Quo vadis TIMM?

W listopadzie 2008 r. niemiecki gejowski kanał TV Timm (Sender für schwule Männer) nadał swój pierwszy program. Kilka miesięcy temu operator kanału, firma Gesellschaft Deutsche Fernsehwerke, zgłosił postępowanie upadłościowe. Od tego czasu przyszłość stacji jest zagrożona. W maju zwolniono 25 pracowników. W sierpniu ma zapaść ostateczna decyzja, czy i w jakiej formie istnieć będzie pierwszy niemiecki gejowski, jeszcze-niepłatny, kanał telewizyjny.

Wierzyciele rozważają możliwość przekształcenie kanału Timm w kanał komercyjny typu „Pay-TV-Sender”.

Już w lutym zaprzestano emisji programu z satelity Astra. Timm znikał też powoli z kablówek oraz z platformy Zattoo. Obecnie nieliczne możliwości oglądania stacji Timm to jedyna, pozostała kablówka – kolońska NetCologne oraz T-Home Entertain. Program oferuje zaledwie powtórki z okresu niedawnej świetności.

(jbog)

1 komentarz do: Quo vadis TIMM?

  • Darius

    [Re: Quo vadis TIMM?]

    Przyszłość kanałów dla mniejszości seksualny jest trudna większość ma problemy lub upadła lub nie powstała wcale. Podobnie było z włoską GAY TV ze względu na niskie dochody, zamknięto w 18 grudnia 2008. QTN przestał regularne nadawać w lutym 2006 wśród zarzutów miedzi innymi niekompetencja kierownictwa stacji i długi. PINK TV francuski, od jesieni 2007 roku, z powodu problemów finansowych, Pink TV emitowany jest tylko przez dwie godziny dziennie dzieli czas antenowy z kanałem erotycznym płatnym PINK X. Faze TV brytyjski wcale nie powstał z powodu finansowy i kłótni z operatorem cyfrowym. PrideVision TV kanada zmienił nazwę na OUT TV, jest pierwszym kanałem dla mniejszości seksualnej. OUT TV Holandia kablowy kanał dla LGBT w Holandii I też dostęp mają w Bergi. Gaysat.tv Australia mało wiadomo o niej, prawdopodobnie nie istnieje już i abonentów zostali oszukani. LOGO TV kanał związany z MTV network grupą nadaję w Ameryce, krótko był na dawany w Meksyku i Brazylii. W Hiszpani też mieli plan stworzenia kanału dla LGBT nie powstał. HERE! tv działa jako wideo na żądanie (VOD) w Ameryce jako premium kanał.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa