Powstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie spotkaniami osób niepełnosprawnych z odmienną niż heteroseksualną orientacją, postanowiłyśmy utworzyć grupę we Wrocławiu. Taka grupa, na razie jedyna w Polsce, powstała w Warszawie. Przyglądałyśmy się jej zakładaniu, pomagałyśmy ją tworzyć. Grupa ta jest na razie w powijakach, ale założycielka postawiła przed nią śmiałe cele. Nadszedł czas na Wrocław!

Pragnęłybyśmy, by osoby niepełnosprawne otwarcie mówiły o swojej seksualności, tym śmielej, im bardziej seksualność ta odbiega od ogólnie przyjętych, niepojętych norm społecznych. Chcemy, by w przyjaznej atmosferze zrozumienia i wspólnych problemów, osoby takie mogły otworzyć się na swoje potrzeby, wymienić doświadczeniami oraz wspierać. Wsparcie i niezbędną wiedzę zapewnić mogą psychologowie, seksuolodzy oraz inni specjaliści, których postaramy się zapraszać.

Jeśli czujesz, że poruszana tu kwestia dotyczy ciebie lub twoich bliskich, zapraszamy. Mile widziane osoby towarzyszące,. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października. Obecnie staramy się o stałe miejsce spotkań, dlatego, gdy zauważymy zainteresowanie tematem, podamy bardziej konkretne informacje. Na razie niech za drogowskaz rozwiewający wątpliwości posłuży kontakt gadu-gadu:
Agata: 6865486

Od redakcji: o szczegółach poinformujemy niebawem, ale gorąco popieramy ideę włączania osób niepełnosprawnych nie tylko do społeczności LGBTQ…

5 komentarzyPowstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ

 • Jakbyco

  [Re: Powstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ]

  Fantastyczna inicjatywa. Po pierwsze, niepełnosprawność w ogóle, jako taka, jest zupełnie nieoswojona w społeczeństwie polskim, więc wszelkie pomysły z nią związane są wartościowe. A już mówienie o seksualności osób niepełnosprawnych, często traktowanych jak dzieci, zupełnie aseksualnie, bez uwzględniania ich potrzeb, to rzadkość warta chwalenia na każdym kroku. A jak się jeszcze dotyka nieheteronormatywnej seksualności… Powodzenia!

  Pamiętam, że widziałam kiedyś w internecie mini-dokument o lesbijce (Amerykance) niepełnosprawnej i na dodatek identyfikującej się jako butch. Ponieważ niepełnosprawność polegała na porażeniu mózgowym, wymagała jeżdżenia na wózku, korzystania z syntezatora mowy i niestety, nadawała charakterystyczny „porażeniowy” wygląd, dziewczyna miała problem z tym, by ludzie traktowali ja jak sprawną intelektualnie i rozmawiali z nią, a nie z jej opiekunką. Walka o swoją seksualność, orientację i tożsamość genderową, jaka ta dziewczyna prowadziła, była wręcz heroiczna. I to w „cywilizowanej Hameryce”, będącej w takich sprawach bardziej do przodu niż my…

 • vito222222

  [Re: Powstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ]

  pomysł przedni ale czy osoby tworzące tę grupę będą umiały wspierać niepełnosprawnych? ja się do tego nie nadaję ale w pełni popieram.

 • Agata

  [Re: Powstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ]

  Witam.

  Postaramy się informować o wszystkim na bieżąco.
  Aktualnie szukam odpowiedniego miejsca do spotkań.

  Dla zainteresowanych podam kontakt do mnie niepelnosprawni.lgbtq@onet.eu

  Pozdrawiam Agata

 • Walpurg

  [Re: Powstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ]

  RAWO! Nie zapominajmy o niepełnosprawnych gejach i lesbijkach!

 • Agata

  [Re: Powstaje grupa wsparcia dla osób niepełnosprawnych LGBTQ]

  http://www.pfonoh.fora.pl/

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa