„Wampiryczne lesbijki” w Klubie Filmowym LGBT

„Wampiryczne lesbijki” w Klubie Filmowym LGBT

Po krótkiej przerwie Klub Filmowy LGBT wznawia działalność. Zapraszamy na pokaz „Vampyros Lesbos”. Pod tym, jakże prostolinijnym, tytułem kryje się jeden ze 192 filmów, jakie wyreżyserował dotąd Hiszpan Jesus Franco. Trudno o lepsze nazwisko dla twórcy zaczynającego karierę w czasach katolickiej dyktatury El Caudillo, choć akurat zrealizowane w 1971 roku „Vampyros Lesbos” podpisał on pseudonimem Franco Manera.

Główna bohaterka filmu, Linda (Ewa Stromberg) jest amerykańską prawniczką mieszkającą i pracującą w Istambule. Każdej nocy miewa ona erotyczne sny z udziałem pięknej nieznajomej. Pewnego razu Linda jedzie w sprawach służbowych na małą, turecką wyspę, gdzie węgierska hrabina, Nadine Oskudar (Soledad Miranda) otrzymała w spadku posiadłość od hrabiego Drakuli.
Film Jesusa Franco jest ciekawym przykładem wykorzystania motywów lesbijskich w kinie komercyjnym i gatunkowym. Pokażemy go w oryginalnej, niemieckiej (!) wersji językowej z polskimi napisami.
Film trwa 90 minut.

Wstęp wolny.

Po seansie tradycyjnie zapraszamy do rozmowy.

Pokaz odbędzie się w siedzibie Krytyki Politycznej Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, ul. Nowy Świat 63 (skrzyżowanie Nowego Świata z ul. Świętokrzyską) w poniedziałek, 23 sierpnia, o godz. 19.00.

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki

3 komentarze„Wampiryczne lesbijki” w Klubie Filmowym LGBT

 • Soniasonia

  [Re: „Wampiryczne lesbijki” w Klubie Filmowym LGBT]

  Wybaczcie, ale ten film nie ma nic wspólnego z prawdziwymi lesbijkami, to tylko obraz męskich fantazji na temat tego, jak zachowują się lesbijki, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością (i nie mówię tu o wampirze). Prawdę mówiąc, równie dobrze moglibyście czytać na głos fragmenty „Wiedźmina” z dwoma bohaterkami robiącymi „ciamciaramcia” – ma to tyle samo wspólnego z rzeczywistością i tak samo jest przesycone stereotypami, a wyszłoby taniej.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: „Wampiryczne lesbijki” w Klubie Filmowym LGBT]

  Za to muzyka do filmu jest wprost fantastyczna. Trochę psychodelii, trochę jazzu, „zakręcona” niemiecka muzyka z tamtych czasów – fascynujące. Filmu nie widziałam, za to mam płytę z muzyką z filmu.

 • Kola

  [Re: „Wampiryczne lesbijki” w Klubie Filmowym LGBT]

  Lesbianizm tak, seksizm nie. Krótko i na temat.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa