Demonstracja w Dzień Nauczyciela

14 października, przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, o godzinie 14 będzie miała miejsce demonstracja
zorganizowana przez działaczy Kampanii Przeciw Homofobii.

Informacja od organizatorów: Uczestnicy, wykreślając nieprawdziwe informacje z podręczników, zaprotestują przeciwko nierzetelnej edukacji w polskich szkołach. Bezpośrednią przyczyną zgromadzenia jest dopuszczenie przez Ministerstwo do użytku podręczników, takich jak „Wędrując ku dorosłości” pod redakcją Teresy Król, które propagują wśród młodzieży treści niepoparte danymi naukowymi, za to wzmacniające uprzedzenia wobec osób homo-, bi- oraz transseksualnych.

Tematykę tę podejmowano już wielokrotnie – polskie podręczniki i programy nauczania do życia w rodzinie, przy wszystkich swoich innych wadach i brakach, krytykowane przez wiele różnych środowisk, od medycznych przez feministyczne, zawierają mnóstwo treści budujących szkodliwy przekaz na temat osób LGBT. Niedawno zagadnieniem tym zajęło się również Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, wystosowując m.in. pismo do rzeczniczki Radziszewskiej. Więcej szczegółów na temat tej akcji znaleźć można na stronie SPR.

Zachęcamy do udziału w demonstracji. Już dawno powiedziano, że takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Jeśli nie położymy nacisku na prawidłową edukację młodzieży, homofobia nie zniknie z głów ani z przestrzeni publicznej w Polsce.

4 komentarzeDemonstracja w Dzień Nauczyciela

 • nic

  [Re: Demonstracja w Dzień Nauczyciela]

  Dobra akcja.

 • Szada

  [Re: Demonstracja w Dzień Nauczyciela]

  Homofobie najpierw trzeba wyrzucić z głów pedagogów a dopiero potem można próbować z dziećmi które i tak prezentują bardziej tolerancyjną postawę niż dorośli.

 • morfina

  [Re: Demonstracja w Dzień Nauczyciela]

  To fakt, powinna być jakaś możliwość przeszkolenia dla pedagogów w jaki sposób rozmawiać o takich tematach z młodzieżą, żeby nie odbywało się to w atmosferze agresywnej czy prześmiewczej , nawet jeśli pedagog ma własne przekonania inne.

 • Twoje imię

  [Re: Demonstracja w Dzień Nauczyciela]

  Jak tam demko? Przyszło z 10 osób?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa