Wiosenno-letnia ''Zadra'' już w sprzedaży!

Podwójną Zadrę – numer wiosenny i letni – będzie można kupić w Empikach i w salonach prasowych Kolportera od 3 sierpnia, a może nawet parę godzin wcześniej. Szukajcie na dolnych półkach w dziale z prasą kobiecą, obok magazynów o pielęgnacji paznokci i fryzur…

Najnowszy numer otwierają teksty z Festiwalu Zadry, w czasie którego świętowaliśmy 10 lat pisma: m.in. dyskusja o kondycji polskich gender studies, rozmowa o feministycznej prasie i literaturze. Czy postulat zapłaty dla kobiet pracujących na rzecz swojej rodziny w domu to feministyczny krok naprzód czy wstecz? Czy dziwi nas, że w Szwajcarii przeciwko budowaniu minaretów głosowało wiele kobiet i feministek? Jak wyglądają najnowsze antyaborcyjne manipulacje w Polsce? Dlaczego na świecie trwa moda na patriarchalne bajki o wampirach? Czy to prawda, że Warmia jest kobietą, a cytologia prowadzi do zapłodnienia? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te intrygujące pytania, przeczytajcie najnowszą Zadrę. 122 strony feministycznych tekstów to odświeżająca, a może nawet wybuchowa porcja czytania na resztę lata.

A redakcja homików.pl szczególnie poleca prozatorski tekst (znanego Wam także z homików.pl) Marcina Wilka pt. „Buraczki”. Rzecz jasna także „Zadrę” w całości, bo jest co czytać!

5 komentarzyWiosenno-letnia ''Zadra'' już w sprzedaży!

 • Peter Pan

  [Re: Wiosenno-letnia ”Zadra” już w sprzedaży!]

  Okładka jest rewelacyjna.
  Jak dla mnie, ta panienka nie musi wcale nosić koszulki informującej, iż jest feministką.
  To raczej widać.

  Ja bym jej raczej doradził, żeby ,,na półkach w dziale z prasą kobiecą” zdecydowała się jednak poszukać ,,magazynów o pielęgnacji paznokci i fryzur”. Mogłaby sobie też oglądnąć jakiś katalog z Vision Express czy Fielmanna … . Kto powiedział, że musi nosić najpaskudniejsze bryle świata?

 • Żenia

  [Re: Wiosenno-letnia ”Zadra” już w sprzedaży!]

  Peter pokaż swoją facjatę, mądralo. Nie znoszę ataków dotyczących wyglądu, bo to zwyczajnie głupie. Zwłaszcza że kierowane są przez anonimowych frustratów. Do każdego można się przyczepić o byle co.

  Właśnie dlatego Zadra jest fajna, bo ma „zwyczajne” okładki, ze zwyczajnymi kobietami i z przystępnymi, ale ciekawymi artykułami.

 • Nie-wilk

  [Re: Wiosenno-letnia ”Zadra” już w sprzedaży!]

  „Artykuł” Wilka jest beznadziejny.

 • Czytelniczka

  [Re: Wiosenno-letnia ”Zadra” już w sprzedaży!]

  Widać, że ktoś powyżej nie miał w ręku gazety, bo jednak to nie jest artykuł, ale co tam – anonimowo można sobie jechać po wszystkich, po co ma być miło w necie…

 • Nie-wilk

  [Re: Wiosenno-letnia ”Zadra” już w sprzedaży!]

  Zapis odczytu, lepiej? ech, dziecko…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa