- homiki.pl - http://homiki.pl -

Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy

Posted By PTT On 29 września 2010 @ 10:05 In Kraj | 6 Comments

Gazeta.pl i radio TOK FM podchwyciły temat (zobacz tu [1]), o którym pisaliśmy już kilka dni temu.

Strona www biura Elżbiety Radziszewskiej od prawie tygodnia jest tubą dla przedziwnych opinii na temat równego traktowania. Czy strona rządowa jest miejscem na publikację tego typu tekstów?

Na przykład takich:

Minister ds. równouprawnienia Elżbieta Radziszewska ma absolutną rację twierdząc, że katolicka szkoła ma prawo odmówić zatrudnienia czynnemu homoseksualiście.

ale też takich:

Według redakcji portalu „sprawa p. Radziszewskiej jest przełomowa. Pani minister nie jest żadną przedstawicielką konserwatyzmu czy Prawicy, a mimo to stała się atakiem ze strony lewicowo-liberalnej „elyty”. Jej odwołanie może oznaczać przejście polskiego katolicyzmu do głębokiej defensywy i ograniczenie jego pozycji w życiu publicznym. – podreślenie red.

dalej ten sam tekst: Homoseksualne lobby poczuło się tak mocne, że uderza nie tylko w Kościół katolicki i organizacje prawicowe czy katolickie, ale nawet w ministrów z Platformy Obywatelskiej, próbując „przywołać ich do porządku” i zmusić do przyjęcia języka charakterystyczna dla „homoseksualizmu politycznego”.

Zobacz sam/a. [2]

Strona www Radziszewskiej jest oficjalną stroną rządową. Jest częścią serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, tak jak jej biuro jest częścią tegoż KPRM.

Dlatego też w poniedziałek wydawca homiki.pl, Stowarzyszenie Otwarte Forum, wystosowało listy do Tomasza Arabskiego, szefa KPRM, premiera Donalda Tuska i Rzecznik Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz, zwracające uwagę na tę skandaliczną sytuację. Dodatkowo w liście do szefa KPRM pytamy się: czy fakt publikacji tych tekstów na oficjalnej stronie rządowej oznacza, że tak właśnie wygląda stanowisko rządu na temat równego statusu osób LGBT?

(red)


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2010/09/skandalu-na-www-radziszewskiej-cig-dalszy/

URLs in this post:

[1] zobacz tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,8438736.html?i=0

[2] Zobacz sam/a.: http://www.rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci

[3] Groza na rządowej stronie internetowej: http://homiki.pl/index.php/2010/09/groza-na-rzdowej-stronie-internetowej/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.