Będzie kolejna „żywa biblioteka”

Stowarzyszenie Lambda Bydgoszcz oraz Pracownia Kultury Współczesnej serdecznie zapraszają na kolejną Żywą Bibliotekę, którą odbędzie się w Bydgoszczy w czwartek, 16 września 2010 roku.

Żywa Biblioteka to projekt, w czasie którego udostępnimy „żywy” księgozbiór – osoby ze środowisk i grup, które obarczone są stereotypami i na co dzień spotykają się z dyskryminacją.

Wydarzenie to jest organizowane w konwencji biblioteki – „książki”, czyli przedstawiciele i przedstawicielki grup dyskryminowanych, są wypożyczane przez czytelników i czytelniczki, czyli osoby, które bibliotekę odwiedzają. „Wypożyczaniem” książek zajmują się natomiast bibliotekarze i bibliotekarki, czyli gospodarze wydarzenia, którzy czuwają nad przebiegiem wydarzenia.

W ramach Żywej Biblioteki udostępnimy następujący księgozbiór: osoba ze schizofrenią, osoba 40+, osoba homoseksualna, anarchista, osoba niewierząca, wegetarianka, feministka, osoba słabowidząca.

Biblioteka będzie czynna tylko jeden dzień – w czwartek, 16 września 2010 roku – w godz. 12:00-16:00 w księgarni „Kolorowa” przy ul. Batorego 4 w Bydgoszczy.

Do Żywej Biblioteki może przyjść każdy – młodsi, starsi, ci z wyższym wykształceniem i po podstawówce. Zapraszamy niezależnie od wyznania, płci, pochodzenia, orientacji seksualnej, koloru włosów, stanu zdrowia pozycji społecznej. WSTĘP WOLNY!

Zapraszają: Lambda Bydgoszcz, Pracownia Kultury Współczesnej, Księgarnia „Kolorowa”

1 komentarz do: Będzie kolejna „żywa biblioteka”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa