Branżowy film na horyzoncie, z wielką gwiazdą światowego kina!

Premiera „Nici” w kinach!

8 października na ekrany polskich kin wejdzie „Nić” z Claudią Cardinale (znaną m. in. z roli w „Osiem i pół” Federica Felliniego).

Światowa premiera filmu miała miejsce w 2010 roku we Francji. Ze względu na pochodzenie reżysera oraz osadzenie akcji w egzotycznej scenerii gorącej Tunezji, „Nić” została okrzyknięta „pierwszym arabskim filmem gejowskim”.

Po wieloletnim pobycie w Europie trzydziestoletni Malik (Antonin Stahly) wraca do rodzinnej Tunezji i zamieszkuje w rezydencji matki (Claudia Cardinale). Tam poznaje Bilala (Salim Kechiouche) – przystojnego służącego starszej pani. Obaj mężczyźni przeżywają wzajemną fascynację, która szybko przeradza się w gorące uczucie. Wydawać by się mogło, że nic już nie stanie im na drodze do szczęścia, lecz strach przed ujawnieniem orientacji seksualnej coraz bardziej paraliżuje Malika. Czy miłosna euforia pomoże mu zwalczyć uprzedzenia i naprawić relacje z matką?

Wyrafinowany i estetyczny wizualnie obraz Mehdiego Bena Atti przenosi nas do tropikalnej scenerii tunezyjskiego lata, by zarysować niemal utopijną wizję życia bez uprzedzeń i stereotypów. W iście wakacyjnej aurze reżyser snuje subtelną i pełną optymizmu opowieść o dojrzewaniu Malika do ujawnienia prawdy o sobie i uwalnianiu się z sideł metaforycznej nici. Niebanalna historia romansu porusza również problem mezaliansu oraz akceptacji syna-geja przez matkę (graną przez wciąż witalną i pełną uroku Claudię Cardinale). Przesycona erotyzmem „Nić” to także prawdziwa uczta dla zmysłów, adresowana do osób ceniących połączenie estetycznych zdjęć z nastrojową muzyką.

„Nić” pomaga zrozumieć, że należy zaakceptować inność we własnym życiu. Udzielam się w wielu organizacjach: na rzecz chorych na AIDS, dzieci w Kambodży czy praw kobiet w UNESCO. Jestem osobą, która wie, że najważniejsze to najpierw zobaczyć świat takim, jakim on jest naprawdę, a później go zaakceptować. Moim zdaniem kino pomaga otworzyć oczy. Pozwala nam opuścić rzeczywistość, przenieść się gdzie indziej i umożliwia nam przeżycie czegoś nowego. „Nić” jest tego doskonałym przykładem. Rzeczywistość przeplata się w niej z oniryczną aurą, która przenika cały film.
Claudia Cardinale

Zapraszamy do kin! Film będzie grany w następujących miastach: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Lublin, Olsztyn, Bydgoszcz, Katowice, Zielona Góra, Toruń, Częstochowa.

Zwiastun filmu do obejrzenia TUTAJ

2 komentarzy do:Branżowy film na horyzoncie, z wielką gwiazdą światowego kina!

  • timiak

    [Re: Branżowy film na horyzoncie, z wielką gwiazdą światowego kina!]

    Oby nie równie zmysłowa, jak niesławne „Od początku do końca” :P

  • dronek12

    [Re: Branżowy film na horyzoncie, z wielką gwiazdą światowego kina!]

    Mi tam „Od początku do końca” się podobał. Co prawda w KinoLabie nie było klimatu do dobrego odbioru, ale ten film ma duży potencjał, bo jest bardzo pozytywny. Jak ktoś szuka wielkich tragedii i dramatów, to rzeczywiście się rozczaruje. Ja np. mam dość pokazywania gejów jako ofiary i cierpiętników. Wolę spokojne historie o tym, że może być fajnie we dwóch.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa