„SHORTBUS” w kinach i na DVD!

WYDARZENIE SPECJALNE: 17 września br. w kinach w całej Polsce odbędą się jednorazowe pokazy głośnego filmu J. C. Mitchella – „Shortbus” (oficjalna selekcja w Cannes).

Tytułowy „Shortbus” to miejsce spotkań nowojorczyków – seksuolożki Sofii, która nigdy nie przeżyła orgazmu, Severin – dominy nie potrafiącej nawiązać relacji z innymi ludźmi, Jamiego i Jamesa – pary gejów pragnących powiększyć swój związek i wielu innych osób chcących na nowo odkryć swoją seksualność.

Reżyser „Shortbusa” nieustannie przełamuje tabu i świadomie przesuwa granice, do których inni bali się nawet zbliżyć. Poprzez pokazanie odważnych scen erotycznych, prezentuje zupełnie nowe oblicze ludzkiej seksualności, a zarazem prowokuje do zadawania pytań o granice wolności sztuki kinowej. „Shortbus” to jedyne w swoim rodzaju połączenie filmu erotycznego z dramatem i komedią. Reżyser szokuje nowatorskim ukazaniem erotyki, a jednocześnie podejmuje temat szczęścia, szczerości oraz zawiłych relacji międzyludzkich. W wysmakowanym dziele Mitchella pobrzmiewają także echa nastrojów, które pojawiły się w amerykańskim społeczeństwie zmęczonym rządami Busha. W wielu kręgach, zwłaszcza artystyczno-intelektualnych, „Shortbus” zyskał miano filmu kultowego.

„Shortbus to film błyskotliwy, w dosłownym sensie tego słowa – świetlisty, migotliwy, a chwilami olśniewający. zabawny do rozpuku i wzruszający, i smutny. A przede wszystkim zaskakująco mądry, chociaż nikt w nim się nie mądrzy, nie poucza. Jest w tej komedii (a może raczej komedio-dramato-utopii) jakaś dziwna, chwytająca za gardło szczerość”.
Agnieszka Graff

„Reżyser planował Shortbus jako komedię w nowojorskim stylu. W istocie, humor, muzyka i swobodne podejście do obyczajowości prowadzą nas w tym kierunku, przypominając niektóre osiągnięcia Woody’ego Allena. Nowy Jork to również idealne miejsce dla takiego klubu jak Shortbus, pełnego wyróżniających się z tłumu indywidualności”.
Rita Małgorzata Suszek

Specjalne projekcje „Shortbusa” inaugurują działalność nowego dystrybutora kina gejowskiego i lesbijskiego – Tongariro Releasing. Jednorazowe pokazy odbędą się w: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Gdańsku, Kielcach, Olsztynie, Gliwicach i Zielonej Górze. Od 20 września film będzie dostępny również na DVD.

więcej informacji: http://www.tongariro.pl/cinema.html

8 komentarzy do:„SHORTBUS” w kinach i na DVD!

 • aaaby

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  super, ale dlaczego nie jest to pod patronatem homiki.pl?? przecież nie jest tajemnicą żadną, że nowy dystrybutor to po prostu część redakcji homiki.pl. jakiś rozłam / niesnaski czy co?

 • vito222222

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  brzmi fajnie. tak po prostu będzie w repertuarze kin w piątek? no to sprawdzę i oblukam-))

  ciekawią mnie te sceny erotyczne odważne. żadna gadka w stylu przekraczanie granic kina, itp. do nikogo normalnego nie przemawia, po prostu pokazuje się sex w kinie po to, żeby zachęcić ludzi do pójścia na film a jednocześnie uświadomić, że seksualność jest piękna, nic się złego nie stało, że widzowie zobaczyli seks analny w kinie a tylko coś dobrego, bo wychodzą podnieceni i zadowoleni. Nie interesują mnie ludzie z problemami seksualnymi, którzy rzecz jasna będą wielce zbulwersowani. Normalnych ludzi seks interesuje i powinien być pokazywany w kinie.

  Poza seksem ciekawi mnie jak zostaną pokazani ci dwaj geje.

  To dwa powody do obejrzenia filmu, seks i geje.

  Na minus, że to szmira amerykańska, ale wstręt do amerykanów czasami doznaje wyjątków, bo zdarza im się napisać mądrą książkę czy zrobić wartościowy film, co nie zmienia faktu, że co do zasady amerykanin to ścierwo i bandyta oraz skrajny debil.

  Suma sumarum, pomysł świetny, pokazujcie filmy homo, ja je uwielbiam!!!!!

  Swoją drogą jedyny film z seksem w kinie to był czas który pozostał, świetny film a widok seksu analnego ładnych towarów tylko wzmocnił wrażenia-)))

  Więcej filmów gay pokazujcie!!! Ja mogę spokojnie zapłacić 2 razy tyle co w kinie, bylebym miał kameralne miejsce w jakiej org homo do oglądania filmów, jakieś kanapeczki i napoje, brakuje tego…

 • vito222222

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  nigdzie jeszcze nie ma repertuaru na piątek…..ale w muranowie znalazłem zapowiedź świetnego filmu – wyjaśnione miłości – towarek z kumpelą spotykają drugiego towarka i oboje zabiegają o jego względy….super wątek i wreszcie coś o największej grupie ludzi – biseksach-))) i to pokazane jak się wydaje bardzo normalnie i zachęcająco, nie jako dziwactwo ale jako coś fajnego-)))

 • bartosz

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  Wyśnione miłości to bardzo fajny film Xaviera Dolana, trochę cukierkowy i sztuczny, ale fajny. Widziałem go na festiwalu. Niestety nie jest on o biseksualizmie ale o obsesyjnym zauroczeniu. Natomiast ten reżyser (młody chłopak, który zresztą sam w nim występuje) zrobił wcześniej dużo lepszy film – Zabiłem moją matkę. Był wyświetlany na festiwalu warszawskim w ubiegłym roku. Pamiętam, że był bardzo poruszający i prawdziwy.

 • Soniasonia

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  Gadu gadu, a tymczasem „Shortbus” to po prostu pornos z fabułą. Dużo bardziej wyrafinowana jest japońska miniseria animowana „Fuyo no Semi” (główny wątek gejowski) albo film „Belladonna of Sadness” (główny wątek hetero, film o wysokich wartościach artystycznych).

 • vito222222

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  bartosz, jeśli chłopak ulega fascynacji chłopakiem to nie jest to biseksualizm?

 • bartosz

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  vito: etykietki, etykietki.. fascynacja jest piękna sama w sobie.. o ile bez szkody dla nikogo. w „wyśnionych miłościach” jednak przedstawiona jest fascynacja chorobliwa, taka, która prowadzi do zniszczenia długiej przyjaźni..

 • vito222222

  [Re: „SHORTBUS” w kinach i na DVD!]

  zgoda ale heteryk nie ulega fascynacji facetem. prawdą jest, że w europie nazywamy orientację seksualną i dzielimy ją na homo, hetero, itp. a u arabów nie ma podziałów, jest tak jak napisałeś, jak się ktoś komuś podoba to stara się go zdobyć i nikt tego nie nazywa hetero czy homo, czyli to jest wyższy poziom niż u nas.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa