Wieczór wyborczy homików.pl!

Po raz pierwszy w historii zapraszamy na wieczór wyborczy organizowany przez medium LGBTQ! Na żywo fakty, komentarze, wyborcze emocje. Jak przyspieszone wybory 2010 wpłyną na nasze sprawy?

19.40 Nadal trwa cisza wyborcza, jeszcze tylko 20 minut!
Relacja konkurencyjna i zaprzyjaźniona na abiekt.blogspot.com!

20.00 Koniec ciszy wyborczej, zaczynamy!

Pierwsze wyniki sondażowe: TVP1: Kaczyński 46,9%, Komorowski 53,1%! TVN: Komorowski: 51,09; Kaczyński: 48,91%

W tekście przedwyborczym zaprezentowaliśmy budzące wielkie zainteresowanie Czytelniczek i Czytelników opinie. Częśc naszej redakcji i przyjaciół ujawnili opcję „wielokrzyżykową”, głosowaliśmy na… Lady Gagę i Hillary Clinton. Uzasadnialiśmy wybór głosu nieważnego. Dziś – jak spodziewane zwycięstwo Komorowskiego wpłynie na sprawy LGBT? Czy ostateczny wynik nie będzie inny?

Za chwilę pierwsze wypowiedzi, zapraszamy do komentowania poniżej i odświeżania strony!

20.07 Pierwsza wypowiedź – Tomasz Szypuła, KPH: Mam nadzieje, że ten wynik się potwierdzi, bo nie dałem się przekonać przemianie Jarosława Kaczyńskiego i chociaż mam wiele uwag do wypowiedzi Komorowskiego, to wydaje mi się, że jest jakaś możliwość dialogu z nim, jakiś punkt wyjścia do dyskusji. Z Kaczyńskim by to nie było możliwe.

20.11 Ewa Tomaszewicz, blogerka: Ciężko cokolwiek komentować, różnica jest niewielka. Jutro rano może obudzimy się w Polsce Kaczyńskiego? Dla mnie nie jest to żadna różnica! Uważam, że obaj panowie to konserwatyści oraz socjaliści, więc nigdy nie wprowadzą wielkich zmian, a na pewno nie po mojej myśli.

20.13 wskazywany przez sondaże zwycięzca Bronisław Komorowski: Nikt nie będzie wyłączony ze wspólnoty! Chcę, by przyszła prezydentura była czymś łączącym, a nie wykluczającym. Hm! Trzymamy za słowo!

20.15 Przerywnik rozrywkowy:
Na Facebooku Mike’a Urbaniaka zdjęcie jego karty do głosowania: oddał głos na Bogumiłę Bobę! W wieczorze Abiekta (zobacz tu) wywiad z kandydatką, która wstrząsnęła przedwyborczym internetem!
Pod postacią Bogumiły Boby i jej męża Jana Olszewskiego kryją się… sprawdźcie sami na fejsie!

20.18 Marcin Teodorczyk, homiki.plZgoda buduje, a Polska jest najważniejsza? Niestety wciąż nie wiemy, różnica w sondażach jest zbyt mała, kto będzie naszym prezydentem. Dziś zagłosowałem na Komorowskiego, choć po poniedziałkowej debacie zarzekałem się, że nie oddam na niego głosu. Zwłaszcza po wypowiedzi na temat związków partnerskich… Jednak moja niechęć do IV RP i Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka, że nie mogłem pozwolić na to, by ktoś tak marny został prezydentem mojego kraju. Liczę na wygraną Komorowskiego.

20.20 Paweł Leszkowicz, kurator wystawy Ars Homo Erotica, obecnie w Muzeum Narodowym: Nie mam pojęcia co mam powiedzieć. Jeżeli PO będzie rządziła to sytuacja będzie się b. powoli poprawiać jeśli chodzi o nasze sprawy, ale nie wprowadzą żadnych zmian. Ja zapraszam nowego prezydenta na wystawę – może jakby zobaczył, to by widział, że nie taki diabeł straszny jak go malują, potrzebny jest jednak kolejny – całkiem inny – rząd. A może jednak Kaczyński wygra? Będziemy mieli pierwszego niezamężnego prezydenta. Choć jego na wystawę bym nie zaprosił.

20.25 Jarosław Kaczyński gratuluje Komorowskiemu i gładko przechodzi do… przyszłych wyborów samorządowych i parlamentarnych. Polska się zmieniła. O tak! To prawda, od homofobicznych rządów 2005-2007 jak najbardziej…!

20.30 Bardzo aktywna u nas w redakcji grupa wielokrzyżykowa znów dała o sobie znać zdjęciem.

20.39 Anna Zawadzka „Anka Zet”: Kandydatka na pierwszą damę dla pana Kaczyńskiego wyraża nadzieję, że jednak wygra pan Kaczyński. Jak przegra to będzie dla mnie wielki smutek! Skoro obecne prawodawstwo, jak powtarzają politycy, nie pozwala mi wziąć ślubu z moją partnerką, a jestem z nią 15 lat, dość dobrze się czuję w białej sukni i to w niej chciałabym stanąć przed urzędnikiem stanu cywilnego, to chciałabym zaproponować białe małżeństwo panu Kaczyńskiemu.

Yga Kostrzewa, Lambda Warszawa: Ja widziałam sondaż dający 51% Komorowskiemu, nie wiem, czy ostateczny wynik jest przesądzony. Załóżmy, że jednak Komorowski i że było jego dobrą intencją „uchylenie drzwi” na nasze sprawy. Powiedział, ,że gdyby na jego biurko trafił projekt ustawy o związkach partnerskich, przynajmniej by się zastanowił. Kaczyński w ogóle o tym nie wspomniał. Dla niektórych jest to otwarcie na dialog, inni tego nie zauważają. To malutki kroczek do przodu, w poprzednie wybory było przecież zupełnie na odwrót!

20.55 Jacek Kochanowski, socjolog Na ostateczne wyniki poczekajmy, wszystko jednak wskazuje na wygraną Komorowskiego. Charakterystyczne jest rozbicie elektoratu lewicowego i LGBT. Cześć uważała za stosowne poprzeć obietnice socjalne Jarosława Kaczyńskiego zapominając o Zycie Gilowskiej, współtwórczyni liberalnego programu gospodarczego PO. Dla LGBT pozostaje niesmak, nie było liczącego się kandydata, który zdecydowanie i pewnie poparł jakikolwiek nasz postulat. Trzeba trzymać za słowo Komorowskiego za pewne ukłony. W czasie pierwszej debaty nie wykluczył podpisania ustawy o związkach. Nie możemy o tym zapomnieć. Tak naprawdę ważne jest teraz podjęcie próby odbudowy środowiska lewicowego na serio przejętego postulatami LGBT.

21.10 Aleksandra Sowa, rzeczniczka prasowa festiwalu Queerowy Maj w Krakowie Myślę, że to wynik ostateczny, bo kilka ośrodków podaje niewielką , ale jednak przewagę Komorowskiego. Mimo wszystko się cieszę – ale rozumiem wszystkich głosujących na Kaczyńskiego ze strachu przed monowładzą PO. Nie rozumiem osób głosujących na Lady Gagę i oddających głos nieważny, to tak naprawdę jak poparcie jednego z kandydatów, ale bez możliwości wyboru, którego! Glosowałam na Komorowskiego. W kwestiach społecznych, np. ważnych dla nas, w kwestiach religijnych, kobiecych, kandydaci wcale się nie różnili, obydwaj są przecież konserwatywni. Ale w moim przekonaniu na korzyść Komorowskiego przemawia to, że PO przesadnie dba o swój wizerunek i poparcie: nie pozwolą sobie np. na pewne wypowiedzi niepoprawne politycznie lub godzące w jakąś grupę społeczną. Dlatego ciesze się, że prowadzi Komorowski – daje nadzieję na to, ze klimat polityczny z okresu władzy PiS nie wróci. Zdecydowanie nie przemawiają do mnie wypowiedzi, że gdyby wygrał Kaczyński, to rzekomo nie miałby tyle siły, by siać ferment przed wyborami parlamentarnymi. Ich wygranie wciąż byłoby dla PiS możliwe. To będzie zupełnie inna kampania i kolejna walka, wszystko się może wydarzyć!

21.15 Zamykamy ankietę homików.pl na temat drugiej tury. Wśród naszych czytelników wygrał… Jarosław Kaczyński (41%)! Bronisław Komorowski zyskał poparcie rzędu 39%, 11% z Was wskazało na głos nieważny, a 7% zamierzało zignorować wybory.

21.20 Przemek Szczepłocki „Multilicus”, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności Wynik był do przewidzenia. Tylko dla niektórych będzie zaskoczeniem, dla tych, uważających że niska frekwencja pomoże Kaczyńskiemu. Dla LGBTQ ten wynik nie jest dobry, ale żaden nie byłby dobry. Nadzieje, że zwycięski Komorowski będzie rozmawiał o naszych postulatach jest nadzieją płonną. Do niczego to nie doprowadzi.

21.25 Piotr Bukowski i Paweł Walczak, współzałożyciele homików.pl, na żywo z Londynu Dziś w Londynie była niezwykle letnia pogoda, która bardziej zachęcała do spacerów czy wypadu nad morze, niż do głosowania. Mimo to Polacy nie zawiedli i ambasada pękała w szwach. Atmosferę dawało się już wyczuć kilkaset metrów od niej, gdzie polskie dyskusje było słychać częściej niż angielskie. W Wielkiej Brytanii nie obowiązywała cisza wyborcza, więc przed ambasadą do ostatniej chwili pikietowali przeciwnicy Komorowskiego, namawiając do oddania głosu na jedynego słusznego kandydata. Dwa tygodnie temu te same osoby także próbowały swoich sił. Wtedy Komorowski w Londynie otrzymał ponad 50% wszystkich głosów.
Jeszcze wczoraj mieliśmy okazję brać udział w London Pride (z której relacja niebawem). Z tęsknotą obserwowaliśmy, jak wszystkie liczące się partie polityczne, od socjaldemokratów, poprzez partię pracy, aż po prawicowych torysów, miały swoje reprezentacje w paradzie. Co więcej, po raz kolejny pochód otwierał prawicowy burmistrz Boris Johnson, który, jak wiadomo, nie należy do wielkich zwolenników emancypacji homików.
Bez względu kto ostatecznie wygra: Komorowski czy Kaczyński, brytyjska parada pokazuje, że można mieć prawicowe albo lewicowe poglądy, ale jeśli umie pokazać się swoją siłę to politycy zaczynają liczyć się z każdym głosem.

21.30 Tomek Sikora, współautor bloga hodowlaidei.blogspot.com Jako osoba, która z pełnym przekonaniem oddała głos nieważny, nie cieszę się z (domniemanego) zwycięstwa Bronisława Komorowskiego, dokładnie tak samo, jak nie cieszyłbym się ze zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego. Na pewno uderzyło mnie wypowiedziane przez Komorowskiego zdanie, że „zwyciężyła demokracja”, co świadczy, moim zdaniem, o niebezpiecznym zagarnianiu demokracji przez PO pod hasłem narodowej „zgody”, co w domyśle oznacza tyle, że Kaczyński nie reprezentuje demokracji. Bardzo niebezpieczna jest sytuacja, w której rządząca partia decyduje, co wchodzi w zakres demokracji, a co nie (np. żądania różnych wykluczonych grup społecznych). Cieszy mnie prestiżowa porażka PO (przypomnijmy, że ambicją Komorowskiego było zwycięstwo w pierwszej turze) – być może PO zrozumie, że dobrym pi-arem i Złym Kaczorem nie tak łatwo zdobyć głosy bardziej postępowej części społeczeństwa. Martwi mnie natomiast fakt, że Kaczyński rozpoczyna właśnie marsz po REALNĄ władzę, czyli po zwycięstwo w wyborach parlamentarnych (a nie trzeba chyba dodawać, że jako premier jest on o wiele groźniejszy niż jako prezydent). Martwi mnie również los lewicy: z jednej strony PO prawdopodobnie skręci nieco na lewo, żeby poszerzyć elektorat, z drugiej strony wiele osób szukających skutecznej alternatywy dla PO nie zechce stawiać na słabą lewicę, tylko na silne PiS. Pamiętajmy, że bez możliwości podtrzymywania prezydenckiego weta, lewica traci ostatnie narzędzie realnego wpływu na politykę rządu. Nie wierzę, żeby środowisko LGBT cokolwiek uzyskało w sytuacji peowskiego monopolu władzy; już szybciej gotów jestem uwierzyć, że związki partnerskie zalegalizuje w przyszłości całkiem możliwa koalicja PiS-SLD. Środowisku LGBT pozostaje nie tyle „dialog” z władzą (bo ten – jeśli w ogóle można o nim mówić – jest ze strony PO ewidentnie udawany), ile odważne, konfrontacyjne stawianie żądań. Choć przy słabej lewicy nie bardzo wierzę w skuteczność tej (lub jakiejkolwiek innej) strategii.

22.00 Palikot w swoim żywiole, oby proroczo – Wygrana Bronisława Komorowskiego oznacza wygraną z klerem, który twierdził, że głosowanie na Komorowskiego to grzech śmiertelny – stwierdził poseł Janusz Palikot po ogłoszeniu pierwszych wyników II tury wyborów prezydenckich.
źródło: gazeta.pl

22.35. W oczekiwaniu na pierwsze wyniki PKW, choć emocje już nieco opadły„Głosowanie na Lady Gagę” stało się przysłowiem branżowym tych wyborów jako krytyka bądź aprobata oddania głosu nieważnego (co zapoczątkował pewnien red. homików…). Ale powiedzcie, czy taka prezydentka byłaby zła? Tutaj możecie sprawdzić, że Poker Face sprawdza się w każdej sytuacji…

22.40 Komentarz AbiektaNajważniejsze pytanie tych wyborów – dlaczego 30 procent wyborców Napieralskiego poparło Kaczyńskiego? Mamy tak krótką pamięć, a może u nas już nie ma lewicy? Jak się okazuje wyborcy „lewicowi” są mało zdyscyplinowani i trochę mnie to przeraża. Owszem głosowanie na Komorowskiego to była decyzja „z zaciśniętymi zębami”, ale już żeby głosować po Napieralskim na Kaczora to dość oryginalny pomysł.
Przypominamy, że na www.abiekt.blogspot.com toczy się równoległa relacja wyborcza. Zapraszamy!

23.00 Pierwsze wyniki PKW po przeliczeniu głosów z 20,94% obwodów: Komorowski – 50,61%, Kaczyński – 49,69% głosów – tak naprawdę każdy z nich może być prezydentem, różnica głosów minimalna!

23.30 Na razie tylko różnica 39 000 głosów między kandydatami, to tak naprawdę żadna różnica. Czy obudzimy się w Polsce Kaczyńskiego? A może to nie robi Wam różnicy?

23.41 Redakcja – Olśniło nas, plusem jest to, że ta nudna i nieznośna kampania się zakończy wreszcie! I tym optymistycznym akcentem żegnamy się dziś z Wami! Dziękujemy za to, że byliście z nami. Widzimy się w „nowej” – lecz wciąż konserwatywnej – Polsce!

00.14 A jednak Kaczyński?? Wyniki z 51% obwodów dają minimalną przewagę Kaczyńskiemu. Wznawiamy wieczór wyborczy live!

00.20 Wojciech Szot Różnica między kandydatami jest minimalna w perspektywie osób LGBT. Jednakże wygrana Jarosława Kaczyńskiego spowodowałaby powiększenie się pola konfliktu w Polsce. Nie ułatwi to nam debaty z rządzącymi. Czekamy na dalszy ciąg wydarzeń. Wszystko się może zdarzyć!

00.25 przerywnik rozrywkowy, legendarna kandydatka z facebooka dr med. Bogumiła Boba i jej mąż Jan Olszewski reagują live na wyniki wskazujące na Jarosława Kaczyńskiego: Wyniki zostały sfałszowane, wygrywam ja! Fałsz w tych wyborach był od samego początku! Trzy dni temu odnalazły się moje teczki w IPN, miałam być TW Carycą, to pokazuje jaka jest polityka w tym kraju! A więc flagi w dłoń, pod twoją obronę, różaniec część bolesna i do przodu! Wszyscy głosujemy na Bobę bo Polska to Boba! Oto Bogumiła Boba na facebooku

00.40 Michał Zygmunt, pisarz W tej chwili może zdarzyć się wszystko. W skali 14 milionów głosów 60 tysięcy przewagi Kaczyńskiego to tyle, co nic. Myślę, że Komorowski jednak wygra. To dobrze, że stanie się to po ciężkiej walce i bezsennej nocy. Być może liderzy Platformy Obywatelskiej uzmysłowią sobie, że drugą turę wygrywa się w tym kraju dzięki głosom lewicy.
Kaczyński pewne gesty pod adresem lewicy wykonał (choć wyglądało to kuriozalnie, jak w Sosnowcu, gdy kandydat PiS ze skrzywioną z obrzydzenia twarzą wychwalał Edwarda Gierka). Komorowski nie przedstawił pod adresem lewicowego wyborcy żadnej oferty, przekonany o konieczności, przed jaką stali rzekomo wyborcy Napieralskiego. Ten brak oferty może przesądzić o jego porażce.

00.45 Ewa Tomaszewicz, blogerka Zapytaliśmy o rolę głosów nieważnych, oddano ich niemalże 92 tysiące a różnica Kaczyński – Komorowski wynosi teraz 64 tysiące: Głosy nieważne stanowią więcej niż różnica pomiędzy Kaczyńskim i Komorowskim. Teraz jeśli Kaczyński wygra tak minimalnie to pokaże to, że warto walczyć o głosy nawet najmniejszych mniejszości. Głosy nieważne zostaną wykazane jako najważniejsza mniejszość. I to jest ta ironia losu – trzeba zabiegać nawet o najmniejsze mniejszości.

01.00 Nikt nie ma ochoty spać! Czekamy na wyniki PKW o 01.10. Nie podliczono jeszcze Wrocławia, Warszawa jedynie w 30%… Wyścig trwa!

01.00 Wyniki z 80,39% obwodów: Kaczyński 48,68%. Komorowski: 51,32%.

01.15 na zakończenie jakże emocjonującego wieczoru: Jakub Janiszewski, dziennikarz TOK FM: Żaden z kandydatów nie był „moim”, ale wolałem Komorowskiego. To co różni obu tych panów nie jest różnicą stylu. Kaczyński miał zawsze zapędy antyinstytucjonalne i antysystemowe. Po prostu, w sposób dość widowiskowy, PiS podważało system demokratyczny w Polsce. PO przy całej mojej niechęci tego nie robiła.
Potencjalne zwycięstwo Jarosława, które właśnie stało się niebezpiecznie realne, jest bowiem 1:10, dedykuję więc wszystkim którym było „obojętne”. Jesteście, kochani, niezwykle narcystyczni. Tak nie wypada, chyba, że jest się w liceum. Wtedy widząc nieprawości świata mówi się: „Jak tak, to ja nie chcę takiego świata”.
Zaraz po tej buńczucznej deklaracji należy wydorośleć i zrozumieć, że moment działania jest zawsze tu i teraz, nawet jeśli ogranicza się do wyboru między dżumą a salmonellą. I jedno, i drugie jest niebezpieczne dla zdrowia, ale przynajmniej salmonellozę wiadomo jak leczyć.
Bądźmy jednak dobrej myśli. Może do rana jakieś liczebnicze czary-mary nastąpią i gibnie się jeszcze na stronę Komorowskiego. Wolę, mimo wszystko walczyć z PO niż z PiS. PiS wydaje mi się niebezpiecznie szalony, a Platforma zwyczajnie zła. Wariatów boję się bardziej.

Do napisania rano!

81 komentarzyWieczór wyborczy homików.pl!

 • marcin

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Boje się o wyniki jak cholera – tym stwierdzeniem akurat nie złamię ciszy wyborczej, czekam na relacje przed tv i z wami przed kompem.

 • antoś

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Przecież już wiemy, że wygra ****sław K*****ski!

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  i pewnie wygrał komorowski 😉

 • dubiduu

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  mała różnica, poczekam do rana 😉

 • marcin

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  nie wiadomo w sumie kto:(

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  W TVN jak ostrożnie tym razem 😉

 • republika-demokratyczna

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Mało istotne kto wygra, składam wyrazy serdecznego współczucia wszystkim ludziom pragnącym postępu i sprawiedliwości społecznej

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  A który kandydat miałby nam tę sprawiedliwość zapewnić? 😉

 • junior

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  A jak będzie remis?

 • republika-demokratyczna

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  nikt z PO lub z PiSu nawet nie z SLD

 • Soniasonia

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Żaden z tych, którzy w tym roku startowali…

 • Loth

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Lepszy Komorowski, niż Kaczyński – czy nasze sprawy pójdą do przodu, to pewnie zależy od…. nas 🙂

 • KaFor

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  i ta ostania odpowiedź / komentarz (Lotha) najlepiej oddaje wizję tego co powinno się dziać w sprawach LGBT w następnych tygodniach, miesiącach i latach

 • Zdrugotany

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  „Uważam, że obaj panowie to konserwatyści oraz socjaliści, więc nigdy nie wprowadzą wielkich zmian, a na pewno nie po mojej myśli. EWA TOMASZEWICZ

  Komorowski socjalistą? Kaczyński socjalistą? Czy Ewa się w ogóle orientuje w szerszej polityce, oprócz kwestii LGBT, rozumianej liberalnie?

  Aż ręce opadają.

 • ja za ewą

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  ja się zgadzam z ewą, i komorka i kaczka to taki socjalizm w starym, 19 wiecznym stylu. a to tyle a tyle kaski damy na mleko dla dzieci, a to na to i na to… rozdawnictwo populistyczne, a jak co do czego – jak pisze kochanowski, zyta gilowska trzęsie budżetem!

 • Absolutely Fabulous

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  No oczywiście że socjaliści – specjaliści od rozdawnictwa. Nie wierzę, że ktoś jeszcze uważa PO za partię liberalną. Po procesie w słów o prywatyzacji szpitali?!

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Ach te samolubne i bezdzietne lesbijki 😉

  Od kiedy Kochanowski to autorytet w kwestiach ekonomicznych i z zakresu polityki gospodarczej?

 • marecki

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Prostackie komentarze (zwłaszcza strony pisowskiej) zrównują wynik wyborczy z poparciem dla swej partii , podczas gdy wielki odsetek wyborców głosował PRZECIW niechcianemu kandydatowi.

 • Almodovar

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Jak Sowa nie powtarza czyiś mądrych słów (co zwykle robi), tylko sama się produkuje, to wali takie niemądre androny, że głowa boli!!

 • Zdruzgotany

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  A to bardzo wykrzywionym i niepoprawnym znaczeniem „socjalizmu” operujecie.

 • Tomek Kulesza

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Po dlugim namysle postanowilem w koncu wybrac mniejsze zlo.

  Zaglosowalem na Cthulhu :p

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Socjalizm (zwłaszcza 19wieczny, chociaż ja mówiłbym raczej o 20wiecznym socjalizmie a 19wiecznym kapitalizmie…) to przede wszystkim uspołecznione środki produkcji. Koniec, kropka.
  Dziś tego nie proponuje nawet SLD. Ale jak ktoś jest specjalistą od LGBT, to nie można zbyt wiele wymagać z ekonomii. Skrajnym liberałom radzę używać argumentów na temat nadmiaru centralnego planowania – to brzmi odrobinę lepiej. Poza tym nie rozumiem zupełnie, dlaczego pomysły skrajnie liberalne gospodarczo nazywa się „ekonomią”, a prawie każde posunięcie z zakresu polityki gospodarczej to „socjalizm”. Fajnie jest operować sloganem, ale to za mało. Polityka, zwłaszcza gospodarcza, to nie gej-parada.

 • zewsząd i znikąd

  [„Będziemy mieli pierwszego niezamężnego prezydenta”]

  Czy p. Leszkowicz się przejęzyczył (dość się z tego, przyznam, uśmiałam), czy to taka… aluzja? 😉

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Socjalizm to przede wszystkim interwencjonizm i redystrybucja. Poziom jednego i drugiego jest w tym kraju obsceniczny.

  Dalej, kiedy mamy Dzien Wolnosci Podatkowej? Oficjalnie byl ~tydzien temu. Dla wielu malych i srednich przedsiebiorcow – czyli osob ktorych wklad w gospodarke jest najwiekszy, i ktore jednym malym strajkiem moglyby sparalizowac kraj skuteczniej niz cala seria wielkich trzesien ziemii – po policzeniu wszystkiego ten dzien wypada pozniej.

  PO mniejszym zlem? Pamietacje 3×15? PO wydymalo wlascicieli malych firm rownie pieknie jak SLD osoby homo grzebiac projekt Szyszkowskiej. I gdzie jest ten ich rzekomy „liberalizm gospodarczy”?

  Dalej, ostatnio w znajomej firmie szukali sprzataczki. Tak, wiem, kiepska praca, ale – chcialoby sie powiedziec – lepsza niz zadna, zwlaszcza ze oferowali jednak uczciwe pieniadze, a nie te przyslowiowe „6 setek za 12 godzin w kasie”. Nie tutaj. Tutaj bardziej oplaca sie ssac zasilki, szukanie trwalo tyle ze mozna by pomyslec ze chodzi o jakiegos superwykwalifikowanego specjaliste. Gdzie jest to mityczne bezrobocie jesli jak przychodzi co do czego nie mozna znalezc pracownika fizycznego do pracy ktora moglaby wykonywac dobrze wytresowana malpa? Tylko w kraju socjalistycznym brak pracy jest lepszy niz jakakolwiek praca.

  Wiec tak, mamy socjalizm, PO i PiS sa partiami socjalistycznymi, a o tym jak bardzo wiekszosc dowie sie kiedy bedziemy miec nie druga Irlandie, a druga Grecje.

  Jak mawiali starozytni francuzi – laissez faire, for f*ck’s sake!

 • Erico

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Socjalizm, kapitalizm, mam wrażenie, że Polacy i tak podejmują decyzję emocjonalnie i nieracjonalnie. Jest to jedna wielka ruletka, więc dyskusja o ekonomii i socjalizmie nie ma sensu.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Nieprzemyślane zasiłki to socjalistyczne rozdawnictwo. I to jest szkodliwe.
  Ale bezpłatna edukacja czy dostęp do służby zdrowia na obecnych zasadach albo np. umiarkowana progresja podatkowa to zupełne co innego.

  Leseferyzmowi mówię NIE. 🙂 Przecież to już dawno umarło.

 • niunios

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Mamy kolejnego prezydenta na K… mac

 • miś

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Boję się, że obudzę się rano i dowiem się, że Kaczyński jest nowym prezydentem!!!

 • Emi

  [Czy ktoś mi odpowie?]

  Dlaczego wśród osób z kręgu LGBT Kaczyński cieszy się takim poparciem??? Kompletnie tego nie rozumiem.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: NA ŻYWO: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  1. Gdzie to poparcie?
  2. A dlaczego Komorowski ma się cieszyć tym poparciem?

 • Twoje imię 11

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Krzysiu, nie bundź taki mundry, obejrzyj wyniki sondy na homikach.
  Aha, póki co, po danych z 50% komisji Kaczyński PROWADZI, ma 50,5%.

 • Erico

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  co za czasy! czy ja mogę w końcu pójść spać spokojnie?

 • marcin

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  no, k****** nie zasnę!

 • Macgajwer

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  No to ladnie…

 • niunios

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Przysnalem troche i oto jestem w innej Polsce niz godzine temu. Ide spac – za godzine znow bedzie inaczej.

 • Erico

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Ile razy można otwierać i zamykać szampana?
  A swoją drogą, nadal trwa walka tak naprawdę pomiędzy Polską mieszczańską, a Polską wiejską…

 • Goldar

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Znów jesteśmy w Polsce Komorowskiego

 • antykaczka

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Teraz Komorowski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @ ktoś tam

  Sonda na homikach? Przecież tutaj może każdy klikać praktycznie bez ograniczeń.

  @ Erico

  Tak się składa, że prezydenta wybierają obywatele i każdy ma jeden głos niezależnie od tego, gdzie mieszka, jakie ma wykształcenie, jakiej muzyki słucha i z kim śpi. Z obserwacji wnioskuję, że bezrefleksyjnie wybierają zarówno wyborcy Komorowskiego, jak i Kaczyńskiego. Sam nie głosowałem na Kaczyńskiego i nie do końca odpowiada mi mentalność pisowska, ale i tak nie rozumiem twojego sposobu myślenia. Po pierwsze: co to jest polska wiejska? Po drugie: dlaczego określenie „mieszczańska” nie kojarzy mi się dużo lepiej od określenia „wiejska”? Ponadto dziwi mnie, że oponent PiSu posługuje się sformułowaniami, które wprowadzają nowy podział podczas, gdy kandydat Komorowski chce jednoczyć…

  Teraz będę zastanawiał się, czy gej-parady są bardziej wiejskie, czy mieszczańskie. Ot, zagadka. 😉

 • d.biskupa

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Kuba Janiszewski na prezydenta!!!

 • Stefan

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Przewiduje dogrywke, jak np bedzie z 10% glosow niewaznych to moze sad orzec ze te niewqazne wybory mialy wplyw na wyboty

 • Dżuma

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Kubo Janiszewski , dżumę też można wyleczyć, a na salmonellozę można umrzeć. Wariatów należy unikać, a zło tępić. Łatwiej wybrać mniejsze (????) zło, niż się nie godzić na żadne zło. Tu nie ma mniejszego czy większego zła, tu jest samo zło.

 • Max

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  jednak Komorowski, jeszcze 5% obwodów i będzie pewne. dla mnie to ulga niewątpliwie.

 • Erico

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  slowa, slowa, rownie dobrze mozna powiedziec Polska prowincjonalna i drobnomieszczanska. Chodzi o uswiadomienie sobie, ze az polowa z tych, ktorzy postanowili zaglosowac w ogole uwierzyla w wizje Polski Kaczynskiego: pelna podejrzen, spiskow, knowan, wplywow rosyjskich itd.
  A tamta druga polowa uwierzyla w ojca pieciorga dzieci, afiszujacego sie tym ojcostwem, zachowawczego swiatopogladowo i malomiasteczkowego wlasnie. Chociaz otwartego na zmiany przynajmniej…
  A to wlasnie pokazuje, jaki ogrom pracy przed nami…

 • :)

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  detrollator – seksizm i chamstwo na homikach nie przejdzie i będziemy bez ceregieli usuwać komentarze obrażające ludzi.

 • zewsząd i znikąd

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Ejże, ludzie, czepianie się wyglądu Komorowskiej to już naprawdę lekkie chamstwo. Warto pamiętać, że ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ ludzi jest daleka od „doskonałej” urody.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Krytykowanie wyglądu Komorowskiej jest gorsze niż dyskryminacja gejów i lesbijek. Kto to robi, pozbawia się moralnego prawa do „walki” o prawa osób LGBT.

 • mmm

  [„Myśmy tego nie obiecywali”]

  Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana, czy Komorowski i Platforma Obywatelska zrealizują postulaty podnoszone w kampanii, a skierowane do elektoratu Grzegorza Napieralskiego (m.in. o in vitro, Karcie Praw Podstawowych, związkach partnerskich), odpowiedziała: – Myśmy w ogóle tego nie obiecali. Grzegorz Napieralski nas nie poparł.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Odnośnie słów HGW: chyba ma kobieta rację. Obiecywali związki partnerskie? Ja tego nie słyszałem. Albo to in-vitro? Komorowski jest za, ale czy powiedział, że to będzie załatwione? Pewnie gdyby trafiła do niego stosowna ustawa, podpisałby ją, ale nikt przecież nie obiecał, że trafi…

  @ quiz

  Nie mam kompleksów, o jakich piszesz. Nie mam też kompleksów związanych ze swoją orientacją. 😉 Dziwi mnie, jak można domagać się praw dla gejów czy lesbijek, a śmiać się z kobiety, która po urodzeniu pięciorga dzieci, w wieku około 60 lat, jest po prostu gruba. Po pierwsze: wzywam DETROLLATORKĘ do usunięcia wulgarnych słów z twojej wypowiedzi. Po drugie, współczuję tobie i tobie podobnym sposobu myślenia, płytkości i ograniczeń umysłowych.

 • Absolutely Fabulous

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @krzsz1986
  Czepianie się wyglądu to brak kultury, ale nawet niekulturalni ludzie zasługują na równe prawa, tak że z tym moralnym prawem bym nie przesadzała. Choć oczywiście zgadzam się z Tobą, że teksty o wyglądzie nowej pierwszej damy są żenujące.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @ Absolutely Fabulous

  Jeśli ktoś krytykuje w taki sposób wygląd Komorowskiej czy kogokolwiek, a mimo to domaga się jakichś praw dla osób LGBT, to można śmiało przypuszczać, że nie rozumie istoty tolerancji, którą stanowi szacunek dla człowieka, a jedynie troszczy się o swój interes. W tej sytuacji zawsze może usłyszeć, że prawa osób LGBT nie są w interesie całego społeczeństwa. (bo raczej nie są)

 • Tomek Kulesza

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Rowne prawa do uzywania mowy nienawisci to jednak dla mnie nowa koncepcja 😉

 • Erico

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Racja, te komentarze sa ponizej krytyki.

 • Absolutely Fabulous

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @Tomek
  Chodzi mi o równe prawo do zawierania związków, którego Krzyś krytykującym wygląd Komorowskiej odmawia. Ja natomiast uważam, że równe prawa należą się każdemu, niezależnie od tego, jakim burakiem jest:)

  @krzsz1986
  Demagogia. Bycie burakiem nie świadczy o troszczeniu się wyłącznie o własny interes, ale o byciu burakiem. Swoją drogą, żal mi ludzi, którzy nie mają większych problemów niż ten, jak ktoś wygląda.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @ Absolutely Fabulous
  Nie odmawiam prawa do związków nikomu. Na razie tego prawa zresztą nie ma. Chodziło jedynie o moralne prawo do walki o prawa osób LGBT pod hasłem tolerancji, itp.
  Bycie burakiem nie świadczy o troszczeniu się jedynie o własny interes, ale może świadczyć o bardzo wybiórczym, wypaczonym podejściu do tolerancji, co przekłada się na wykorzystywanie całej idei tolerancji bez jej zrozumienia jedynie we własnym interesie.

  @ T. Kulesza
  A kto domaga się równego prawa do mowy nienawiści? Chyba tylko ci, którzy krytykują nadwagę prezydentowej.

 • Jakbyco

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Wiem, że Detr. nie lubi linków bez komentarza, więc najpierw link, a zaraz cytat:
  http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/DuninOkopySwietejTrojcy/menuid-197.html?comment_id=12026&joscclean=1
  „ta przegrana [Kaczyńskiego] może okazać się wygraną w przyszłości. Obóz PiS wzmocnił się, a jako opozycja będzie zbierał punkty za krytykowanie rządu. Natomiast kandydat PO z trudem został doczołgany do mety. Pomogli mu polscy inteligenci, drżący ze strachu przed Kaczyńskim. Takie okopy Św. Trójcy, w których zdegenerowani arystokraci bronią się przed motłochem. „

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Polacy stracili szansę na wykończenie PiSu, trzeba było dać prezydenturę Kaczyńskiemu.Pod jego nieobecność w Pisie pożarliby się o wadzę a opowiastki w stylu Kaczyński by zepsuł opinię za granicą są z lekka przesadzone bo jak można zepsuć coś co od dawna jest zepsute?Niestety w Polsce jak się chce kogos pozbyć to trzeba mu dać „wadze” patrz LPR, Samoobrona itp.

 • Loth

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  „Obóz PiS wzmocnił się, a jako opozycja będzie zbierał punkty za krytykowanie rządu”

  Obóz czy Jarosław Kaczyński? Biorą pod uwagę I turę, to raczej lewica się wzmocniła – ciekawe czy takie poparcie jak miał Napieralski utrzyma się w wyborach samorządowych/parlamentarnych.

 • Tomek Kulesza

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  A, to przepraszam. Żle zrozumiałem, myślałem, że argument był za tym, że swobodnie można jeździć po żonie Komorowskiego, bo każdy ma równe prawa się wypowiadać. My bad.

 • fan

  [W więzieniach 91,9 proc. – Komorowski, 8,1 proc. – Kaczyński]

  W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów – podał w poniedziałek Centralny Zarząd Służby Więziennej.

 • Loth>Fan

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  I co w związku z tym?

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  A w szpitalach psychiatrycznych? Z całym szacunkiem dla chorych, czytałem, że w pierwszej turze wygrywa tam Kaczyński. Podobnie jak Olechowski wśród głosujących w… Korei Północnej.

  Tylko jaki sens ma wyszukiwanie takich „ciekawostek”? 😉

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Taki, że Komor gwarantuje przestępcom tak jak i cała PO łagodne kary.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  O tym przecież już było. 😉
  Z której strony kary są łagodne? Czego można jeszcze chcieć w tym zakresie?

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  „Z której strony kary są łagodne? Czego można jeszcze chcieć w tym zakresie? ” Po przeczytaniu tego co napisałeś ręce mi opadły.

 • Madzia

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @krzsz1986 – w kwestii szpitali psychiatrycznych to zapewne już ty sie najlepiej orientujesz…

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @ Madzia
  Śmieszą mnie takie teksty jak twój i takie osoby jak Ty. 🙂 Nie wiem, co chciałaś osiągnąć, pisząc to. Poprawić sobie humor? 🙂 A może dyskryminujesz osoby z chorobami psychicznymi (do których akurat ja się nie zaliczam)? Cóż, od dawna czułem, że w środowisku LGBT jest dużo nietolerancji…

  @ republika-demokratyczna
  Dobrze, że tylko ręce. 🙂 Ciekaw jestem, konkretnie jakie zmiany proponujesz. Wtedy będę mógł ocenić, czy się z Tobą zgadzam, czy nie. W przeciwnym wypadku skąd mam to wiedzieć? Na pierwszy rzut oka, wydaje mi się, że zmiany w tej materii nie są konieczne.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  „Taki, że Komor gwarantuje przestępcom tak jak i cała PO łagodne kary.”

  Czym to sie rozni od PiSu i SLD?

  Kary dla „zwyklych” przestepcow za przestepstwa przeciw zyciu, zdrowiu i wlasnosci prywatnej „zwyklych” obywateli sa i byly smiesznie niskie bez wzgledu na to ktora opcja akurat miala wiekszosc. Poblazliwosc polskiego „wymiaru sprawiedliwosci” wobec np. gwalcicieli jest juz legendarna, z mordercami jest niewiele lepiej. Ale pomyl sie w picie to Cie ukrzyzuja (autentycznie za maly blad w podatkach mozna dostac wiecej niz za gwalt).

 • QUASIMODO

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Widząc co poniektóre komentarze miłośników liberalizmu gospodarczego robi się słabo. No cóż 20 lat trapi szokowej pewnego neofity w ekonomi zrobiło niezłe pranie mózgu. Socjalizm to nie rozdawnictwo. Socjalizm to sprawiedliwy podział dóbr wypracowany przez ogół społeczeństwa. Zwolennikom liberalizmu w gospodarcze proponuje przenieść się do.. PRLu
  Przy każdym legitymizowaniu przez patrol MO funkcjonariusz pytał się nie tylko o dane personalne ale i o miejsce zatrudnienia. Gdyż obowiązywał nakaz… pracy. Tak moje drogie dzieci wiec nie piszcie o rozdawnictwie i podobnych mitach.

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @ Lilianne
  oczywiście masz rację (niestety) w tej chwili żadna opcja polityczna nie jest zainteresowana by cos z tym fantem zrobić.
  rok temu koledze z pracy szczeniak zabił żonę bo prowadził po pijanemu, max kara jaką mógł dostać to było chyba 12 lat, dostał 9 a wyjdzie pewnie po 5 za dobre sprawowanie a powinien do końca życia tłuc kamienie!

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @ republika-demokratyczna
  To co się stało to straszna tragedia i nie zwykły wypadek, bo faktycznie można wskazać winnego. Jest wiele osób, takich jak np. ja, które uznają karę 9 lat więzienia za wystarczająco surową. Serdecznie współczuję straty żony temu koledze, ale nie wydaje mi się, by więcej niż 9 czy 12 lat więzienia było konieczne.
  „Do końca życia tłuc kamienie” – to są wyjątkowo żenujące słowa. Mylisz karę z zemstą. Kara to nie zemsta. Jazda po pijanemu świadczy o poważnej demoralizacji, ale nie można tego zrównać ze świadomym, celowym pozbawieniem życia. Ale dzięki na konkret. Przynajmniej wiem, że się z Tobą nie zgadzam.

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Wierz mi, że Twoje słowa „9 lat więzienia wystarczająco surowe” są dla mnie równie żenujące.

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Cóż, przynajmniej miałeś okazję dowiedzieć się, czemu żadna opcja polityczna nie widzi w tej materii „fanta”, z którym coś należałoby zrobić: po prostu kara to nie zemsta. Może dzięki temu nie będziesz dziwił się do końca życia, dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  O tym ile powinno sie dostawac za spowodowanie wypadku ze skutkiem smiertelnym jadac po pijaku mozemy dyskutowac dlugo i raczej nie dojdziemy do porozumienia, ale sa przypadki do bolu jednoznaczne – morderstwa z premedytacja 5-10 lat, czy gwalt 1-3 lat. To powinno byc MINIMUM 25 i 10 lat, i bez pie… kombinowania ze „sprawca walil ofiare bejzbolem w glowe, ale nie chcial zabic, wiec udajmy ze to ‚pobicie plus spowodowanie smierci niechcacy’ ” albo juz przyslowiowego „tak, zgwalcil, ale nie mozemy mu marnowac zycia za jeden wybryk”.

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @Krzsz
  Popełniasz takie samo nadużycie jak obrońcy życia poczętego, oni twierdzą, że zarodek to człowiek, Ty z uporem maniaka twierdzisz, że surowa sprawiedliwość to zemsta.Zastanawia mnie jeszcze Twoja niczym nie uzasadniona pewność w twierdzeniu, że będę się dziwił do końca życia a ono lubi sprawiać różne niespodzianki więc doradzam więcej ostrożności w wyciąganiu wniosków tego typu.MfG

 • krzsz1986@o2.pl

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Kara którą zaproponowałeś za to, o czym piszesz moim zdaniem nie byłaby sprawiedliwa i tyle. Życzę zdrowia 🙂

 • Absolutely Fabulous

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Człowiek, który 4 lat temu zabił 5 osób na moście Grota-Roweckiego, bo zachciało mu się jechać 160 km na godzinę tam, gdzie jest ograniczenie do 40, dostał 8 lat w zawiasach. Bo miał plecy.

  Co też pięknie odzwierciedla ułomność naszego wymiaru sprawiedliwości.

 • republika-demokratyczna

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  @Krzsz
  Dziękuję za życzenia zdrowia choć mógłbyś się zdobyć na coś mniej oficjalnego np.ściskam albo całuję 😀 No cóż Tobie też życzę zdrowia 🙂

 • junior

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Ooo, milutko się robi. Kontynuujcie chłopcy 🙂

 • Zen

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  Kara powinna być nieuchronna, a więzienie powinno resocjalizować – jestem za tym, a nie za dowalaniem lat. Ta polityka za czasów Kaczyńskiego jako ministra sprawiedliwości spowodowała przeludnienie więzień. I nie zgadzam się, by pijani rowerzyści czy alimenciarze trafiali do paki, gdzie ich miesięczny pobyt jest równy dwóm moim pensjom miesięcznym. Powinni mieć możliwość odpracowania swoich czynów, pracy na rzecz miasta albo potrzebujących (hospicja, domy pomocy). Jestem przeciw zaostrzaniu kodeksu karnego, a za egzekwowalnością praw.

 • Masza

  [Re: Wieczór wyborczy homików.pl!]

  A ja proponuję, żeby wszystkich z więzień wypuścić, tak w imię „Zgoda buduje”. Jak polityka miłości, to polityka miłości a nie jakieś czarne kaczory! Miłość Donka i Bronka zresocjalizuje i naprawi wszystkich. W końcu to cudotwórcy, nie?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa