Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy

Gazeta.pl i radio TOK FM podchwyciły temat (zobacz tu), o którym pisaliśmy już kilka dni temu.

Strona www biura Elżbiety Radziszewskiej od prawie tygodnia jest tubą dla przedziwnych opinii na temat równego traktowania. Czy strona rządowa jest miejscem na publikację tego typu tekstów?

Na przykład takich:

Minister ds. równouprawnienia Elżbieta Radziszewska ma absolutną rację twierdząc, że katolicka szkoła ma prawo odmówić zatrudnienia czynnemu homoseksualiście.

ale też takich:

Według redakcji portalu „sprawa p. Radziszewskiej jest przełomowa. Pani minister nie jest żadną przedstawicielką konserwatyzmu czy Prawicy, a mimo to stała się atakiem ze strony lewicowo-liberalnej „elyty”. Jej odwołanie może oznaczać przejście polskiego katolicyzmu do głębokiej defensywy i ograniczenie jego pozycji w życiu publicznym. – podreślenie red.

dalej ten sam tekst: Homoseksualne lobby poczuło się tak mocne, że uderza nie tylko w Kościół katolicki i organizacje prawicowe czy katolickie, ale nawet w ministrów z Platformy Obywatelskiej, próbując „przywołać ich do porządku” i zmusić do przyjęcia języka charakterystyczna dla „homoseksualizmu politycznego”.

Zobacz sam/a.

Strona www Radziszewskiej jest oficjalną stroną rządową. Jest częścią serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, tak jak jej biuro jest częścią tegoż KPRM.

Dlatego też w poniedziałek wydawca homiki.pl, Stowarzyszenie Otwarte Forum, wystosowało listy do Tomasza Arabskiego, szefa KPRM, premiera Donalda Tuska i Rzecznik Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz, zwracające uwagę na tę skandaliczną sytuację. Dodatkowo w liście do szefa KPRM pytamy się: czy fakt publikacji tych tekstów na oficjalnej stronie rządowej oznacza, że tak właśnie wygląda stanowisko rządu na temat równego statusu osób LGBT?

(red)

6 komentarzySkandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy

 • antoś

  [Re: Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy]

  sprawa z radzią robi się coraz bardziej żałosna…..

 • KaFor

  [Re: Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy]

  Rządowa strona – to jest absolutnie nie do przyjęcia. Tu są potrzebne ciągłe protesty w Polsce i z UE, oraz koniec głosowania na PO (to zrozumieją, skoro nic innego nie trafia do rządu w tej sprawie).

 • nie

  [Re: Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy]

  Nie odwołają jej. Zobaczycie. Ona jest zbyt potrzebna, jako listek figowy. No przecież nie można rządowi zarzucić, że nic nie robi, nie?

 • antoś

  [Re: Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy]

  Rząd robi, publikuje na swojej stronie internetowej teksty, takie jak ten:
  „Według redakcji portalu „sprawa p. Radziszewskiej jest przełomowa. Pani minister nie jest żadną przedstawicielką konserwatyzmu czy Prawicy, a mimo to stała się atakiem ze strony lewicowo-liberalnej „elyty”. Jej odwołanie może oznaczać przejście polskiego katolicyzmu do głębokiej defensywy i ograniczenie jego pozycji w życiu publicznym. Homoseksualne lobby poczuło się tak mocne, że uderza nie tylko w Kościół katolicki i organizacje prawicowe czy katolickie, ale nawet w ministrów z Platformy Obywatelskiej, próbując „przywołać ich do porządku” i zmusić do przyjęcia języka charakterystyczna dla „homoseksualizmu politycznego”. Lobby pozostające w ścisłym sojuszu z SLD. W związku z tym zwracamy się do Czytelników o wsparcie akcji poparcia dla Minister Radziszewskiej, nawet jeśli nie podzielamy wielu poglądów Pani Minister w różnych sprawach.” http://www.rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci/466

  odpowiedzmy także „wrazem poparcia”

  kontakt@kprm.gov.pl

  Szanowny Panie Premierze,
  Szanowny Panie Szefie KPRM

  Na stronach internetowych Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania czytamy między innymi: „Homoseksualne lobby poczuło się tak mocne, że uderza nie tylko w Kościół katolicki i organizacje prawicowe czy katolickie, ale nawet w ministrów z Platformy Obywatelskiej, próbując „przywołać ich do porządku” i zmusić do przyjęcia języka charakterystyczna dla „homoseksualizmu politycznego”.”

  Czytamy także: „Według redakcji portalu „sprawa p. Radziszewskiej jest przełomowa. Pani minister nie jest żadną przedstawicielką konserwatyzmu czy Prawicy, a mimo to stała się atakiem ze strony lewicowo-liberalnej „elyty”. „

  Sformułowania te pochodzą z tekstu opublikowanego na stronie: http://www.rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci/466

  W „aktualnościach” Biura takich artykułów jest DUŻO WIĘCEJ.

  Uważam ich obecność na stronie internetowej rządu za rażące naruszenie podstawowych zasad, jakimi powinna kierować się administracja publiczna i wystarczający powód do zdymisjonowania minister Radziszewskiej. Domagam się przesłania wyjaśnień dlaczego takie teksty zostały opublikowane. Od władz KPRM oczekuję informacji jakie są standardy prowadzenia stron www w administracji publicznej.

  Z poważaniem

 • KaFor

  [Re: Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy]

  ok – piszemy :]

 • KaFor

  [Re: Skandalu na www Radziszewskiej ciąg dalszy]

  Czy NGO-sy dalej będą się domagały odwołania min. Radziszewskiej?

  http://www.tok.fm/TOKFM/0,88792.html

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa