Premiera albumu ART PRIDE

W czwartek w TR premiera książki Pawła Leszkowicza „Art Pride. Gay Art From Poland”

Album autorstwa Pawła Leszkowicza, „Art Pride. Gay Art from Poland” to pierwszy tak obszerny przegląd polskiej sztuki gejowskiej. Reprodukcje dzieł omówione błyskotliwym komentarzem autora, odkrywają przed czytelnikami pokłady gejowskiej estetyki często omijanej i dezawuowanej w Polsce.

W spotkaniu udział wezmą:
Paweł Leszkowicz, Wojciech Szot i artyści.

Prowadzenie: Mike Urbaniak

„Ten album zgodnie z tytułem ART PRIDE wychodzi z afirmatywnego i emancypacyjnego założenia: „too gay is good”. Natomiast estetyka gejowska jest jedną z równoprawnych oraz równoważnych stylistyk i narracji występujących w postmodernistycznej kulturze i demokratycznym społeczeństwie. Mało tego – często to właśnie w niej tkwi awangardowy i rewolucyjny potencjał sztuki, w zależności od tła społecznego i politycznego. W polskim kontekście, gdzie homofobia bywa częścią oficjalnej polityki, a społeczeństwo ma heteronormatywny charakter, kultura gejowska posiada właśnie ten wywrotowy aspekt. Dlatego trzeba pisać o estetyce i polityce sztuki gejowskiej w Polsce”. – autor.

Paweł Leszkowicz jest historykiem i krytykiem sztuki, kuratorem m.in. wystawy “Ars Homo Erotica” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jest pionierem badań nad sztuką i homoseksualnością w Polsce. Wraz z Tomkiem Kitlińskim wydał „Miłość i demokracja. Rozważania o kwestii homoseksualnej w Polsce”.

Wojciech Szot jest kulturoznawcą, tłumaczem i wydawcą. Współwłaścicielem wydawnictwa Abiekt.pl., wydawcy albumu “Art Pride”.

Więcej informacji o albumie: http://art-pride.blogspot.com/

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa