wciąż zainteresowanie tematem wśród osób, dla których ten temat jest chyba ważny. Marzy mi się takie „pospolite ruszenie – prawdziwe zaangażowanie każdego, komu sprawa forsowanych związków partnerskich jest bliska. Ciekawa jestem jak dużo osób będzie dziś podczas nagrywania filmiku.

 • d.biskupa

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Alicja, skoro jest małe zainteresowanie, to znaczy, że temat jest nieważny. Proste. Nie wiem, na co więcej liczysz, pisząc o pospolitym ruszeniu. Sądzę, że osoby, którym sprawa forsowania związków jest naprawdę bliska, już się zaangażowały. Może więcej szabel po prostu nie ma?

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Już tyle komentarzy pod artykułem o Tel-Avivie i jeszcze nie było żadnego antysemickiego. Coś niesamowitego. Jestem zaskoczony … .

 • benek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  zainteresowanie związkami jest małe bo w Polsce geje i les spotykają się w życiu chyba z poważniejszymi problemami niż brak urzędowej rejestracji związków.
  Z drugiej strony – nie ma pospolitego ruszenia, bo czasy pospolitych ruszeń już się skończyły. Ludzie nie chcą się zrzeszać, grupowo walczyć o swoje prawa.
  Jedni się boją, inni są zajęci zarabianiem, generalnie każdy pilnuje swego ogona. I słusznie – jak straci pracę nikt mu nie pomoże.
  Największego zaangażowania z socjologicznego punktu widzenia należałoby oczekiwać w grupie ludzi młodych – licealiści, studenci. Ale skoro związki partnerskie/małżeńskie nie są zbyt popularne wśród heteryków w tej grupie wiekowej, to trudno oczekiwać żeby akurat młodym gejom tego brakowało do szczęścia.
  Są też i tacy, którzy zdają sobie sprawę, że projekt jest całkowicie utopijny, bo w Polsce w dającej się przewidzieć przyszłości nikt tego nie przegłosuje. Może gdyby była Unia Demokratczna/unia wolności można by liczyć na jakąś dyskujsę na ten temat w tych kręgach. Ale ta partia w Polsce nie istnieje.
  Wg mnie należy po prostu budować w polskim społeczeństwie „pozytywny obraz geja”. Bo w daszym ciągu w popularnych mediach, jeśli już jest mowa o gejach/les to w konteście skandalu, przestępstwa, pikantnych plotek o zagranicznych gwiazdach showbiznesu czy historyjek o księżach molestujących ministrantów albo odwrotnie.
  Ale to zadanie stoi przed każdym z nas. Nie wiem czy plakaty pomogą. Jak najwięcej ludzi musi mieć świadomość że nie ma się czego od nas obawiać, a przynajmniej że przez sam fakt innej orientacji nie zwiększają się niczyje predyspozycje do popełniania przestępstw seksualnych, demoralizowania dzieci i młodzieży, postaw nihilistycznych, autodestrukcyjnych, antyspołecznych, do łamania ogólnie przyjętych zasad etycznych i współżycia społecznego.
  Ostatnie wydarzenia w USA, albo np. tekst przybliżąjący sytuację w UK http://www.guardian.co.uk/theobserver/2010/aug/22/gay-attitude-depression-isolation dowodzą że nigdzie nie jest różowo dla tych co wg stereotypu właśnie za różem przepadają. Tyle tylko że tam na temat sytuacji osób LGBT wypowiadają się najwyżsi urzędnicy w państwie. A u nas…

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Peter Pan

  A kto zamieszczał komentarze antysemickie? Może Witek, który się zmył stąd. Ja na pewno nie. Powiedziałem już wszystko na temat nazwy, logo, i teraz nie ma już sensu dalej tego wałkować.

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ krzsz

  Było tu więcej antysemitów niż vito … .
  Czemu tak od razu pomyślałeś, że to do Ciebie skierowana była ta uwaga ?

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Peter Pan
  Nie do końca tak pomyślałem, ale ktoś z komentujących mógłby nieopatrznie mnie z tym skojarzyć. Innymi słowy: reakcja na wszelki wypadek.

 • Twoje imię

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Piotruś Pan, wyraźnie ci tych antysemickich brakuje…?

  @ Krzysio to kocha żydów, ale tylko tych płci męskiej, inaczej mówiąc jest antyfeminosemitą.

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  peter pan pomylil fora- idz se na wyborcza.pl albo cus, tam sledza i pietnuja jednoglosnie i w slusznym oburzeniu internetowe przesladowania ‚jedynej demokracji bliskiego wschodu’ …

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  krzysz- antysemickie to znaczy wszytskie , ktore przedstwiaja israel i zydow w swietle innym niz ‚ofiary, dzielni zolnierze w rozterce, niestrudzeni siewcy pokoju’ itd … generalnie mozna cos tam powiedziec ale zawsze trzeba zakonczyc nastepujaca formulka ‚ALE BYL HOLOCAUST A JA MOGE ZE SWOIM FACETEM POD REKE W TELEAWIWIE ISC ‚

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Rchcz

  1. Nie uważam, że krytyka polityki Izraela jest antysemityzmem.
  Tyle tylko, że w tych komentarzach, które mam na myśli czytałem o Żydach a nie o Izraelu. To jest dość duża różnica. Ja np. podpisałbym się pod zdaniem ,,Nienawidzę polityki polskiego rządu”. ale nie podpisałbym się pod zdaniem ,,Nienawidzę Polaków”.
  Niektórzy nie dostrzegają tych różnic.
  Wielu Izraelczyków a tym bardziej Żydów żyjących w diasporze nie popiera polityki Izraela.

  2. Nie wiem czy to aż takie dziwne, że część gejów z większą sympatią traktuje Tel-Aviv, niż miasta w krajach, w których za homoseksualizm karze się śmiercią. Osobiście dostrzegam problem islamofobii, ale nie będę też mówił, że jest mi łatwo solidaryzować się z wyznawcami islamu, bo mam z nimi różne doświadczenia. Delikatnie mówiąc negatywne.

  3. Pro-żydowski jestem w tym sensie, że jestem fanem Ajaxu Amsterdam … .

  P.S. Na wyborczej.pl filosemityzm występuje w artykułach. Na forum jest natomiast reakcyjna mieszanka homofobii, antysemityzmu, nacjonalizmu itp.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Peter Pan
  Jakie treści o wymowie antysemickiej miałeś okazję przeczytać w komentarzach na homikach w ostatnim czasie?

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  ppan sie bawi teraz w etykietki … jakos nikomu skroty ‚polacy’, ‚kosciol’ ,prawica’ itd itp nie przeszkadzaja tylko w tym wypadku trzeba uwaznie podkreslac ‚nacjonalistyczne elemnty izraelskiego establishmentu’ … wiadomo, jak sie pisze ‚zydzi’ w watku o kontrowersjach wokol nazwy ‚grupa tel-aviv’ to nie chodzi o wszytskich lacznie z GoldaTencer ale o izraelskie wladze i amerykanskie lobby, ktore sa silnymi i wyrazistymi srodowiskami w swiatowej debacie … tez sprytnie sciemnia z argmentem ‚telawiwskim’ -jakos nigdy NIGDY nie slyszalem zeby ktos chwalil akurat to miasto – wrzuca sie po prostu lokalna ciekawostke /bo szcerze watpie w gejowskie usciski w ZYDOWSKICH dzielnicach jerozolimy czy osiedlach na zachodnim brzegu/ do wora ‚izrael jest cool i spierdalac antysemici’ … nagle to wymazuje z gejowskich umyslow cale bagno i syf tego kraju /mozna by wymieniac i wymieniac/

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Rchcz

  Skrót Polacy, Żydzi to jest zupełnie inny skrót niż skróty ,,kościół” i ,,prawica”.
  Te pierwsze oznaczają coś na co człowiek nie ma wpływu, czyli narodowość. Drugie są określeniem przynależności ideologicznej. To jest bardzo duża różnica.

  Jeśli chodzi o prawicę, to ta akurat zazwyczaj jest proizraelska (przynajmniej na świecie).

  Nie wiem jakie są rzeczywiście warunki życia gejów w Tel Avivie, ale wiem jakie są w Amsterdamie, w którym jest mnóstwo Żydów i mnóstwo wyznawców islamu.
  I mimo, że nie popieram polityki Izraela, naprawdę trudno mi mieć pretensję do gejów, jeśli faktycznie, jak twierdzisz bywają bardziej ,,proizraelscy”.
  Można mieć bardzo otwarte poglądy, ale od pewnego momentu trudno jest tak całkiem altruistycznie abstrahować od własnych doświadczeń.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Tak czy inaczej, nie dowiedziałem się, jakie antysemickie treści zamieszczano w komentarzach na homikach…

 • benek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  no przecież napisałem, że unia demokratyczna w polsce już nie istnieje…

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  pan- ale to absurd, jakie wiekszosc gejow moze miec doswiadczenia z izraelem??? nikt tam nie jezdzi oprucz samych zydow i kilku filosemitow … to juz lepsze powinni miec z roznych muzulmanskich ‚ciemnogrodow’ gdzie sie w wakacje ruchaja na potege z miejscowymi … to,ze izrael ma rozne udogodnienienia tez nie jest argumentem bo maja je rozne inne pozaeropejskie panstwa ale jakos nikt nie sle tam teczowych slow poparcia- tylko w przypadku izraela przyslania to cala polityke tego panstwa

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Dodać wielkie litery, uregulować mniej więcej interpunkcję – chociaż kropki i z Ruchacza też będą ludzie. 😉

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Rchcz

  Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz, ale w tym, w którym żyję ja, bardzo wiele osób było w Izraelu, w celach turystycznych. Dlatego nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie zakładasz, że prawie żaden gej tam nie zawitał.

  Szczerze mówiąc nie wiem jakie państwa pozaeuropejskie mają takie ,,udogodnienia”. Brazylia, Argentyna, USA, Kanada itp.? To przecież kraje należące do szeroko pojętej ,,cywilizacji zachodniej”. Jedynym w miarę liberalnym krajem ,,niezachodnim” (choć mocno związanym z zachodem) jest Izrael. Chyba, że o którymś zapomniałem. Jeśli tak to sorry (choć wątpię).

  Naprawdę porównujesz rzeczy nieporównywalne. To, że ktoś jedzie do krajów arabskich ruchać się z tamtejszą ludnością, nie zmienia faktu, iż w większości z tych krajów grozi mu za to śmierć. I naprawdę ciężko oczekiwać od gejów szczególnego entuzjazmu wobec państw, w których istnieją takie zapisy prawne.
  Mnie już wystarczy, że niegdyś najbardziej tolerancyjne miasto- Amsterdam, jest dziś bardziej niebezpieczne dla gejów niż Warszawa. Bynajmniej nie z powodu Holendrów, ani nie z powodu Żydów.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Peter Pan
  Może niepotrzebnie zakładasz, że niebycie filosemitą (semitofilem?) oznacza, że woli się Arabów, muzułmanów…

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  nie jezdze na zagrniczne wczasy, znam ten swiat ‚z internetu’ ale cos mnie intuicja podpowiada,ze jednak gejowskich turystow wiecej w marakeszu niz w herzliyah czy gdzie tam oni maja swoje bulwary… juz nie mowiac o mykonos, sitges, ibizie czy grancan – typowych gejowskich destynacjach … izrael nie oferuje nic poz turystyka pielgrzymkowa i kapielami w solance morza martw. no chyba,ze jestes filojudo i zaliczasz kibuce i yadwaszem i telawiw itd… poza tym uciazliwe sa kontrole graniczne, nikt nie chce byc trzepany i przesluchiwan jadac na wakacje … no i jakos nie sluszalem o tych wieszanych gejach przylapanych na summer sex- a takich przypadkow powinno byc setki … wiadomo,ze homosex jest zakazany przez prawo w krajach islamu /w jakim stopniu dokladnie nie wie bo sie nie interesuje / ale prawo prawem a praktya swja droga i nie jest tajwmnica,ze chlopcy i mezczyzni tamtejsi grzech sodomski znaja i kultywuja, gdyby zamordyzm byl prawdziwy pewnie by przestali …przymyka sie na to oko po prostu … a co do bezpieczenstwa w amsterdamie- bylem tam kiedys i pewnie pijesz do marokanczykow-dresiarzy- lobuzow nie z tej ziemi … ale czy to nie inny problem? sciagaliscie sobie tania sile robocza latami, bo oni tam nie przyjezdzali ‚porozgladac sie’ i oczekiwaliscie,ze beda wam z wdziecznoscia w oczach i w milczeniu pokoleniami kible szorowac … mowi sie ‚madry polak po szkodzie’ ale jak widac holender podobnie …

 • Soniasonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @Peter Pan
  Są jeszcze Hongkong, Tajwan, Singapur, do pewnego stopnia Tajlandia, i byc może Korea Południowa i Japonia (zależy, co rozumiesz przez „udogodnienia”).
  @Rchcz
  Zanim napiszesz kolejną głupotę, zapoznaj się ze źródłami. W Arabii Saudyjskiej homoseksualizm jest najczęstszą przyczyną wykonywania kary śmierci na mężczyznach. W Iranie taka kara grozi nie tylko za sam stosunek, ale też oglądanie treści o charakterze erotycznym. Zwykle do zarzutów dopisuje się „niepoprawną recydywę”, pod co da się podciągnąc właściwie wszystko, włącznie z niewystarczająco czołobitnym traktowaniem nauczycieli czy duchownych muzułmańskich oraz gwałt, czyli, według szariatu, każdy stosunek pozamałżeński. W Iraku, jak niedawno pisały Homiki, radykalne bojówki młodzieżowe polują na mężczyzn ich zdaniem niewystarczająco męskich i mordują ich w wyjątkowo bestialski sposób. Ponadto w wielu krajach arabskich karę śmier ci można wykonac nawet na niepełnoletnich (DZIEWIĘCIOLETNICH DZIECIACH w Arabii). Więcej na: http://en.wikipedia.org/wiki/Capital_punishment_in_Iran , http://en.wikipedia.org/wiki/Capital_punishment_in_Saudi_Arabia , http://en.wikipedia.org/wiki/Yemen , http://en.wikipedia.org/wiki/Sudan , http://en.wikipedia.org/wiki/Capital_punishment#Somalia wyjątkowo drastyczny przykład), kara śmierci dla homoseksualistów jest wyznaczona także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Mauretanii oraz (przez krótki okres czasu, zanim ją zniesiono) w Ugandzie (tutaj nie jestem pewna, czy wymieniłam właściwy kraj).

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  babo, co sie wtrancasz w meskie sprawy! my tu o czem innem rozpraiwmay 😉

  holender twierdzi,ze geje sa proizraelscy bo
  – maja mile osobiste izraelskie doswiadczenia
  -a dodatkowo islamodresy ich bija i nie czuja sie bezpiecznie

  ja staram sie go przekonac,ze obydwa te argumenty sa absurdalne a proizraelskimi gejami kieruje filosemityzm, ignorancja i rasizm

  sie rozpisalas o karach smierci ale po co? ja tylko chcialem obalic argument rzekomego zagrozenia jakie czeka na bialych gejow w krajach islamskich- nie slyszalem jescze,zeby jakiegokolwiek stracono za sodomie …

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Kiedy krytykowałem niezrozumiałą nazwę grupy „Tel-Aviv”, posądzono mnie o antysemityzm. Było to w czasie, gdy niejaki Witek narobił tutaj trochę zamieszania. 😉 Antysemityzm obecnie w Polsce nie jest tematem ciekawym i ważnym. [patrz: rozmowa z prof. M. Głowińskim, Polityka z zeszłego tygodnia] Homofobia – zdecydowanie ciekawszym, ważniejszym i bliższym ciału. 🙂 W tym miejscu kwestię żydowską warto rozpatrywać pod kątem: czy to się jakoś wiąże z homofobią, homozwiązkami i działaniami na rzecz poprawy sytuacji osób homo w Polsce. Moim zdaniem te tematy nie łączą się ze sobą, nie powinny być kojarzone, bo to niczemu nie służy. Żydzi nie podlegają obecnie w Polsce wykluczeniu, zwłaszcza, że prawie ich nie ma. Organizacje promujące kulturę żydowską działają, mają się dobrze, są obecne w TV i nie ma kontrowersji. Powodów, by nie łączyć spraw osób homo z Żydami jest więcej: chociażby polityka państwa Izrael. Po co ruszać takie tematy i narażać się, że ktoś będzie kojarzył z tym gejów, skoro chodzi o sprawy osób homo, a nie o Żydów? Wracając do tematu: teraz działa sobie Grupa Tel-Aviv. Będą np. sprzątać cmentarz. Kto się domyśli, że nie miało chodzić o Żydów???

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Rchcz

  Sonia ma rację.
  To, że ty nie słyszałeś aby kogoś skazano za sodomię, nie znaczy, że takie wydarzenia nie miały miejsca. Miały i były opisywane.

  Holender twierdzi, że to co piszesz to czyste paralogizmy.
  Z reguły, tak już jest na tym świecie, że ludzie nie bardzo lubią kraje, w których za to kim są czy też co robią w łóżku grozi im kara śmierci. To, że są tacy, którzy to mają gdzieś, zapewne jest prawdą, tylko co z tego ? Czy to, że część ludzi uprawia seks bez zabezpieczeń oznacza, że nie ma AIDS ?
  Jeżeli są ludzie, którzy czują się (jako geje) bezpieczniej w Teheranie niż w Tel-Avivie, to pozostaje mi im życzyć, żeby mogli długo jeszcze się tak czuć.

  Nie wiem też co jest takiego w gejach, co sprawia, że są szczególnie filosemiccy, skoro odrzucasz argument, wedle którego mają oni empiryczne powody aby w konflikcie izraelsko-palestyńskim popierać Izrael.
  I co jest złego w filosemityzmie ? To słowo oznacza sympatię, dla kultury żydowskiej, nie dla działań izraelskiego rządu.
  Więc w czym problem ?

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  stary, nie opowiadaj, juz widze ten medialny zgielk gdyby jakiegos bialego geja probowali stracic gdzies nad morzem srodziemnym … elton john by sie chyba posral w blasku fleszy z oburzenia … a filosemityzm to nie jest zadna sympatia ale postawa, ktora prowadzi min, do usprawiedliwiania dzialn izraela np. z pomoca biblii TAK, Z POMOCA BIBLII co nawet mialo iejsce tu na tej stronie … to tak samo dziwaczna postawa jak antysemityzm, slepa bezmyslna milosc …

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Dlaczego stawia się tutaj pytanie, kogo popierają GEJE w sporze izraelsko-palestyńskim? Jaki to ma w ogóle sens? Czy to, że ktoś nie jest filosemitą jest jednoznaczne z tym, że uwielbia Arabów? Nie sądzę…

  Poza tym wszystkich zachęcam do uprawiania seksu gejowskiego w Polsce. 🙂

 • Soniasonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Rchcz
  Ale za to „prawdziwym mężczyznom” wolno się wypowiadac na tematy dotyczące lesbijek, co? . /.
  Już chciałam odpowiedziec na idiotyczny argument użyty przez ciebie w jednym z poprzednich postów, ale widze, że PP już to zrobił – i dobrze, bo nie mam ochoty bardziej się wnerwiac.
  „stary, nie opowiadaj, juz widze ten medialny zgielk gdyby jakiegos bialego geja probowali stracic gdzies nad morzem srodziemnym”
  Och, BIAŁYCH to w KRAJACH KURORTOWYCH nie będą tracic. Natomiast ze SWOIMI mogą robic, co im się żywnie podoba, bo „ŚWIAT ZACHODNI” ma to w d****. Bardzo pouczające byłoby poczytanie o sytuacji dzieci ulicy w Egipcie, kraju stosunkowo cywilizowanym, a co się dzieje w bardziej barbaryzńskich krajach, to możecie przeczytac w linkach podanych przeze mnie w poprzednim poście.
  Natomiast to, co piszesz o gejach w III Rzeszy, świadczy albo o kompletnym braku znajomości tematu (w takim prztypadku polecam http://en.wikipedia.org/wiki/Persecution_of_homosexuals_in_Nazi_Germany_and_the_Holocaust ), albo o świadomym fałszowaniu historii. Mam nadzieję, że chodzi o pierwszy przypadek, gdyż drugi, w połączeniu z twoimi poglądami wobec żydów, świadczyłby o kryptohitleryźmie.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Soniasonia

  „Natomiast ze SWOIMI mogą robic, co im się żywnie podoba, bo „ŚWIAT ZACHODNI” ma to w d****.”

  To prawda. Z drugiej strony, świat zachodni ingerując w wewnętrzne sprawy tych państw, naraża się na atak. Warto postawić pytanie: jak daleko może sięgać ingerencja państw obcych w sprawy wewnętrzne danego kraju? Pewnie lepiej nie przechodzić koło wspomnianych przez Ciebie problemów obojętnie, ale wszystko należy robić delikatnie. Wojny o gejów toczyć nie warto. Ważne też, czego chcą sami obywatele. Jakiś czas temu rozmawiałem z dwoma Egipcjanami, gejami, praktykującymi swój homoseksualizm (tymczasowo, bo przynajmniej jeden z nich deklarował, że zmieni swoją orientację i już próbuje w fantazjach przestawiać się na dziewczyny). Byli to ludzie młodzi, studenci, czyli można przypuszczać, że na tak zwanym „jakimś poziomie”. Ich stosunek do tolerancji dla osób homo, związków partnerskich, itp był dla mnie sporym zaskoczeniem.Pozwolę sobie na parę (anonimowych) cytatów z korespondencji.

  1. I don’t think that I would came out any time sooner or later 😀
  2. I’m still feeling guilty sometimes because of doing this (…) and as I told I tried to change and I’m still trying 🙂 (…) I watched another video but it was in Arabic from the same sexologist she said that she treated many homosexuals she mentioned that they became straight people in about 6 month!! I believe that she is not lying hope that one day I can be cured.
  3. And in Islam sex is also forbidden before marriage but there is a resonable reason for this.

  A na pytanie, czy jego zdaniem to dobrze, że za seks homo w Egipcie grozi kara więzienia, usłyszałem odpowiedź TWIERDZĄCĄ. (Bo Allah tak bardzo kocha człowieka) Mówienie o związkach jednopłciowych wzbudzało wesołość (bo jak to, żeby chłop z chłopem).

 • buźka

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Sto lat temu niektóre kobiety też się śmiały z pomysłu, by kobiety miały prawa wyborcze na równi z mężczyznami… Czytałom nawet artykuł z pisma kobiecego z tamtego okresu, który obecnie nie przeszdłby nawet w wiadomym dzienniku :b

 • Sonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Krzysiek
  Tak samo „Zachód” myślał w ’34, a potem ’38 i ’39 – wszyscy wiedzą, jak się na tym przejechał.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Hm, a w takim razie, konkretnie, co można Waszym zdaniem zrobić we wspomnianej sprawie?

 • Soniasonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Sankcje ekonomiczne. Inicjatywa oddolna: Powszechna edukacja zgodna z naukowym, nie szariackim punktem widzenia. Praca organiczna i uświadamianie samych LGBT i ich rodzin. Naciskanie na rządy. ZMUSZENIE ICH DO DEKRYMINALIZACJ HOMOSEKSUALIZMU. Zrównanie w prawach kobiet – lesbijki nigdy nie będą miały praw, gdy nie mają ich wszystkie kobiety.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Z tego co wymieniłaś, konkretem są jedynie sankcje ekonomiczne. Czyli od jutra nie kupujemy ropy? Reszta to życzenia, przyznam, że piękne, ale tylko życzenia.

 • Soniasonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Nie sprzedawac żywności (niemal wszystkie kraje arabskie leżą na pustyni).

 • buźka

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Na pewno? A chcesz kolejnej rewolucji, która wymknie się spod kontroli? Poza tym, to już jest wredne.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  No właśnie… Ja chcę spokoju, pokoju, wolności i dobrobytu. WOJNIE mówię NIE!!!

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  przeciez napisalem- czy ktos cos wie i czy ewentualnie mi powie w spraiwe FAKTYVZNEGO obrazu przesladowan gejow w 3rzeszy … akurat artykul w wikipedii jest slaby- ogledny i emocjonalny zarazem, chociaz i tam jest ciekawy watek- poczatkowa liczba polmiliona spadla osttanio do kilku tysiecy … a co do gejowskiego zycia w hitlerowkim brlinie odsylam do wspomnianej ksiazki antoniego sobanskiego- no chyba,ze tez jbyl skrytozerczym ‚kryptohitlerowcem’ … tez w swoim fanatyzmie /sankcje itp pomysly/ zapomnialas chyba o jednym- warto zapytac samych zainteresowanych czego chca i czy chca akurat pomocy z ‚jasnieoswiconej ‚ europy /ktor mialaby uderzyc w innych obywateli jak i ich samych, no chyba,ze stworzonoby teczowe dary czy cus? ;)/

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Rchcz

  To, że w ideologii faszystowskiej (nie tylko niemieckiej zresztą) istniał szczególny kult męskości, zawierający wyraźnie homoerotyczne motywy, wiadomo co najmniej od ukazania się w latach siedemdziasiątych kanonicznej dziś pracy Klausa Theweleitsa ,,Männerphantasien”. Nie odkrywasz, więc Ameryki … .

  Ale powiedz mi do czego ty tak właściwie zmierzasz ? Jakie to tak naprawdę ma znaczenie czy zabito tysiąc czy milion gejów ? Co ma do tego opis tego czy innego geja, któremu udało się wtedy zaruchać w Berlinie ?

  P.S. W kwestii znaczenia słowa filosemityzm:
  to, że ty sobie coś w taki lub inny sposób definiujesz, to twoja sprawa. Ale to słowo, nie ma nic wspólnego z Izraelem, tylko z Żydami. A wśród samych Żydów jest silny spór o syjonizm. Nigdzie nie jest powiedziane, że filosemita woli syjonistów od zwolenników diaspory … .

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  ale ja nic nie chce odkrywac- jak napisalem wczesniej, kiedys gdzies uslyszalem/przeczytalem o rzeczywistej skali przesladowan gejow w 3 rzeszy, ktora wyraznie odbiega od lansowanej w mediach … i to jednak co innego jak w obozie laduje gej, ktory wczesniej wspomagal machine totalitarnego panstwa niz gej spoza tego ‚srodowiska’ … no i jest roznica w liczbach- setki tysiecy a setki to jednak co innego, inna skala i inny wydzwiek …

 • Rchcz

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  i widzisz- moze w holandii filosemityzm jest ‚przejawe sympatii’ ale w polsce NIE …dam ci kilka przykladow- o ulotkach kolportowanych wsrod zydowskiej mlodziezy podczas ‚marszu zywych’ /tresci- jestescie w kraju wroga, musicie ich nienawidziec itd itp/ napisal … washington times, bo zadna polska gazeta glownego nurtu nie chcialy byc ‚antysemicka’ … podobnie o zachowaniach mlodziezy i opiekunow podczas tych marszow dopiero po kilku latach po wielokrotnych skandalach napisal przekroj, kiedy startowal w ‚nowej, kontrowersyjnej formie’ a teraz na ten przyklad polskie ‚liberalne media’ walcza o foki w kanadzie, delfiny w japonii, puszcze bialowieska- ale to,ze w polsce jest przemyslowy uboj rytualny jakos obroncow zwierzat nie wzrusza, a pomysl polskiego europosla,zeby takie mieso znakowac uznany zostal za smieszno-straszny /w podtekscie ,co sobie zydzi pomysla?/ zreszta czy nie jest tak na calym zachodzie /moze poza szwecja/- muzulmanie sa be bo zle traktuja kobiety,gejow, sa leniwi ale orucienstwa wobec zwierzat sie im nie zarzuca bo wtedy …

 • Tomek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Soniasonia i Peter Pan dlaczego manipulujecie? Arabia Saudyjska a właściwie reżym Saudów jest proamerykański i proizraelski, i tu ciekawostka jako jedyny nie jest krytykowany przez tzw. Zachód tak jak krytykowany jest Iran gdzie z kolei nie wykonuje się kary śmierci dla gejów Ci dwaj chłopcy skazania na śmierć o których z lubością rozpisywała się wyborcza zamordowali człowieka. Całkiem przypadkiem Wyborcza pominęła ten nieistotny szczegół i walnęła tłustym drukiem „Iran morduje gejów”. Coś słabo ci poszło udowadnianie Twojej tezy skory wymieniłaś tylko 3 kraje z czego jeden w przeszłości.
  Trudno mi też uwierzyć w brak islamofobii u Petera skoro o Arabach wyraża się per „stosunki z ludnością tych krajów”.
  Co do reszty zgadzam się z Rchcz i Krzyśkiem, bronisz sprawy nie do obronienia z takim zacięciem, ale oczywiście wmawiasz nam że nie jesteś proizraelski, umówmy się ze Ci wierzymy :)) Zwrócę tylko uwagę że geje w Izraelu nie maja tak różowo jak to próbujesz przedstawić, wiadomo że ortodoksi ich nienawidzą, także zdarzają się pobicia i morderstwa na tle orientacji seksualnej, więc nie kręć i nie odwracaj kota ogonem jak to dobrze jest Izraelu.
  W krajach arabskich LGBT istniał od zawsze, w sąsiednim Egipcie istniała nawet gejowska oaza Siwa gdzie prze z wieki kobiety nie miały wstępu, znani są arabscy poeci gejowscy z VIII wieku a więc już pod panowaniem Islamu jak Abu Nuwas naprzykład – można znaleźć jego wiersze w internecie.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Ale macie problemy! 😉 Wiadomo, że najlepiej jest w Europie. 😉 Czyli w Polsce też, a nie w jakimś Izraelu, czy (o zgrozo!) w Arabii Saudyjskiej!

 • Soniasonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @Tomek
  Głupstwa, za przeproszeniem, p*********. Po pierwsze, chłopcy nie popełnili morderstwa. Oskarżono ich o gwałt na młodszym chłopcu, nie pamiętam już, czy go rzeczywiście zgwałcili, czy też próbowali zgwałcic. Jest to oczywiście poważne przestępstwo, ale między gwałtem a morderstwem odległośc jest taka jak z Giewontu nad Bałtyk. To TY modyfikujesz fakty według własnego światopoglądu. Ponadto wykazałeś się brakiem umiejętoności czytania ze zrozumieniem – podałam przykład SIEDMIU krajów, nie trzech, jak napisałeś. Co do poetów, masz rację, zauważ jednak, iż:
  a) wszyscy oni żyli w epoce średniowiecza
  b) wielu z „gejowskich” poetów świata arabskiego zostało ostatecznie straconych ze względu na „niebezpieczne poglądy”
  c) do oazy Siwa kobiety nie miały względu, jako iż miejsce to uważano za miejsce święte, a kobiety, jako istoty uważane wówczas za niższe, mogłyby je „zanieczyścic” duchowo.
  Podsumowując – nie próbuj mi wciskac kitu o kulturze arabskiej, ponieważ jest to jeden z wielu moich koników i znam się na niej lepiej niż większośc ludzi w Europie.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Sonia

  Na pewno nie chciałbym do Arabów, o nie, ale przyznaj Soniu, że sami pewnie byśmy mieli chęć trochę zgwałcić seksownego Araba, co?

 • Tomek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Soniu nie wykluczam że się znasz się ‚lepiej niż większość ludzi w Europie’ tylko że Twoja wiedza polega na nienawiści do Arabów i islamofobii, to taki odpowiednik nazistowskiej pseudonauki o rasiźmie tylko ukierunkowany na Arabów i Islam, to taka sama głupota jak antysemityzm.

  Faktycznie fakt morderstwa pomylił mi się z Iranką którą maja ukamienować, ale reszta się zgadza, kłamliwa Wybiórczą pisała że kamienują ją za cudzołóstwo a potem dopiero okazało się że zapomnieli dopisać że zamordowała męża.

  Więc jak, te dwa niewiniątka zgwałciły tego chłopczyka, czy nie pamiętasz? Czy znów ci źli arabowie sprzysięgli się na biednych gejów?
  W USA są działające komory Śmierci gdzie rocznie morduje się wielu więźniów pod znacznie błachszymi zarzutami i to bez pomocy prawnej na którą biednych murzynów po prostu nie stać.

  Po co Wybiórcza kłamie i próbuje wciągnąć gejów do żydowskiego frontu walki z wrogami Żydów?

  Generalnie przyznałaś mi racje z peotami arabskimi tylko nie napisałaś kogo to niby zamordowano??? owszem żyli w epoce średniowiecza a homoseksualizm był wtedy popularny na wielu dworach Arabskich, widać to w każdej dziedzinie sztuki, choćby na obrazach z tamtego okresu, wystarczy wejść na internetowe Muzeum Homoseksualizmu i kliknąć na dział Middle East, Israela tam prawie nie ma. Dlaczego więc tak usilnie próbujesz forsować nieprawdziwe tezy, że jakoby to jedynie Israel był jakimś centrum kultury homoseksualnej a u złych arabów gejów bili? Jest dokładnie odwrotnie.

 • Soniasonia

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Znowu kłamiesz. Po co? Tamta Iranka była oskarżona o morderstwo męża, ostecznie jednak została oczyszczona z tego zarzutu. W trakcie śledztwa natomiast wyszło na jaw, iż w trakcie trwania małżeństwa utrzymywała stosunki płciowe z dwoma innymi mężczyznami – za to ją skazano. Nie próbuję propagowac polityki Izraela, ponieważ jej nie znam, podpisałam nawet petycję w sprawie zniesienia blokady Palestyny, natomiast, gdybym miała do wyboru życ w Izraelu w lub w Iranie, wybrałabym Izrael, ponieważ:
  a) w państwie tym nie wykonuje się kary śmierci na nieletnich
  b) w państwie tym nie wykonuje się śmierci za cudzołóstwo (tylko w przypadku kobiet, rzecz jasna)
  c) w kraju tym nie wykonuje się kar śmierci za homoseksualizm
  d) w kraju tym nie wykonuje sie kar śmierci za ideologii państwowej – skoro pewna blogerka izraelska nazywa swoje państwo faszystowskim i niew spotykają jej z tego powodu represje ze strony rządu, przynajmniej w tym punkcie się myli.
  Kogo zamordowano? Wielu. Założyciela ruchu sufickiego spalono na stosie razem z kochankiem, podobnie wielu kontynuatorów jego myśli (sufizm propaguje homoseksualizm w ujęciu starograckim, tj. pederastii). Jeśli zaś przyjrzec się sztuce, to tematyka homoerotyczna staje sie popularna właściwie w każdym okresie, gdy państwo rezygnuje z kontroli życia prywatnego obywatelii. Klasycznym przykłądem jest Renesans, którego ponadprzeciętnie wielu przedstawicieli było homo lub bi, podczas gdy „zwykłe” osoby LGBT musiały bac się inkwizycji.

 • Tomek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Opowiadasz bzdury. Zamordowała męża i za to zostanie sprawiedliwie ukarana. Przypominam że kontrolowane prze Żydów media nie raz dopuszczały się takich bezczelnych przekłamań jak choćby błędne przetłumaczenie wypowiedzi Prezydenta Iranu, gdzie nagle mediom wyszło że mówił o wymazaniu israela z powierzchni ziemii choc nic takiego nie powiedział.
  Jesteście niewiarygodni bo ciagle coś przekręcacie.

  „Nie próbuję propagowac polityki Izraela, ponieważ jej nie znam, podpisałam nawet petycję w sprawie zniesienia blokady Palestyny, ”

  — ciekawostka, jesteś skrajnie proizraelska, ale nie znasz polityki Izraela i co więcej podpisałaś jakąś petycje :)) umówmy się ze Ci wierzę :)) choć to się logicznie wzajemnie wyklucza

  Napisalaś że zamordowali wielu a nie podałaś ani jednego nazwiska lub choćby linku, być może masz rację z tym założycielem ruchu sufickiego, ale największego poety homoerotycznego Abu Nuwasa nikt jakoś nie zamordował, a pisał bardzo śmiałe wiersze homoseksualne znane w całym świecie arabskim.
  Dodatkowo toleracja w średniowieczu i póżniej była większa w Arabii niż w Europie gdzie inkwizycja czyli kultura judeo-chrześcijańska i paliła za to ludzi na stosach. Dopiero kiedy judeo-chrzęściajnei zaczeli kolonizować Arabię wpoili Arabom nietolerancje do homoseksualizmu, to samo było zresztą w Indiach pod brytyjską okupacją gdzie prześladowano eunuchów.

  Po zatym pamiętaj ze Izrael wymordował 500 000 niewinnych ludzi w Palestynie , licząc że osoby LGBT to około 10% to znaczy że zamordowali ok 50 000 osób LGBT. Naprawdę chcesz żyć w takim państwie?

 • Jakbyco

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Jakby Wam zabrakło argumentów, albo odechciało się prowadzić te jałową, beznadziejną i nużącą dla innych użytkowników (oraz, jak sądzę, dla detrollatora, który musi Was pilnować) dyskusję, to podrzucam kamyczek, z Facebooka homików.pl:
  http://www.guardian.co.uk/world/2010/nov/02/strictly-israel-same-sex-couple

  No, to do boju na nieodparte argumenty, wytłuszczony druk i pogardę dla przeciwnika!

 • buźka

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Moderator zdechł i od dawna na stronę nie zagląda 🙁

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ buźka i Jakbyco

  Na temat Izraela i świata arabskiego nie zabieram już głosu, bo wszystko co chciałem powiedzieć powiedziałem.
  Natomiast przyznam, że zupełnie nie rozumiem takich głosów jak wasze. Ja z takich dyskusji dowiaduję się więcej o tzw. ,,środowisku” niż z różnych artykułów, które tu są publikowane ( np., że solidarność środowiska LGBT z innymi mniejszościami jest w dużym stopniu mitem).

  Sam konflikt izraelsko-palestyński jest bez wątpienia najbardziej skomplikowanym konfliktem współczesności. Kwestie praw LGBT w świecie ,,nie-zachodnim” też wydają się czymś dosyć istotnym.
  Nie rozumiem więc co to za argument, że większości ludzi to nie interesuje. Większość ludzi interesuje wyłącznie jedzenie, spanie, ruchanie i gapienie się w telewizor. Co z tego ?
  Pogarda dla przeciwnika ? Bez przesady. Np. Tomek trochę mnie zaatakował, ale ma też parę ciekawych argumentów. Wolę już to niż postpolitykę (czyli mówienie o niczym, ale ładnie i kulturalnie), która panoszy się w dzisiejszym świecie.

 • Tomek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  buźka + Jakbyco rozumiem że jestem aż tak nużący że dlatego nawołujecie aby mnie ocenzurować (zmoderować). Czyżbym obraził Wasz Naród? A może brak Wam jakichkolwiek racjonalnych argumentów i trzeba czepiać się błędu stylistycznego z wytłuszczonym drukiem? Ładnie to tak na kogoś donosić, mimo że samemu nie ma się nic konkretnego do powiedzenia?

 • Imię

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Boże, to przygnębiające czytać na tej stronie tak idiotyczne wpisy. Tomku, zakładając że to co piszesz to nie żart, podaj mi choć jeden przykład tego bardziej błahego powodu niż gwałt przez który wykonuje się kare śmierci w Ameryce? Chętnie się dowiem tych rewelacji.
  Ale żeby bronić Ahmadinedżada? Stawać po stronie islamskiej inkwizycji? Tłumy protestujących Irańczyków w Teheranie to pewnie agenci USA, co nie?:)
  Cóż, durne lewactwo twierdziło kiedyś że sowieckie gułagi są wymysłem imperialistycznej propagandy, dziś sprzeciw wobec fanatyków islamskich nazywa się islamofobią. Można i tak.

 • jk

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  izrael (mimo wieeeeeeeeeeelu wad) to i tak w tym regionie swiata jest jak swiatłość w ciemnosciach.

 • Tomek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Drogie Imię dziękuję że od razu zarzuciłaś mi idiotyczność a zaraz potem zaczęłaś dyskusję. Chociaż to trochę nielogiczne bo albo moje wpisy są żartem/idiotyczne albo sama nie wiesz czego chcesz.

  Rozumiem że mam tu do czynienia z fanatycznymi zwolennikami Izraela, którym racjonalne fakty i dowody nie są w stanie przemówić do sumienia :((

  Dlaczego mam nie bronić Ahmedinażada skoro jest uczciwym człowiekiem obrzucanym błotem przez izraelską propagandę? Fakt sfałszowania wypowiedzi przez tłumacza jest powszechnie znany, wystarczy poszukać w internecie a nie tylko oglądać kłamstwa w TVN/GW lub innych reżimowych publikatorach.

  Owszem demonstracje w Iranie były zorganizowane przez agenturę zachodnią, to część tak zwanych „kolorowych rewolucji” mających na celu obalanie rządów w krajach nieprzychylnych USA/Izraelowi, to także żadna tajemnica, ale rozumiem że odgrywasz tu rolę kompletnie zdziwionej oczywistymi faktami.

  Jeśli protestujesz przeciwko karze legalnego sądu na morderczyni to dlaczego nie protestujesz przeciwko 2 milionom niesłusznie osadzonych w amerykańskich więzieniach albo 200 000 nieslusznie osadzonych w Polskich więzieniach? Polskie i amerykańskie sądy się nie mylą ale irańskie juz tak? To w USA wykonuje się więcej kar śmierci niż w Iranie.

  Jeśli według Ciebie jestem durnym Lewakiem to rozumiem ze ty potwierdzasz istnienie ‚demokratycznych’ obozów tortur w Guantanamo, Abu Ghraib, Starych kiejkutach, setki takich miejsc w Izraelu gdzie gwałci się i morduje palestyńskich więźniów? W samym Iraku w więzieniach siedzi około milion osób . Za co ? że walczyli o wolność swojego kraju? Ile jest masowych grobów izraelsko-amerykańskich najeźdzców? 600 000 zaginęło bez wieści. W Afganistanie wymordowaliście 5 000 000 ludzi. W Iraku 2 500 000. To już więcej niż Holocaust.

  to jest wedlug Ciebie demokracja?

  http://konflikty.wp.pl/kat,107158,title,Iran-zatrzymal-platnych-zabojcow-powiazanych-z-Londynem,wid,12819517,wiadomosc.html

  Nie udały się zamieszki to Zachód wysyła płatnych morderców.

  Zorganizowana prze izraelskie bojówki internetowe islamofobia jest faktem, wystarczy poczytać idiotyczne wpisy nawołujące do nienawiści do Arabów.

  W Arabii była większa tolerancja do homoseksualizmu w XiX wieku, można poszukać w internecie, jest wiele źródeł na ten temat, niestety tolerancja skonczyła się kiedy Zachód zaczął kolonizować te tereny a fanatyczny Islam stał się jedyna obroną tych ludzi przed wynarodowieniem, my Polacy mieliśmy coś podobnego, no ale skąd ty to możesz wiedzieć.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  LESBIJKI w Tańcu z Gwiazdami w IZRAELU!!! [www.youtube.com] Ale powiedzmy sobie szczerze, opinie publiczności są podzielone, mimo iż obie panie (jedna jest les) są kobieco kobiecymi kobietami. Prawdziwej odwagi od producentów wymagałoby dopuszczenie pary dwóch mężczyzn.

 • lad

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Masz rację. Tylko że wówczas mówilibyśmy o dwu kobieco kobiecych mężczyznach 😉

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Może, ale nie o to chodziło. 😉 Po prostu dwie kobiety, w dodatku kobieco kobiece w zasadzie nie szokują tak bardzo, bo np. wielu heterykom się podobają (coś jak lesbijki w pornosie). A dwóch facetów? To dopiero byłby sprawdzian tolerancji.

  Czy chcielibyście zobaczyć w Tańcu z gwiazdami np. Poniedziałka albo Raczka? Oczywiście w parze z tancerzem! Jak oni nie będą chcieli, producenci mogą poszukać kogoś mniej znanego, już dawno takich zapraszają zresztą, np. mogliby wziąć Jacka Aldera. Ten pewnie chętnie zatańczyłby w TVNie. Gołą dupę już widzieliśmy. 😉

 • Peter Pan

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ krzsz

  Masz rację, że to nie jest jakaś niesamowita odwaga. Ale z pewnością krok naprzód.
  Panie są zresztą miłe.

  Niestety nie widziałem prawie żadnych panów na tym filmie. Natomiast ta dziewczyna w różowym stroju na początku materiału jest niesamowita. Chyba muszę się wybrać do Izraela 😉 Jeśli oprócz takich pięknych dziewczyn mają równie pięknych chłopców, to trzeba zacząć zbierać kasę ;))

 • Tomek

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  Rozumiem że przyznaliście mi rację, bo skończyły Wam się argumenty.

  No cóż niektórym wystarczy do życia pokazać gołą dupę Raczka i to im wystarcza za cały świat. No cóż można i tak, ale to baaardzo ubogie życie.

  Ja ze swojej strony kończę dykusję na ten temat.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Homiki.pl w Tel-Avivie o Miłość nie wyklucza]

  @ Tomek

  Gołej dupy Raczka nie widziałem i, szczerze mówiąc, nie jestem przesadnie ciekaw tego widoku. Ale jeśli ktoś ma takie zdjęcie, to może wkleić link. 😉

  Nie brałem udziału w dyskusji z Tobą. Mogę tylko krótko powiedzieć: nie zachwycam się ani USA, ani Izraelem, ani tym bardziej którymkolwiek państwem z kręgu krajów islamskich. W każdym z wymienionych przypadków oczywiście potrafiłbym docenić to, co dobre, ale generalnie rzecz ujmując, cenię bardziej inne wartości niż np. Amerykanie czy Arabowie (muzułmanie). Faktem jest, że w Ameryce wymiar sprawiedliwości działa dziwacznie i rzeczywiście wielu Amerykanów siedzi (mają przez to niższe bezrobocie! poważnie!), ale to w żadnym stopniu nie czyni Arabów lepszymi. Jestem zadowolony z tego, że jestem Europejczykiem i Polakiem. Lubię to, kim jestem.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa