- homiki.pl - http://homiki.pl -

Kukiz prawdę Ci powie!

Muzyk postanowił zabrać głos w sprawie Europride, gejów, lesbijek, tożsamości płci, parad, telewizji, dzieci, seksualności, a nawet… Imperium Rzymskiego. Na czym jeszcze zna się Paweł Kukiz? Na pewno nie na rzetelnej edukacji, ale ma przyjaciół. I tak: „Mam przyjaciół, którzy są homoseksualistami, i większość z nich jest przeciwna adopcji dzieci. Uważają, że pary homoseksualne chcą zaspokoić swoje pragnienia, nie biorąc pod uwagę dobra dziecka. Kierują się zwykłym egoizmem” – typowe odwracanie kota ogonem i zasłanianie się znajomymi, którzy są gejami. Jeśli istnieją, to współczuję im takiego kolegi.

„Tymczasem oni, paradując przez środek miasta, mogą postawić mnie, spacerującego wtedy z dzieckiem, w niezręcznej sytuacji” – ale dlaczego? Czy pary heteroseksualne nie stawiają Kukiza w niezręcznej sytuacji jak idą za rękę przed miasto? Łaskawie został nam pozostawiony wybór: „Każdy człowiek powinien mieć oczywiście wybór, także swojej orientacji seksualnej”. Zaraz potem mamy małe sprostowanie: „Trudno mi sobie jednak wyobrazić, aby dziecko wychowywane przez dwóch tatusiów postawione przed takim wyborem miało takie same szanse na jego dokonanie jak dzieci wychowywane przez kobietę i mężczyznę” To dziecko nie jest człowiekiem? I jaka różnica jest między modelem dwupłciowym czy jednopłciowym – skoro muzyk opowiada się za wolnym wyborem?

W tekście pojawiło się jeszcze kilka innych, pewnie zasłyszanych sformułowań. Narzekanie, kto uszanuje prawa Pawła Kukiza (no proszę Was….), albo jak to w TV obserwował „plebejski” homoseksualizm – cokolwiek to znaczy. Wyraża niechęć do epatowania czymś, co jest dla niego nieestetyczne – rety, to połowa polityków by musiała występować w kartonach zamiast twarzy i kilku muzyków… Na koniec, żeby było polsko i patriotycznie powołał się na staropolskie przysłowie „Daj im palec, a odgryzą ci rękę”. Oczywiście gwiazdorsko finiszował i wszystko porównał do Imperium Rzymskiego.

Cały tekst na http://www.rp.pl/artykul/9157,509223_Kukiz__Pornograficzna_manifa.html [1]

[nj]