- homiki.pl - http://homiki.pl -

Badania naukowe – co to jest seks?

Amerykańscy geje mają nieco zawężona definicję seksu: spośród ankietowanych tylko 72% Amerykanów uznało, że oral zalicza się do seksu, zaś u Brytyjczyków było to 85%. Stymulacja oralno-analna (rimming) traktowana jest przez 61 procent gejów amerykańskich za praktykę seksualną, ale aż przez 78 procent gejów brytyjskich. Stymulacja analna ręką uznawana jest za seks przez 54% mieszkańców USA, i przez 71% Brytyjczyków.

Największe różnica dotyczyły pytania o gadżety (tzw. sex-toys). Ponad trzy czwarte Brytyjczyków (77%) uważa analną penetrację za pomocą erotycznych zabawek za seks, ale tylko 55% Amerykanów. W wypadku tradycyjnego analu oba kontynenty mają do tej praktyki stosunek podobny: wszyscy traktują to jako, prawdziwy i właściwy seks.

„To ważne dla naukowców i lekarzy, by ich definicja” seksu ” pokrywała się z potocznym tego słowa rozumieniem u pacjentów” – mówi Brandon Hill, z Instytutu Kinseya w Bloomington (Indiana) – Szczególnie wtedy, gdy ryzyko zakażenia wirusem HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową jest duże, dokładna definicja słowa „sex” jest ważna.

Wyniki badań Brandona Hilla zamieszczone zostały w czasopiśmie „AIDS Care”. Hill i jego zespół pytając o definicję seksu ankietowali 370 gejów w wieku 18-74 zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii

Info: Queer.de/dk/jbog