Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!

Ogarnięcie wielości wydarzeń, które są przed nami i które wypełnią nam najbliższe dwa tygodnie jest przedsięwzięciem niemalże niemożliwym. Podmiotów organizujących udało się nam naliczyć co najmniej pięć, przy czym nie będziemy ryzykować podawania dokładnej liczby, ponieważ wiele wydarzeń powstaje we współpracy różnych organizacji społecznych i komercyjnych oraz inicjatyw para-prywatnych. Nie podejmujemy się stworzenia wielkieeeego kalendarza, w którym umieścilibyśmy wszystkie wydarzenia pogrupowane datami, postaramy się jednakże dać jakiś ogląd sytuacji tym, którzy chcieliby znaleźć coś dla siebie w bogatym programie najbliższych dwóch tygodni.

1.
Fundacja Równości

Fundacja jest oczywiście organizatorem kluczowego wydarzenia, czyli Euro Pride Parade. Informację na temat trasy znajdziecie na dole artykułu, tutaj tylko przypomnimy, że spotykamy się 17 lipca o godz. 13 na Placu Bankowym.
Ponadto Fundacja jest gospodarzem uroczystości wręczenia nagród Hiacynt, która odbędzie się wraz z występem chórów gejowskich. Nie można też zapomnieć o koncercie Betty. Fundacja jest również współorganizatorem EuroFilm Festival 2010.

2.
Pomada
5-18.07.2010
Pomada, którą portal homiki.pl objął matropatroqueeronatem, zajmie się przede wszystkim zupełnie nienormatywnym podejściem do seksualności oraz jej obrazem w kulturze. Większość wydarzeń poświęconych jest queerowi w różnych kontekstach i perspektywach; wiele będzie się mówiło i robiło w sposób niestandardowy, odmieńczy, przełamujący normy. Bardzo wiele będzie działo się wokół komiksu, odbędą się projekcje filmowe, debaty i rozmowy na tematy społeczne oraz związane z literaturą, trochę się będzie mówiło i robiło w temacie seksualności, będzie sztuka wizualna i teatr-performens, w tym występ naszych ulubionych Barbie Girls 17.07, muzyka, rozmowa o historii i inne imprezy i wydarzenia: Queerslam, gra miejsca i starcie Rysi Czubak z Rafalalą.
Oj.

3.
PrideHouse
, czyli KPH w Nowym Wspaniałym Świecie
W kawiarni Nowy Wspaniały Świat, prowadzonej przez Krytykę Polityczną, ulokowany będzie PrideHouse. Punkt informacyjno-logistyczny dla wszystkich gości, którzy przyjadą na ten czas do Warszawy, ale przede wszystkim miejsce, gdzie organizowane będą przeróżne warsztaty, „Zmierzając ku równemu traktowaniu pracowników LGBT w Europie Środkowej i Wschodniej” – konferencja OPZZ w ramach EuroPride 2010 to wydarzenie, które zainteresuje wszystkich zainteresowanych dyskryminacją w miejscu pracy.

A 17 LIPCA oczywiście PARADA! O godz. 13 spotykamy się na PLACU BANKOWYM i idziemy, nieco naokoło, do PLACU KONSTYTUCJI

7 komentarzyGłowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!

 • jk

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  no. no. no. nie wiem czy nie wiezme urlopu.

 • timofieusz

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  Nie zapominajmy o tearze : ) Do wyboru 2 spektakle: „Enter” w 1500m2 (10, 12, 13, 14 lipca) oraz luksemburskie ” L’Annonce/Coming out” w Teatrze Nowym (12 lipca).

 • Zen

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  Nie wiem, kto to ogarnie, pewnie połowa wydarzeń będzie nieobsadzona, lepiej pójść w jakość niż w ilość. Pomada i Pride House przesadzili na bank.

 • zadowolony

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  @Zen
  Nie robią – źle
  Robią – źle

  i jak tu zadowolić „środowisko”?

 • jeszcze

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  http://transfuzja.org/pl/artykuly/zapowiedzi_trans/2010_07_15_warszawa_debata_rozne_barwy_trans.htm
  Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na debatę „Różne barwy trans”, która odbędzie się 15 lipca 2010, od godz. 17.00 w ramach Pride House w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63.

 • Zen do zadowolonego

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  Ja nie jestem „środowisko”, mogę mieć własne zdanie, nie twierdzę też, że robią źle, po prostu nie ogarniam tych programów, do tego też mam prawo.

 • jeszcze ciekawe wydarzenia

  [Re: Głowa mała! Ilość wydarzeń wokół EuroPride oszałamia!]

  a Instytut Teatralny pokazuje Stanisława Szymańskiego
  „Wystawa w Galerii :+ prezentuje najciekawsze osiągnięcia Stanisława Szymańskiego, zapisy przedstawień, dokumenty poświęcone artyście, ale także po raz pierwszy pokazywane fotografie prywatne.

  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pragnie przypomnieć jego postać na wystawie FENOMEN TAŃCA. STANISŁAW SZYMAŃSKI.”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa