Badania naukowe – co to jest seks?

Amerykańscy geje mają nieco zawężona definicję seksu: spośród ankietowanych tylko 72% Amerykanów uznało, że oral zalicza się do seksu, zaś u Brytyjczyków było to 85%. Stymulacja oralno-analna (rimming) traktowana jest przez 61 procent gejów amerykańskich za praktykę seksualną, ale aż przez 78 procent gejów brytyjskich. Stymulacja analna ręką uznawana jest za seks przez 54% mieszkańców USA, i przez 71% Brytyjczyków.

Największe różnica dotyczyły pytania o gadżety (tzw. sex-toys). Ponad trzy czwarte Brytyjczyków (77%) uważa analną penetrację za pomocą erotycznych zabawek za seks, ale tylko 55% Amerykanów. W wypadku tradycyjnego analu oba kontynenty mają do tej praktyki stosunek podobny: wszyscy traktują to jako, prawdziwy i właściwy seks.

„To ważne dla naukowców i lekarzy, by ich definicja” seksu ” pokrywała się z potocznym tego słowa rozumieniem u pacjentów” – mówi Brandon Hill, z Instytutu Kinseya w Bloomington (Indiana) – Szczególnie wtedy, gdy ryzyko zakażenia wirusem HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową jest duże, dokładna definicja słowa „sex” jest ważna.

Wyniki badań Brandona Hilla zamieszczone zostały w czasopiśmie „AIDS Care”. Hill i jego zespół pytając o definicję seksu ankietowali 370 gejów w wieku 18-74 zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii

Info: Queer.de/dk/jbog

3 komentarzeBadania naukowe – co to jest seks?

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Badania naukowe – co to jest seks?]

  Dobre! 😀
  Do tych, dla których lizanie tyłka albo oral to nie seks, mam pytanie: jak inaczej to nazwać? 😉

 • goy gay guy

  [Re: Badania naukowe – co to jest seks?]

  Wlasnie tutaj zachodzi pewne nieporozumienie, glownie pojecia co znaczy w j.angielskim ‚to have sex’. Dla przecietnego Amerykanina znaczy tyle co stosunek seksualny z penetracja vaginalna lub analna. Pamietacie pewnie zeznanie Billa Clintona – „I did not have sex with that woman” – dlatego, ze uprawiali tylko praktyki oralne. Praktyki takie jak fellatio, cunnilingus , rimming, fisting albo zabawa z sex-toys to dla Amerkanina sexual stimulation/foreplay, ktora nie musi wcale prowadzic do w pelni dokonanej penetracji czy nawet ejakulacji, a bedzie wowczas traktowana jako ‚non-penetrative sex’ czyli powszechnie znanej jako ‚heavy petting’, ‚dry humping’ czy ‚outercourse’.

 • krzsz1986@tlen.pl

  [Re: Badania naukowe – co to jest seks?]

  @ ggg (brawo za nick 😉

  To nieco wyjaśnia, tylko jak to odnieść to wyników badań „naukowców”? Przecież musieli zdawać sobie z tego sprawę.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa