Podsumowanie dotychczasowych działan Grupy Inicjatywnej

Grupa Inicjatywna do spraw związków partnerskich przedstawiła podsumowanie roku swojej pracy. W dokumencie przesłanym mediom można przeczytać między innymi:

Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich w trakcie swojej rocznej działalności odbyła 16 spotkań w największych miastach Polski. Podczas spotkań przedstawiciele GI prezentowali sytuacje prawna związków jednopłciowych na świecie i w Polsce, postulaty polskich środowisk LGBT dotyczące regulacji sytuacji prawnej związków jednopłciowych oraz modele ustawowych rozwiązań przyjmowanych w innych krajach regulujących te kwestie. Jednym z głównych celów tej inicjatywy było uzyskanie wiedzy na temat, który z czterech modeli prawnych (…) uczestniczki i uczestnicy spotkań uważają za najrozsądniejszy do przyjęcia w obecnej sytuacji politycznej w Polsce.
(…)
Równolegle GI odbywała szereg spotkań z instytucjami państwowymi, innymi podmiotami i osobami w celu uzyskania ich poparcia dla prezentowanych postulatów.
(…)
GI wystosowała również listy do premiera Donalda Tuska oraz wszystkich parlamentarnych partii politycznych z prośbą o podjecie debaty i współpracy mającej na celu uchwalenie ustawy o związkach partnerskich.
(…)
Opierając się na deklaracjach składanych przez polityków lewicy współpracujacych z GI sadzimy, że uda sie wprowadzić projekt ustawy o związkach partnerskich do Marszałka Sejmu w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Z całością dokumentu można zapoznać się na stronie internetowej Grupy Inicjatywnej, gdzie opublikowano również założenia do projektu ustawy o związkach partnerskich:

http://zwiazkipartnerskie.blogspot.com/2010/06/podsumowanie-dziaan-grupy-mina-rok.html
http://zwiazkipartnerskie.blogspot.com/2010/06/zaozenia-do-ustawy-o-zwiazkach.html

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa